Slobodna diskusija o traktorima

560 je ispred.

- - - - - - - - - -

ako si za dan izorao 5-6 ha kako si napisao to i nije sporo:ppozdrav:

Ni je sporo. Ide 8 km. Ali mora da se tera sve u 2000-2100 obrtaja. Ne moze naprimer da ide ide brzinu vise na 1600 obrtaja. Zato mi se ne svidja. Ja npr. Deutz-a teram na 1500-1600 obrtaja idem skoro 9km. I kod njega je zemlja jos laksa nego kod mene. Tamo je bas peskovita.
 
Jos jednom da objasnim. Ovo sam napisao zbog ljudi koji se naprimer dvoume izmedju Belarusa 820 i Massey-a 3060. Naveo sam kao primer.
Ja sam se isto dvoumio da li da kupim Belarus-a ili nesto kao Massey, Case, John Deere.
Znaci ja ne bi kupio Belarus-a. To je moje misljenje, ne mora da znaci da sam upravu.

- - - - - - - - -




@ atilla, ako ja gresim. Zasto onda nisi kupio Belarus-a od 130ks. Mogao si I to da potrazis da zamenis. I kazi kako bi ti bilo da se sada vratis I radis sa Belarusom, posle Massey-a.
Ja kada sednem na IMT ili Rakovicu. Setim se onoga, najgore je imati pa nemati. Ne daj boze nikom.

Lično bih izbjegavao MF3060. Ima on snage i zgodna je za raditi, prvi komšija ga je imao 2-3 godine i imao sam prilike da ga "ošacujem". Još nisam vidio traktor da se više kvario od njega a vlasnik ga stvarno nije silio, penzioner lik, sve lagano i polako. Najviše ga je patila hidraulika, stalno problemi sa njom. MIjenjao je ulje par puta u cijelom sistemu, filtere, elektrohidraulične ventile, sto nekih čuda, na kraju mu je otkazao upravljački uredjaj hidraulike i to ga je koštalo 1200E jer nije mogao da se servisira, dio je morao biti kupljen u Njemačkoj i čekao ga je nekih mjesec dana. Čuo sam za još nekoliko slučajeva iz okoline sa sličnim problemima. Bolje je ići na MF690, 699, 399 i slične MF bez elektronike.
 
hmmmm

nemam Belorusa, ali razmisljam ipak je bolji on nov nego polovan od 30g zapadnjak kada se gleda dugorocnije, ipak su to traktori vecih snaga i niko to nije na zapadu kupio da se pravi vazan vec da radi, neko ce da kaze da su imali odrzavanje, ali ipak imaju mnogo sati i mnogo godina, i niko od nas ga nece raskupusati pa sastaviti vec ce se to terati do prvog kvara i onda ce biti muke velike gde naci i posto je taj deo, a nista gore nego kad traktor stoji u mestu a vreme rizicno i posao ceka...

a ako pare nisu problem onda je bolje nov zapadni, al se opet treba raspitati oko cene raznih varijanti, servisa, dostupnosti delova, dal ih ima na stanju il se cekaju itd, nije stvar samo kupiti traktor..

e sad gde je na rang listi kupovina polovnog belorusa i ispod kojeg godista ne bi valjalo ici, koje modele zaobici - ni to nista ne mora da znaci mislim da je tu najjaci faktor srece sta ce da ti zapadne, isto kao sa zapadnim, al opet ima delova i nisu skupi i puno su mladji i cenovno dostupniji- tu mislim na isto godiste ista snaga..
 
560 je ispred.

- - - - - - - - - -



Ni je sporo. Ide 8 km. Ali mora da se tera sve u 2000-2100 obrtaja. Ne moze naprimer da ide ide brzinu vise na 1600 obrtaja. Zato mi se ne svidja. Ja npr. Deutz-a teram na 1500-1600 obrtaja idem skoro 9km. I kod njega je zemlja jos laksa nego kod mene. Tamo je bas peskovita.
1025 mora gas do kraja uvek. Ali nije potrosac. Sto nepitas nekoga ko je doktor za 1025??? :)
 
Jos jednom da objasnim. Ovo sam napisao zbog ljudi koji se naprimer dvoume izmedju Belarusa 820 i Massey-a 3060. Naveo sam kao primer.
Ja sam se isto dvoumio da li da kupim Belarus-a ili nesto kao Massey, Case, John Deere.
Znaci ja ne bi kupio Belarus-a. To je moje misljenje, ne mora da znaci da sam upravu.

- - - - - - - - - -



@ atilla, ako ja gresim. Zasto onda nisi kupio Belarus-a od 130ks. Mogao si I to da potrazis da zamenis. I kazi kako bi ti bilo da se sada vratis I radis sa Belarusom, posle Massey-a.
Ja kada sednem na IMT ili Rakovicu. Setim se onoga, najgore je imati pa nemati. Ne daj boze nikom.

Bila je opcia i rus od 130ks ali na kraju pala odluka na ovaj jer smo mogli da prodamo i rusa od 105ks. Sa ovim još nisam radio tako da ne znam kako je vratiti se na rusa a u suštini ostao nam još jedan 820 tako da neću se odvići ni od toga. Najbitnije u tome je da radi i da se ne kvari često al će vreme pokazati.
 
1025 mora gas do kraja uvek. Ali nije potrosac. Sto nepitas nekoga ko je doktor za 1025??? :)
Cemu ova izjava za pun gas Mucobieno?od kada je kupljen nov,nikad nije presao 2000 obrtaja u teskim radovima...snage u izobilju,bas danas sam orao uporedo sa 1221.3,vlasnik mu ima 4 brazde vogela,digao je zadnju brazdu-i orali smo uporedo,ne znam zasto,taj traktor bi morao da nosi 4 glave kao 1025 3...
 
Cemu ova izjava za pun gas Mucobieno?od kada je kupljen nov,nikad nije presao 2000 obrtaja u teskim radovima...snage u izobilju,bas danas sam orao uporedo sa 1221.3,vlasnik mu ima 4 brazde vogela,digao je zadnju brazdu-i orali smo uporedo,ne znam zasto,taj traktor bi morao da nosi 4 glave kao 1025 3...
Ja znam kakav je nas 1025. I znam da nema snage u izobilju.
 
covek u mom kraju ima belarus 1025 2007 god kada se zakosi do kraja tanjiraca 28ca ferocop nema potrebnu brzinu da bi to radilo kako valja a ujedno testirano belarus 1025 i plug 3 brazde i imt 578 3 brazde identicni plugovi imt ide malo brze a radjeno u istoj njivi

sta moze biti razlog nije mi jasno ali evidentno su spori u radu a 1221 je za mene odlican

Tu kod mene ima nekoliko 1025 i vuku 3 brayde i imt 5106 vuce 3 brayde a ovi manji imt mogu samo da nose 3 brayde u transportu, tako da 578 ovdje vuce 3 i ide malo brze od 1025 je :haha:. MF od 95ks vuce 3 brazde ali puunnnoooo sporije od 1025. Radi se o istim voogelovim plugovima na svim traktorima.
 
i meni je bilo smesno ali ovo prenosim od vlasnika oba traktora samo sam upamtio da 578 ima trobrzinac menjac i ide prvom a za 1025 neznam kojom vozi a ovde kod nas imt 5100 perkins motor od 81kw vuce i 4x30 a rus ni jedan ne vuce vise od 3 brazde
 
i meni je bilo smesno ali ovo prenosim od vlasnika oba traktora samo sam upamtio da 578 ima trobrzinac menjac i ide prvom a za 1025 neznam kojom vozi a ovde kod nas imt 5100 perkins motor od 81kw vuce i 4x30 a rus ni jedan ne vuce vise od 3 brazde


Ima i kod nas koji svasta pricaju ali to su vidjeli samo oni i niko vise, jedan tvrdi da njegov 95ks ore brze sa istim plugom od DJ koji je 40ks snazniji :haha:, a kod tog oranja je izgleda samo on bio prisutan :haha:
 
Neznam dali je za ovu temu ali interesuje me dali neko od clanova foruma zna dali neko servisira ili popravlja GRAMEROVA vazdusna sedista.
 
Nazad
Vrh