Sistemi za navodnjavanje

Mindjusar tifon fi63 a dovodna magistrala fi 52. Bolje prepraviti na fi75?Dobijam nesto?
Nije moguce da mi pumpa od 8 bara daje samo 4 bara na tifonu sa topom i 16 diznom.Od pumpe do tifona ima 10-15m.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tako je fabricki ulaz na tifonu.Uglavnom je na fi63 tifonima takav ulaz.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Mi na fi 110 ili 120 cevima( nisam merio ali deblje su od ulaza tifona) na 350m razlika mozda pola bara od pritiska pumpe i tifona, onda dodamo gas na traktoru za mozda 100 obrtaja vise na motoru i vrati na zeljeni pritisak. tifon je fi 100

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam na 280 m tranzita cevi f110 drzao 50 obrtaja veci gas na traktoru da bi ulaz na tifonu isto bio 7 bar-a kao kad pumpa stoji pored tifona.Tifon je f100 mm.
 
To je to,nema sta drugo da bude.Pumpa je zalec tsr 800 8 bara pritiska i ne mogu vise gurati od 4 bara u tifon.Nemoguce da pritisak toliko opada.Dizna 16 ne verujem da moze preko 300l da izbaci u minuti da bi bas toliko padao pritisak.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Gde imas 4 bara:na ulazu u tifon ili na topu?Ja na ulazu u tifon imam 7-8bara,na topu imam 3,5-4bar-a.Tifon je 450 m.Da,pumpa je Bauer 4.
 
[video=youtube_share;FtrruSy4IdQ]https://youtu.be/FtrruSy4IdQ[/video]



juče kod drugara zalivanje soje
 
Poslednja izmena:
I zato jedva zahvatim 35m (17.5 sa jedne strane)sa 16 diznom i to kad nema vetra uopste.Cim malo zaduva prekidaj zalivanje.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ne pitaj me cime teram.Rus t40as.Pojede profit potrosnjom.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Mnogo loš odnos! Podatke sam uzeo pod predpostavkom da je taj top! Ako pogledaš koji je top,reći ću ti tačno,koji pritisak i koja potrošnja vode! Koji je tifon?
 
Parcela je siroka 100m iz tri puta zalivam i pomalo preklapam.Manometar sigurno ispravan 4 bara na ulazu hvata tacno 35m.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh