Slobodna diskusija o traktorima

Ne mogu da nadjem snimak gde dva fendt-a idu jedan za drugim. Jedan obara drvece tako sto ide unazad i freza sve pojede ispred sebe, a drugi fendt lagano se krece napred sa velikom frezom i melje panjeve. Posle njih dvojice, moze odmah da se nesto seje, a u pitanju je bila velika cetinarska suma.
Klip se zove nesto kao traktorien.... ako neko zna na sta mislim, neka okaci. Ovde na forumu sam to video.
 
Ima u Sumariji u Morovicu velika italijanska masina koja mrvi sve pred sobom, a iza nje ostaje izfrezirana zemlja tako da se odmah seje psenica(i oni to i rade pre sadjenja nove sume)..
 
Imas temu "problemi sa prevarantima i preprodavcima " tako nesto ide,odgovor ces pronaci u njoj.
 
To su lažni oglasi. Kada nazoveš, pričaju ti priču kako je traktor negdje daleko ali oni će da ti ga dovezu kući za neke "sitne" pare (par stotina evra obično), ti ga pogledaš i probaš pa ako ti se svidi daš ostatak eura a ako ne, nikom ništa. Fazon je što tih par stotina evra moraš da uplatiš unaprijed na račun u nekoj stranoj zemlji. Ljudi se polakome, uplate i čekaju da trakor dodje a on naravno nikad ne dodje...

To ej davno provaljena prevara, ne znam što više pokušavaju.
 
Pozdrav..
Interesuje me koji od ovih traktora je najbolje uzeti..
Ursus 1614
Mtz 1221
Fiat 1180
Vukao bih plug od 4 brazde, zemlja je srednje teska...Negde ima i brda, Za pocetak 4 brazde ravnjak..
Od gore navedenih najvise mi se svidja Ursus
Ali opet zanima me i vase misljenje...
Unapred hvala. :osmeh:
 
Nazad
Vrh