Slobodna diskusija o traktorima

po mom razmisljanju a imajuci u vidu parametre koje ste napisali najbolje resenje je ursus 1614 zbog snage koju ima da nosi sve to sto ste naveli jer pretpostavljam da ce kasnije doci i tezi plug a sto se tice funkcionalnosti i nekih drugih stvari definitivno MTZ 1221 :ppozdrav:
 
Ako bi mi rekli ko ima,ili ako bi se vlasnik takvog traktora javio bio bih zahvalan... Razmisljam se da kupim 5140 pa me interesuje nesto vise o tom traktoru...
 
То су исти трактори само су снаге различите. 5140 има 110кс, мој 125кс, све остало је исто у ствари разлика је само у реверзеру који зависи од годишта. Млађи максуми на реверзеру имају неутралан положај, док старији то немају па је потребно избавити га из брзине на Х мењачу тј. ранг мењачу да би био у неутралном положају.

Изузетно су окретни, потрошачи то зависи од земље али генерално нису велики.

Кварови, хм везани су за повершифт мењач углавном и на то треба обратити пажњу при куповини. Наравно све то зависи какав је био пређашњи власник и како се опходио према истом...
 
Радили су енглези тест 4 вс 6 цилиндара и у тешком раду су се много боље показали ови са 6 цилиндара...у лакшим операцијама предност су дали са 4 јер је већа уштеда у гориву...
 
Planiram kupiti jedan 5140,a kod nas su sve od preprodavaca,tako da je sve to macka u dzaku,pa rekoh da vidim na sta obratiti paznju,sta gledati... I koliko je uopste realno da case 1991-o godiste ima 6500 radnih sati i da ga ceni 13 000€?
 
Milane svakako da sati nisu realni. To samo kod nas moze da traktor 30 godina ima pravih 3000 sati, ali su to traktori manji, tipa 539, 542, kupovali ljudi sa 2-5 kj, pa nisu mnogo sati radili. Ovi na zapadu rade, ne stoje, a pogotovu traktori preko 100 ks. Svojevremeno u firmi gde sam radio, savetnik za ratarstvo je govorio da veliki traktori 150i više ks moraju da rade 1000 sati godisnje da bi bili isplativi. Neka je i pola tih sati radio ovaj 5140, koliko je to? nego kada bi napisao 10000 sati rada, niko ga ne bi pogledao. Ovako, malko ga našminka, i teraj Lenka. Ali, na to smo osudjeni.
 
E to ga se najvise plasim,tih radnih sati... Jer trenutno imam mtz 920 sa pravih 1736 sati,mtz 82.1 sa 1100 rč,imt 539 sa kabinom i 500 rč,imt 539 bez kabine sa 2600 rč,i imt 580 sa 13 000 rč,e sad me strah naletecu na neki sa 15-16 000 rč,a i ovi sa malom satnicom koje imam se kvare i opravljaju,ali za njih su delovi i vise nego povoljni,sto nije slucaj i za case-ove delove...
 
Milane tvoji rusi uz dobro odrzavanje mogu da guraju jos jako puno,delovi dostupni majstora ima ne boli glava kad se nesto pokvari. Svaki Zapadni polovnjak ima puno sati iza sebe.Ne bih da ispadam da te odvracam ,daleko od toga...razmisli samo da li ti je potreban takav traktor.Juce smo sklopili rodjakovog Fendt-a,traktor je sluzio koliko je sluzio i sad pocela igranka.Ne bih da duzim ,hteo sam da kazem da to da se opravi kako valja ,treba jako puno para.Ovo sto rade vlasnici tih traktora u Srbiji je samo raznorazno dovijanje i krpljenje ,ide dok ide pa opet jovo nanovo..Samo spojnicka osovina za takav traktor je 1700eur gde je ostalo_Ovaj je isao nekih par godina i onda otisla kardanska lamela,pa vucna,pa motor ,sad reduktor,u medjuvremenu neki ventili,(kod njega je sve na vazduh)Ostao jos menjac koji nismo dirali jer treba para a po meni trebao je i njega sad da pretrese kad je vec bio rasturen, ali tako ti je to u zemlji Srbiji.Zelim ti sve najbolje i svu srecu prilikom kupovine ali budi spreman na sva moguca prijatna i neprijatna iznenadjenja ,i dubok dzep bez toga ni ne pomisjaj na ovu vrstu avanture.
 
Poslednja izmena:
Kolega,razumeo sam te u potpunosti... :) rekoh da zamenim rusa,da uzmem nesto malo jace i udobnije za rad,ali sad se i ja dvoumim kako i sta raditi... :)
 
Jeste bolji 6 cilindara, ali novih je jako malo da su 6 cilindra a 120 ks. Ove niskobudzetne ne ubrajam.
John Deere 6take ima tek od 140ks.
A mi rešili da menjamo traktor, a da ne menjamo boju i da bude od 120-130ks 6tak.

NH ima tu od 125ks na akciji sad. Šteta što nije zelen. Doduše, ponudili su da prefarbaju u zelenu.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nazad
Vrh