Slobodna diskusija o traktorima

sad pises sa jednim sad pises sa tri cetiri!
Kada bi imao sigurnog coveka ili da mi otac nije zaposlen. Kupio bih nov traktor od 80ks, radio bi sa njim jedan danju, drugi nocu, sve bih radio sa njim I setvu I prskanje, obradu. I tako bih sa njim radio 120-130ha. Kada stigne na 4-5 hiljade sati, prodao bih I kupio nov.
A ne kao moj drug. Kupi Rus-a 1025. Pravu mu 300 sati godisnje, a on hoce da ga proda I da kupi od 130-140 konja. Zato sto mu je ovaj mali I ne moze da postigne. Znaci katastrofa.
samo kazem da lepo to izgleda na papiru i u teoriji,zahvat puta brzina jednako ucinak na sat pa puta sati ucinak na dan pa puta dana.... ali u praksi moze svasta da se desi neplanirano kao sto sam i napisao!nista zlonamerno!:ppozdrav:
 
To si upravu. Ako je kisna godina kao prosle, onda je katastrofa.
A ono gore sam mislio da imam jos bar 2 manja traktora za transport u zetvi i berbi. To se podrazumeva, pa nisam napisao. Posto se transport na toliko ha ne moze odraditi samo sa jednim. Barem ne kod nas.
 
Kada bi seo u udoban traktor, ne bi ti vise pomisljao na brenu.
Teska tanjiraca od 3m, vuce traktor 120-130ks, to su diskovi 610mm, sa razmakom 23cm, 24 ili 26 diska. To moze I tvoja brena da vuce. Plug 4x35, moze vuci traktor od 130ks. Jedino ako volis da imas reserve snage I vece potrosnje. Kao kod mene sto vuku sa Rakovicom I 560 plug 2x25, spremac od 2,1mm,jednoredne berace. I onda kazu, potrosi kisu.
Pa pazi ja volim da to ide dobro u svim uslovima...
Na tešku tanjiraču sam mislio nešto poput OLT TARA 32 tako da za nju da bi išla 10-12 km/h u svim uslovima traktor od 120-130 konja nema šta da traži
Mada i sa ova 4 traktora koja imam mogao bi lako raditi 3x više nego što radim ...
 
@ galicije83 nisam rekao rvoju rekao sam 24 diska. Vuce je dosta lepo, ja sam video svojom ocima. I jos su diskovi novi stavljeni, nisu da kazes potroseni. Tanjiraca je marke Guard.

- - - - - - - - - -
https://www.kupujemprodajem.com/tanjiraca-27814880-oglas.htm
Ja dogovaram zamenu. Da dam moju Consum 28, I uzmem ovu za mog Deutz-a. Ali mi trazi 700 e doplate, on placa prevoz. Ako ne bi vukao, smanjio bi je na 24 diska.
Rotore sam mislio da stavim od moje. Mislim da bi kukuruziste resavala u jednom prohodu.

Мислиш на ХУАРД, пошто први пут чујем за ГУАРД тањираче...

Па ова тањирача има 24 диска, уклањањем она два мала не би ништа добио. Они служе да оно што пребаце ова прва два спољна на предњим батеријама врате назад да би трактро газио по чистом. Мада то у пракси није баш тако и обично они то не ураде у целости јер као што момеш да видиш са оног мог снимка, земља одлети баш далеко....
 
Poslednja izmena:
@ galicije83 nisam rekao rvoju rekao sam 24 diska. Vuce je dosta lepo, ja sam video svojom ocima. I jos su diskovi novi stavljeni, nisu da kazes potroseni. Tanjiraca je marke Guard.

- - - - - - - - - -
https://www.kupujemprodajem.com/tanjiraca-27814880-oglas.htm
Ja dogovaram zamenu. Da dam moju Consum 28, I uzmem ovu za mog Deutz-a. Ali mi trazi 700 e doplate, on placa prevoz. Ako ne bi vukao, smanjio bi je na 24 diska.
Rotore sam mislio da stavim od moje. Mislim da bi kukuruziste resavala u jednom prohodu.

Ova je prilicno mala tanjiraca po gabaritima. Vidjam je pored puta skoro svaki dan.
 
Ljudi, sta je ovo sa ovim traktorima? Skocile cene nesto.
Gledam sta ima da se kupi za 5500-6500... Ono katastrofa. 577 nema ispod 6000. 560 novi tip 5000. Cak I rakovicama ponovo skocile cena. Strasno nesto. Jedino sto sam video neke 82.1 za ispod 6000.
Jos me danas zove jedan za Zetora I nudi 5500e, kao I to je mnogo ali kao treba mu traktor. Ja reko ne dam bez 6000. Sad gledam oglase, nema maltene sta da se uzme za tih 5500, sto sam dobio.
Izgleda da cemo se druziti jos Zetorom....
Zna li mozda za neko za 577, novi tip da je nesto povoljnije?
 
Pomerice je Maxxum jer je tezak i tesko proklizi ;)
Svasta pisete. Sve zavisi od godine i da li radis sam ili imas jos 1-2 sofera. To sve pravi razlike ogromne. Da imam mogucnosti uvek bi radio sa predimenzionisanim traktorima. Nek radi i 200-300 sati samo godisnje, hocu da zavrsim brzo i kad ja hocu. Ostaje mi vise vremena za drustveni zivot. Iskreno lepse mi je biti u selu nego u traktoru tandrkati 10-12-15 sati.
 
Svi drže cene, kao inate se, ali slabo se trguje. A taj što te je zvao za Zetora sutra bi ga okačio u oglase za 6500-7000. Svi domaćini i dugogodišnji vlasnici po oglasima :haha:
 
Mene to smara ici gledati traktore, obilaziti, cenkati se. Nemam vremena za to. Zato nikada i ne bi kupovao traktor preko oglasa, vec samo preko preporuke ili iz sela. Zna se ko ima kakav traktor i znaju se neke orijentacione cene. Mislim da ti ljudi sto preprodaju traktore odmah za 500e zarade to lakse mogu da zarade da se bolje posvete zemlji koju obradjuju.
 
Bas su skupi ja trazim neki 577 ili 560 novi tip i kako koji oglas izlazi sve skuplji po meni dati za 560 87god 5000evra ludost tako da i ja cekam neki sa realnom cenom a i po oglasima 80% preprodavci traktori farbani ne znas ni sta kupujes.

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Gde ima Massey 1014 za 8000e.
Bio je jednom u sremu mislim. Jedan 690 bez prednje vuce, sa uskim tockovima. Cena je bila 6000e, nego dok sam ja prodao onog Dx85, prodao se I taj Massey. A mnogo mi se svidjao, mogao je I da ore sa 3x30, I da radi medjurednu obradu. A bio je bas tih i okretan, fantastican traktor.
 
Nazad
Vrh