Sistemi za navodnjavanje

zico78 ima kod agro trznog centra 4 tifona na prodaju...ako imas vremena naleti pa cemo otici da pogledamo..mozda ima i u Crnjalovu,veliko selo uvek nesto iskoci..
 
ja planiram da sebi nesto uzmem ali puno 10000.€ sta ima tu da se pokvari samo da nije crijevo puklo da pusta vodu mehanizam za namotavanje to je jednostavno za odrzavat

samo dobro se raspitaj sta ima tu za odrzavanje da se neiznenadis,i koji polovan tifon ces uzimati dobro se konsultuj da te nebi izasao kao novi
 
@Zico , ti što prodaju tifone u tvom kraju dobili su ih uglavnom prije rata pod ugovor za proizvodnju duhana . To su mali tifoni , Makedonske proizvodnje , sa sistemom namotavanja na principu duvanja "jastuka" . Ipak se to nemože porediti sa modernijim i većim tifonima gdje ima itekako šta da košta toliko.
 
Ti što prodaju tifone u tvom kraju dobili su ih uglavnom prije rata pod ugovor za proizvodnju duhana . To su mali tifoni , Makedonske proizvodnje , sa sistemom namotavanja na principu duvanja "jastuka" . Ipak se to nemože porediti sa modernijim i većim tifonima gdje ima itekako šta da košta toliko.

prijatelju ovi su uvezeni iz austrije msm,posto ih prodaje od mog zeta stric..mozda ima i tih makedonskih,ne znam,posto nikad nismo ozbiljno razmisljali o tifonima do pre zadnje 2 god...a imam ionako 60 cevi i 4 pumpe za zalivanje posto radim i povrce dosta.
 
kolega ja sam naveo f 90 a ti duvanski su f 50 toga ima po 500.€ ima kod mene ljudi koji su uzeli polovne rade i dan i noc normalno treba pazit sta se uzima
 
irrifrance-32090-2581193.jpg

irrifrance2623087.jpg

nesto ovako ovo je oko 3000.€
 
nisu jedan je oko damstada drugi neznam tacno ma moze se prevoz sredit ima njih i u austri ovo sam naveo kolegi idklecin na sta sam mislijo da se isplati ovako nesto uzet to je investicija mala ali isplatljiva bolje ovakva dva nego jedan novi kada upekne za 24.h naj vise moze da zalije jedan tifon 3. hektara a ja imam 60 kad cu zalit sa dva ide duplo brze za iste pare kao novi jedan
 
ma taj je i u njemackoj oko 10.000.€ to je novije generacije oko 2003.god. ovi su oko 90.god samo u dobrom stanju jeli to kod nas negdje
 
ideklecin Irtec tifoni imaju i kod nas da se kupe,to je ono sto sam gore napisao,5000e sa subvencijom RS,f90 ne znam tacnu duzinu creva....kazu da su kvalitetni,Italijanska proizvodnja msm..
 
Kolege ne znam baš mnogo o navodnjavanju, a imam par nedoumica, potrebana su mi dva rasprskivača koja će moći da zalivaju širinu od 18~19 m, povezivao bi ih crevima od 3/4'', pumpa je 2,2 kW, 4800 l/h, a max pritisak 7,2 bara.
Više za sada nmg da priključim na postojeću pumpu, ali planiram da kupim jaču pumpu, cevi i da dokupim još rasprskivača, da li možete nešto da mi preporučite ?
Pronašao sam ovu prodavnicu u Vrbasu, da li ovde ima nešto što bi mogao da koristim ?
Matkee ja sam ih posetio veruj da imaju dosta kvalitetnu robu ali su sa cenom najjači u našem kraju imaš u Beočinu firmu koja proizvodi rasprskivače dosta kvalitetne ja ih koristim već 5 godina i nemam problem sa njima a sa cenom su dosta pristupačni
 
Nikola koje si tifone gledao,mislim na proizvodjace,jesi se raspitivao mozda za agregate sa pumpom koje su cene
Irtec agropanonka fi 75-82 350m g-c serija ,a za pumpe se nisam raspitivao jer ih vec imam.Tifon nevredi kupovati bez predhodnog busenja i provere kolicine vode u bunarima.Jos bolje je ako imate kanal pored njive.Ja imam dve parcele na kojima sam i do sada zalivao tifonom,cevima i kap po kap.Jedna je pored kanala koji nije nikada presusio i povrsine je 12kj,a na drugoj imam dva bunara od 16m i ako bude potrebe probusicu jos jedan i povrsine je 18kj

- - - - - - - - - -

Sada razgovarao sa menadzerom prodaje u agro panonci tifon fi 82 400m 9150€+pdv
 
Nikola koje pumpe koristis ,ja sam danas isto razgovarao sa Aleksandrom iz Agropanonke cene su se korigovale ne sve samo pojedine stavke za 2 posto koliko je otisao pdv gore trenutno fi 90 na 350m je 11500 sa pdv-om fi 90 na 300m 10600 sa pdv-om
 
Nazad
Vrh