Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

stvarno mi nije jasno zasto je lanac na gore slici toliko zaspanovan,zasto kuciste lezaja nije na sva cetiri sarafa jer moze doci do pucanja pri tolikoj zategnutosti lanca,i kako se uopste spanuje taj lanac :sta:,ovo sa drvenim klizacem i labavijim lancem je :D,ako neko ima jos predloga i kritika nek se javi jer planiram da ugradim i ja,jel ima mozda vise ponude na trzistu za ugradnju i dal neko radi bolje a neko losije
Post je spojen: [time]1252693436[/time]
_________________________________________________
i jos nesto......svi mi ti pogonski lanci lancanici i druga oprema deluje bar na oko veoma slabi naspam onog sto ustvari treba da urade u njivi,jel ima neko vec iskustva proslogodisnjeg sa tim uredjajem ili da cekam i vidim rezultate i mane,i jos pitanje za one sto vrse kukuruze 2 pun varijator,kojom brzinom cete sad da vrsite :sta:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

malo je,3 pun varijator :haha: :haha: :ppozdrav:,dobri ste :D,lazete pun varijator :haha: :haha:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Ja sam cuo da ta secka neradi kako treba ako se nevozi dovoljno brzo! Mora da se vozi 9-10km/h da bi lepo radila...
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

a to kako sečka radi pitaj malog lalu on je već radio prošle godine sve ostalo su nagađanja
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@Danger: Mana sistema je samo taj problematicni lanac, ostalo sve dobro funkcionise. U proslom postu sam napisao zasto je tako zaspanovan, jer na osovini nema nikakvih granicnika pa ako se skine lanac ona lako izadje napolje i zato je taj lanac tako zaspanovan da bi vukao osovinu da ne izlazi. Probali smo bez granicnika, samo spanerom i labavim lancem pa radi dobro ali se onda izvuce osovina i lanac spadne. Zbog toga ima granicnik

@Mityoo: Pa taj rotor se okrece istom brzinom bez obzira koliko brzo isao, tako da mislim da kvalitet rada ne bi trebao da bude povezan sa brzinom kretanja. Mada tih 9-10km/h mi se cini nerealnim
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

9 Km/h jedva da idu i najnoviji kombajni,a i onda je velik rastur. Ako zmaj moze tako brzo oma kupujem 2 i nadogradim im bunker.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@mali_lala
Mislim da je to vec i on sam zapazio ako je to to, vidi sliku;
2mziqkm.jpg


spaner sam resio ovako;
hvnnea.jpg


kuciste lezaj postavio na 4 srafa;
24vnmyo.jpg


Ako treba jos sta pricaj. :ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@ Abro: Mislim da si sad sve resio. Za tebe krunjenje moze da pocne :ppozdrav:

Kakvim aparatom si vario ovaj drugi drzac?
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Ma jok danger ovo je bilo samo pola varijatora, cek dok dodam drugo pola :haha: :haha: :haha: A za slike zahvaljujem jer i ja mastam o tome da nesto napravim pa ce mi ovakva pomoc dobro doci! :D
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Abro@Jel ti ona sestougaona osovina dovoljno jaka,posto ti lancanik dosta daleko od lezaja i nema podupiranja?
 
Nazad
Vrh