Sistemi za navodnjavanje

Evo ljudi sta jedan amerikanac radi za navodnjavanje...
Doduse ovo je najbolje za drvece i visegodisnje biljke koje
imaju jako razvijen korijen ali primjenjuje i za jednogodisnje.
Mozda vam bude intresantno.

On jednom plasticnom cijevi od pola cola
kroz koju ide voda busi rupu u zemlji oko 1m.
To uradi 1 ili 2 put pored biljke vrlo lako
a onda navodnjava sve te biljke
po povrsini i voda ide kroz tu rupu duboko u zemlju.

Kaze da je nenormalno efikasno. Pogotovo za
drvece, vinograd, vocke i sl koje imaju
dublji korijen. Kaze drvo poraste
5-7m za jedno ljeto zbog ovoga.

Mozda da probate. Ja hocu na proljece

Ja mislim da je ovdje trik sto probije kroz kompakni sloj.
To je sloj zemlje kroz koji ni korijen ni voda ne mogu da idu dolje.
Kad ga jednom probije korijen moze da ide mnogo dublje.
Mislim da je u tome trik.
U svakom slucaju evo video pa mozda neko pozeli da proba
i ispostavi se da mu je korisno.

[video=youtube_share;rC57Vs6gEYA]https://youtu.be/rC57Vs6gEYA[/video]
 
Dok sam studirao imao sam praksu na fakultetskom poljoprivrednom dobru u Radmilovcu i tamo je bio sličan "uređaj" kao velika metalna igla kroz koju je prolazila voda iz priključka na atomizeru i služio je da napravi otvor većeg prečnika u zemlji i dubine do oko nekih 80 cm najviše se koristilo za sadnju. Nije ovo vezanu za temu o navodnjavanju ali je princip vrlo sličan.

http://www.enovitis.net/wp-content/uploads/2014/11/hidrobur-1.jpg
 
Treba ove godine da uzmem kisnu granu, i sad imam mali problem. Njiva mi je duza od creva nekih 15-20 metara, i to sa topom ne pravi problem, ali sada ce biti. Da li je resenje produziti crevo, da li je neko radio, ili da se uopste ne bakcem sa tim nego da udjem u njivu?
 
Šta se zaliva, da li predstavlja problem ako ne domašiš tih 15-20 metara?

Послато са BV6000 уз помоћ Тапатока
 
Pa to i ja mislim, nije problem ni staviti 9 cevi i zaliti tu sirinu kisne grane sto ostane nezalivena... Ali mislio sam da sam se resio cevi kad sam uzeo tifon, kad ono...
 
Ja sam imao isti problem pre 3 godine, al sam nasao coveka iz Temerina sto direktno vari okiten masinski i jako lepo drzi, budu samo dva mala zareza od 3-4mm, fi75 je u pitanju.
 
To radi i Tatalovic iz Vrsca,lepljenje je oko 50e...
Ja sam na 2 tifona lepio i dan danas drzi...
 
Vari ih direktno ima masinu sa plocama koja se zagreju i stega sa strane da drze pravac. Nista nema izmedju okitena i lepo moze da namota, kazem vidi se var po par mm sa svake strane. Moram da pogledam br pa cu vam poslati na pp, pretpostavljam da bi ovde bila reklama.
Naplatio je 70e sa putem (do mene je imao oko 60km).
 
Poslednja izmena:
Skoro pa ista, takav je princip.
Samo obratiti paznju u kom smeru je fabricki crevo namotano, pa ga isto tako razvuci, zavariti i polako namotati.
 
A ako ti pukne na sredini onda radis gde moras,zar ne?Nama su radili ljudi iz Subotice na tifonu od 450 m,na 200 i nekom metru je bilo ostecenje.Razmotan i uvucen preko 30 puta od tada i sve dobro stoji,za sada.
 
Nisam mislio gde mora vec ako se nastavlja, i ja sam ih krpio gde mora. Ali sam uocio da mnogo vise trpi sam spoj ako je blize tifonu jer prilikom naleganja na motalicu tifona ima veliko savijanje

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh