Sistemi za navodnjavanje

jeste diznu 22 (tifon 82 mm 420 metara)veću nisam probo
 
Za koliko vremena bi moglo da se zalie parcela ot 1ha sa30l/m2 sa tifon f50 i pumpa 800l/min i 5bar na ulaz u tifon?Kakav top bi mi preporucili?Hvala unapred!
Dujina tifona 200 250m pumpa od tifona max50m
 
Tu preko 14 dizne je sve previse.Treba vremena dosta.Racunaj da meni treba oko 18 sati da zalijem sa fi63 i diznom 16.Pumpa 800l i 8 bara.
Ta 14 dizna u vrh glave 230-240l moze da izbaci u minuti.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Uputstvo za upotrebu tifona
20171019_114743.jpg


- - - - - - - - - -

Pricali smo dali treba ili ne ispuštati vodu iz creva
 
Svi ovde vecinom pisete o velikim sistemima za navodnjavanje tipa tifon i sl. a mene zanima da li mozda neko ima za prodat rasprskivace rinka one stare modele,to koristim za zalijevanje manjih povrsina pod povrcem?Ili mozda neko ima savet koje bi bilo najbolje kupit od ovih novijih modela
 
Ma gledao sam to vec ali me muci to kako ce se pokazati,da mi je da neko preporuci ko je vec imao nesto takvo.Npr.ne odgovaraju mi oni sa krupnom kisom jer dosta sabije tlo a opet treba mi da bar 10m ide u poluprecnik.Vidim ja da ovde pise koliko to ide u sirinu ali pitanje je da li je to i u praksi bas tako,ima tu jos mnogo stavki koje me zanimaju zato bi ako odlucim za ove nove voleo cuti iskustva od onih koji ih vec poseduju.Ove stare Rinke mi najbolje odgovaraju ali ni od koga da nadjem da ih prodaje
 
Uputstvo za upotrebu tifona
20171019_114743.jpg


- - - - - - - - - -

Pricali smo dali treba ili ne ispuštati vodu iz creva
Samo neka mi neko objasni kako to izvesti i ja mu skidam kapu. Jednom smo probali ispustiti vodu iz creva i nikad vise. Namucili se za sve pare.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
[video=youtube_share;9YGqAmgYnZo]https://youtu.be/9YGqAmgYnZo[/video]
Evo kako zalivaju samo sam razbusio vecu rupu na 5mm

- - - - - - - - - -

Samo neka mi neko objasni kako to izvesti i ja mu skidam kapu. Jednom smo probali ispustiti vodu iz creva i nikad vise. Namucili se za sve pare.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
evo kako ispustam a na starom tifonu na oruk
[video=youtube_share;NTqM8ydk-7Y]https://youtu.be/NTqM8ydk-7Y[/video]
 
Tako smo i mi radili. Samo ne moze traktor tako polako da vrti kardan. Jedino preko tockova. Al onda treba dizalica i sto cuda. I crevo se ne namota lepo zato sto ne bude okruglo, pa se sve pokarabasi. Mi smo kazem muke imali.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ma gledao sam to vec ali me muci to kako ce se pokazati,da mi je da neko preporuci ko je vec imao nesto takvo.Npr.ne odgovaraju mi oni sa krupnom kisom jer dosta sabije tlo a opet treba mi da bar 10m ide u poluprecnik.Vidim ja da ovde pise koliko to ide u sirinu ali pitanje je da li je to i u praksi bas tako,ima tu jos mnogo stavki koje me zanimaju zato bi ako odlucim za ove nove voleo cuti iskustva od onih koji ih vec poseduju.Ove stare Rinke mi najbolje odgovaraju ali ni od koga da nadjem da ih prodaje
Pa ''rinka'' ima krupan mlaz i upljesce tlo, ako hoces suprotno nadjes izraelce ''naan''323,ali mali protok i poluprecnik zahvata. Ako ti pak odgovaraju ''rinke'' onda uzmi indijske ''aqua'' broj 25, povoljan rasprskivac dosta kvalitetno uradjen sa solidnim dometom i propusnom moci.
 
Ovako smo i mi ranije radili i to je najpravilnije.U medjuvremenu smo napravili kraj sa prikljuckom za vazduh(kompresor),stavimo ga i povezemo sa traktorom da duva vazduh u njega.Nismo imali problema sa izmrzavanjem ni sa takvim nacinom praznjenja vode iz tifona.
 
Pa ''rinka'' ima krupan mlaz i upljesce tlo, ako hoces suprotno nadjes izraelce ''naan''323,ali mali protok i poluprecnik zahvata. Ako ti pak odgovaraju ''rinke'' onda uzmi indijske ''aqua'' broj 25, povoljan rasprskivac dosta kvalitetno uradjen sa solidnim dometom i propusnom moci.

Imam ja nesto rinki i nebi rekao da oni bas mnogo upljescu tlo,u odnosu na izraelce to si u pravu krupnije rasprskavaju ali izraelci opet imaju manji domet .
Ovo prvo sto sam pomenuo se odnosi na ''aqua'' e oni bas upljescu,istina je da se sad nesecam koje sam ja koristio(pozajmio) ovog leta ali su bas mnogo sabili zemljiste
 
Kum nikad nije ispustao vodu iz tifona a 2012 god je minus isao cak do -29 i nije puklo, ove god u januaru -20 isto i nista. Sasvim normalno_On ga je ispustao samo prve godine kad ga je kupio , oterao na njivu i razvukao , na donjoj strani creva kod kolica ima sraf koji se odvije da se ispusti voda.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Danas smo probali da izduvamo vodu sa kompresorom iz tifona, ali ne funkcioniše najbolje. Čuje se da je ostalo dosta vode, mada smo pritisak nabili na 5-6 bari. Šta raditi?
 
Nazad
Vrh