Slobodna diskusija o traktorima

isti princip samo 3 nivoa reduktor + rikverc puta 4 brzine i mnogo lakse i bolje radi od ursusa
 
Ljudi, danas sam probao Belarusa 1025. 2011 godiste. Nije me odusevio. Nit vuce kao 100ks, plus sto nije bas udoban, bucniji dosta od stranog traktora.
Tako da ako se neko premislja izmedju Rus-a I stranog, moj predlog je da kupi stranca.
Jeste cenovno jeftiniji I nisu skupi delovi. Ali kada se sedne iz nekog stranog traktora u Rus-a. Potpuno razocarenje.
Nemoj da pogresno shvate ljubitelj Rus-a. Ali je ovo sve istina.
Razmisljao sam jedno vreme o kupovini Rus-a 1025, ali je dobro sto sam odustao.
Cak I moj prijatelj ciji je traktor, hoce da ga proda i kupi Massey-a, ili neki drugi strani traktor.
Ovo sam napisao zbog ljudi koji se ramisljaju izmedju stranca I Belarus. Zato sto sam I ja razmisljao tako.
 
Poslednja izmena:
Zna se nqsta mislim. Neki smatraju Belarusa za domaceg. Pre svega ovaj je proizveden u agropanonci. Tj sklopljen je tamo.
Ja ne znam zasto se svi prave pametni.
 
Nije isto sklopiti I napraviti traktor, ali nema veze. Ne znam sto se odmah ljutis.
 
Ljudi, danas sam probao Belarusa 1025. 2011 godiste. Nije me odusevio. Nit vuce kao 100ks, plus sto nije bas udoban, bucniji dosta od stranog traktora.
Tako da ako se neko premislja izmedju Rus-a I stranog, moj predlog je da kupi stranca.
Jeste cenovno jeftiniji I nisu skupi delovi. Ali kada se sedne iz nekog stranog traktora u Rus-a. Potpuno razocarenje.
Nemoj da pogresno shvate ljubitelj Rus-a. Ali je ovo sve istina.
Razmisljao sam jedno vreme o kupovini Rus-a 1025, ali je dobro sto sam odustao.
Cak I moj prijatelj ciji je traktor, hoce da ga proda i kupi Massey-a, ili neki drugi strani traktor.
Ovo sam napisao zbog ljudi koji se ramisljaju izmedju stranca I Belarus. Zato sto sam I ja razmisljao tako.
Nema ljutne naravno :),samo od jedne voznje ne mozes doneti nikakav zakljucak,cudno je sto kazes da rus ne vuce za tu snagu,mozda tom nesto fali?.
 
Ljudi, danas sam probao Belarusa 1025. 2011 godiste. Nije me odusevio. Nit vuce kao 100ks, plus sto nije bas udoban, bucniji dosta od stranog traktora.
Tako da ako se neko premislja izmedju Rus-a I stranog, moj predlog je da kupi stranca.
Jeste cenovno jeftiniji I nisu skupi delovi. Ali kada se sedne iz nekog stranog traktora u Rus-a. Potpuno razocarenje.
Nemoj da pogresno shvate ljubitelj Rus-a. Ali je ovo sve istina.
Razmisljao sam jedno vreme o kupovini Rus-a 1025, ali je dobro sto sam odustao.
Cak I moj prijatelj ciji je traktor, hoce da ga proda i kupi Massey-a, ili neki drugi strani traktor.
Ovo sam napisao zbog ljudi koji se ramisljaju izmedju stranca I Belarus. Zato sto sam I ja razmisljao tako.


Nekim delom si u pravu ali većinom grešiš svaki traktor je dobar na neki način samo nije svaki traktor za svakog.
I u vezi snage tom nešto nije u redu ako tako loše vuče naš je puno bolje ubzavao od recimo 820 i ne bi mogo da vuče tanjiraču od 36 diskova jedino taj kog si probao je bilo neko groblje od traktora i razdrkan ako je od prvog dana pristojno održavan treba taj dosta dobro da ide.
 
Kupljene je nov. A sada ima 1265 radnih sati. Drug dobro odrzavanje traktore. Ima Ursus-a 1972. godiste u odlicno stanju. Vuce on sasvim lepo. Ali se meni cini da moj mnogo bolje vuce. Sad cu bas postavite snimak.

- - - - - - - - - -

Cim je u oglase mora da mu nesto fali kad ne vuce dobro, a nov traktor.

U oglasima je bas zbog neudobnosti.
I da je tako kao sto kazes, onda tek treba izbegavati. Kada Nov neije dobar kakav je tek polovan?
Ma vuce on, ali ja mislim da bi trebalo bolje.
 
Sta je ovo ljudi, sa ovim primjedbama na udobnost traktora? Malo_malo pa neko potencira kako su imt, rus i sl. bucni i neudobni, kao da je sad propast svijeta zbog toga. Ja ne znam koliko ko ima godina od clanova, ali sticem utisak da mladjim generacijama sve zivo smeta pa i neudobnost ovih masina.Stalno citam ''ogluvicu'' ''ode kicma'' i sl. pa od cega ste vi ljudi pravljeni? Znam sada ce odmah neko da pita koliko radim zemlje, pa ce da konstatuje ''da ti radis xxxha k'o ja '' ali i to ne pije vode, jer spram povrsine koja se radi se bira i traktor odnosno njegova snaga i mogucnosti a samim tim i vrijeme provedeno u njemu. A ako je to iole pravilno uskladjeno, onda se sigurno nece sjebati kicma. Kada sam ja bio klinac, ljudi su kukumavcili kako da kupe 533 i kad ga se konacno dohvate orali su sa njim usluzno za pola sela, i to u onom usranom sjedistu bez amortizacije, pa niko nije stradao zbog toga. Da se razumijemo, nisam ja protiv udobne zapadne masine ne smeta to sigurno, ali nisu ni ovi drekavci toliko losi koliko se to podvlaci od dosta ljudi na ovom forumu.
 
Svasta se pisalo na prethodnim stranicama,ali generalno znaci za nas mlade je pouka da je bolje imati nov predimenzionisan traktor,nego stari i slab ? :osmeh:
 
Ljudi I ja sam radio sa Rakovicom, 577, radio bi I sa tim belarusom.
Ali jednostavno bi pre kupio Deutz-a, Fendt-a, Massey-a I slicne. Nego tako nesto.
Naravno ako vec mogu to sebi da priustim.
Zasto bi se lomio u Belarusu, kada se za iste pare dobija, bolji traktor. Jeste 20 godina mladji, ali je krs, naspram, naprimer, Massey-a 6160, Fendt-a 312, Agrostar 6.11.....
 
covek u mom kraju ima belarus 1025 2007 god kada se zakosi do kraja tanjiraca 28ca ferocop nema potrebnu brzinu da bi to radilo kako valja a ujedno testirano belarus 1025 i plug 3 brazde i imt 578 3 brazde identicni plugovi imt ide malo brze a radjeno u istoj njivi

sta moze biti razlog nije mi jasno ali evidentno su spori u radu a 1221 je za mene odlican
 
Jos jednom da objasnim. Ovo sam napisao zbog ljudi koji se naprimer dvoume izmedju Belarusa 820 i Massey-a 3060. Naveo sam kao primer.
Ja sam se isto dvoumio da li da kupim Belarus-a ili nesto kao Massey, Case, John Deere.
Znaci ja ne bi kupio Belarus-a. To je moje misljenje, ne mora da znaci da sam upravu.

- - - - - - - - - -

Jos jednom da objasnim. Ovo sam napisao zbog ljudi koji se naprimer dvoume izmedju Belarusa 820 i Massey-a 3060. Naveo sam kao primer.
Ja sam se isto dvoumio da li da kupim Belarus-a ili nesto kao Massey, Case, John Deere.
Znaci ja ne bi kupio Belarus-a. To je moje misljenje, ne mora da znaci da sam upravu.

@ atilla, ako ja gresim. Zasto onda nisi kupio Belarus-a od 130ks. Mogao si I to da potrazis da zamenis. I kazi kako bi ti bilo da se sada vratis I radis sa Belarusom, posle Massey-a.
Ja kada sednem na IMT ili Rakovicu. Setim se onoga, najgore je imati pa nemati. Ne daj boze nikom.
 
Sta je ovo ljudi, sa ovim primjedbama na udobnost traktora? Malo_malo pa neko potencira kako su imt, rus i sl. bucni i neudobni, kao da je sad propast svijeta zbog toga. Ja ne znam koliko ko ima godina od clanova, ali sticem utisak da mladjim generacijama sve zivo smeta pa i neudobnost ovih masina.Stalno citam ''ogluvicu'' ''ode kicma'' i sl. pa od cega ste vi ljudi pravljeni? Znam sada ce odmah neko da pita koliko radim zemlje, pa ce da konstatuje ''da ti radis xxxha k'o ja '' ali i to ne pije vode, jer spram povrsine koja se radi se bira i traktor odnosno njegova snaga i mogucnosti a samim tim i vrijeme provedeno u njemu. A ako je to iole pravilno uskladjeno, onda se sigurno nece sjebati kicma. Kada sam ja bio klinac, ljudi su kukumavcili kako da kupe 533 i kad ga se konacno dohvate orali su sa njim usluzno za pola sela, i to u onom usranom sjedistu bez amortizacije, pa niko nije stradao zbog toga. Da se razumijemo, nisam ja protiv udobne zapadne masine ne smeta to sigurno, ali nisu ni ovi drekavci toliko losi koliko se to podvlaci od dosta ljudi na ovom forumu.
ne razumijes ti to kolega. jebes traktor koji nema drzac za telefon i tihu kabinu da slusas elitne sporete. zenke ne gledaju isto kad prodjes u 577 stari tip i massey 3065.
 
Nazad
Vrh