Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

danger je napisao(la):
ajde slike vasar je prosao :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Jeste, nesto mi odugovlaci mislim da cemo uraditi krajem ove nedelje
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Kod mene gotovo.
2qc4i90.jpg

Pogon;
i41s42.jpg

2m490nb.jpg

t01f0p.jpg

E sada da vas cujem dali valja ili ne, a moj komentar bice posle berbe.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Čini mi se dosta jako , od čega su ugaoni prenosnici jel su u kučištu ili na otvorenom ? :D
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Iskoriscena kucista i konusni zupcanici berackih valjaka.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Isti sistem ugrađujem kod sebe na Bourgoina.Biće gotovo za par dana pa kačim slike
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Izgleda sasvim OK, a ono najvažnije - kako radi, će se videti u kukuruzu.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Jako mi se jako svidja sistem...

Da li se heder s takvom sjeckom moze spustiti skroz na zemlju, bez da se oslanja na sjecku?
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@Bobo: Moze

Na mom hederu isto tako odradjeno i sasvim solidno odradi. Nije kao kad prodje Geringof adapter ali za zmaja sasvim solidno

@Abro: Ne bi bilo lose da imas rezervni lanac shto pokrece heder
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@mali lalo jel i tebi radio goran iz šajkaša
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@Abro

Proveravaj ova 4 srafa sto drze veci lancanik, i ako ti je taj lanac jako zategnut iskrivice ti drzac lezaja. Taj deo je najkriticniji u celoj prici, barem sam ja imao tih problema

i41s42.jpg

Post je spojen: [time]1252615258[/time]
_________________________________________________
@Todor: jeste
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

mali_lala
Razlog?
Inace kod mene je dupli ojacani, u pitanju je ZMAJ 162 . :cao:
Danas sam to malo modifikovao, ubacio spaner jer sam primetio da je zaspanovano tim lezajem i nije mi jasno sto je ustedeo i nije postavio lezaj na 4 srafa a ne na 2.
Hvala za savete, slobodno me obavesti omanama. :ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@Abro

E ako je dupli ojacan onda ne bi trebalo da bude problema, moj se jedan razvukao i pucao par puta, a nov je nazalost doziveo istu sudbinu ali jos je u jednom komadu.

Ako si stavio ovaj lanac (kratak sa slike sto pokrece propelere) duzi i spaner onda super, jer ovako ne pije vodu dugo, prvi dan uradi i na kraju dana kad pogledas otislo sve u q. Probaj tu da tu navaris drzac i za drugu stranu za ta 2 srafa
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Lanac nisam menjao nego nekim drugim poslom popustio lezaj a ono on se pomeri prema napred. Snimim situaciju i skontam da je lezajem zaspanovan lanac a to sto je uvinuo osovinu izgleda nema veze. Je...a nasa posla sve moras proveriti doraditi ako zelis biti miran. Sve se plasim da to nije sve, ako nesto znas ili ti se desi obavesti me tako cu i ja.
:ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Gotovo i kod mene, ali slike vec imate tako da nema potrebe da stavljam :ppozdrav:
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Ako samo ti stavi jos koju ako imas vremena, za one koji to hoce da izvedu u domacoj reziji da se ima sta kopirati
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

@Abro: Evo uslikao sam kako je kod mene odradjeno

Ovaj lanac je tako dotegnut da osovina ne bi izlazila napolje jer nema granicnik sa unutrasnje strane lezaja. No taj lanac je pretegnut i onda se lezaj raspadne ili se iskrivi drzac lezaja pa moze i osovina da strada.

Evo kako je labav lanac na mom adapteru i kako je namesten spaner

dsc011922copyl.jpg




A evo i kako je montiran granicnik sa unutrasnje strane lezaja da osovina ne bi izlazila napolje. Izmedju lezaja i granicnika je obican deo okrugle cevi jer bi sraf na granicniku kacio o drzac lezaja.

dsc01196copy.jpg
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

dali netko zna - dali odgovara tarup sa berača 223 na 222
 
Nazad
Vrh