Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

I ja sam mislio na roto sečku a ne na klasičan tarup kakav je na z222, mislim da je to preteško i mislim da više košta.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Rotosječka je puno bolje rješenje od ovoga (tarup, freza) kojeg je Bobo stavio na slikama. Kod mene su vršila sva tri uređaja: sa frezom u raketama, sa tarupom (frezom) kao na gornjim slikama i sa roto noževima. Daleko najbolje su se pokazali roto noževi koji zaista obriju njivu, dobro usitne i dobro rasporede kukuružnjak po površini. Što se tiče freze u raketama tu nisam bio zadovoljan jer se znalo događati da ponekad zna ostavljati visoke "čuperke" po njivi tj. nebrije dobro. Vidio sam da neki proizvođači kombiniraju frezu u raketama i rotsijekač. To mora pravit silažu od kukuružnjaka.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

prosle godine kod nas je radio clas medion sa petorednim hederom i sa tom roto seckom kako je vi zovete nije normalno sta uradi od komuse sasecka je na sitne komade.razmisljo sam da probam da to namontiram na moj berac jer je to mnogo lakse vuci nego redovan tarup.a cim traktor lakse vuce odma je manja i potrosnja goriva.kad sam bio u rumi na vasaru onda sam vidio toga iz ceneja sto pravi roto secku na zmajeve hedere mogu vam reci da je ozbiljno napravljeno.A djuro djakovic ima roto secku.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

nemam ni jednu to sam samo gledo a nisam sliko :ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Bećarina pusta je napisao(la):
Rotosječka je puno bolje rješenje od ovoga (tarup, freza) kojeg je Bobo stavio na slikama. Kod mene su vršila sva tri uređaja: sa frezom u raketama, sa tarupom (frezom) kao na gornjim slikama i sa roto noževima. Daleko najbolje su se pokazali roto noževi koji zaista obriju njivu, dobro usitne i dobro rasporede kukuružnjak po površini. Što se tiče freze u raketama tu nisam bio zadovoljan jer se znalo događati da ponekad zna ostavljati visoke "čuperke" po njivi tj. nebrije dobro. Vidio sam da neki proizvođači kombiniraju frezu u raketama i rotsijekač. To mora pravit silažu od kukuružnjaka.
Pojasni mi ovaj izraz, jer mi nije jasno na sta si mislio!
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Pretpostavljam da misli na sistem kao kod geringofa, otkidni valjci odmah seckaju tj kidaju stabljiku.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

da,gering ima to u tako reci BURGIJAMA,ima neke nozice koji pri branju klipa kako vuce kukuruz nadole tako ga izmasakrira ili moze se reci silira stabljiku a klip neosteti ali kako sam cuo da je to kratkog veka jer se ti nozevi dosta tupe brzo,sto bi reko balasevic"ja samo pricam onako kako cujem i ako su lagali mene ja lazem vas",a ove slike sto je bobo okacio........vidi se da tera vislje ali kad budem vrsio kukuruz sa zmajem okacicu slike da vidite kako radi 4 reda heder bez ikakvog tarupa :ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Da, kad spustis heder i nevozis ko manijak onda i obican zmaj heder tako izguzva stabljiku kao da je istarupirana malo losijim tarupom!
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Geringof adapter sa jednim valjkom sece i secka celu stabljiku, jako jednostavna stvar. Ima nozice na valjku i kontra nozeve ispod, NE TUPE SE a kad se istrose onda se menjaju ali pre toge urade puuuno! :cao:
2pshtll.jpg
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

e Mityoo sad si mi naletio,celo vreme me zezate vas dosta sto radim kukuruz 1 brzinom i polako 3.5-4km max....e bas zbog tog tarupanja al ne loseg,inace koristim nesto veci pogonski lancanik za pogon hedera nego sto je to fabrika predvidela i pri manjoj brzini cuda radi al heder do patosa spusten,bice i slika al u svoje vreme.....inace kad se srlja brzo ispadne skoro kao da je obrano rucno a musterije to gledaju a nisu ni lude,i zato dok neko nagreca jedva 10 jutara ja uradim preko 100,malo sporije al ekstra,mozda je nekom cifra 100 mala al u mom kraju 95% beru u klipu tako da je i ovo premija uraditi
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

To stoji! Kad vozis brze onda stabljika ostane samo malo nagnuta! A kad ides sporije izgleda skoro kao tarupirano! Ali ja bez obzira svejedno tarupiram pa zato vozim malo brze! Sad mi radi kilometar sat pa cu tacno moci da ocitam brzinu... Inace kukuruz vozim 2 brzinom, retko prvom, kad nestima vezni red ili kad je kukuruz polegao!
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

da teram malo brze neisplati mi se jer ko ce usluzno posle opet 100 jutara jos tarupirati naknadno i za iste pare,a bas zbog toga me i zovu sto sporije idem i nisko pa se lepse uradi tako da moram da ispostujem ono zbog cega me musterije zovu
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

danger je napisao(la):
da teram malo brze neisplati mi se jer ko ce usluzno posle opet 100 jutara jos tarupirati naknadno i za iste pare,a bas zbog toga me i zovu sto sporije idem i nisko pa se lepse uradi tako da moram da ispostujem ono zbog cega me musterije zovu

:D :bravo:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Abro jel ugrađen taj tarup? Gde su slike? :bravo:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Izvinite momci ali jos nije zavrseno, razlog-nedostatak delova. Trebalo bi biti u utorak-sredu cim stigne kacim slike. Inace ako neko hoce da stupi u kontakt sa majstorom ,broj tel. je: 065332522 Goran, Sajkas. Trenutna cena kompletne ugradnje je 1100e. Po prici svi rade na isti princip a on je najpovoljniji, iskustvo-postavljeno vec oko 40-50 tarupa sto na zmaja, ĐĐ, berace itd...
:ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Meni dolazi covek da stavlja secku posle vasara u Rumi, cim namontira bice i slika :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh