Sistemi za navodnjavanje

Kako se to radi i ko to radi ne znam. Samo znam da može ali to ti i nije baš od pomoći. Negde na forumu se o tome govorilo ali ne znam tačno gde. Prelistaj ovu temu od početka, možda je baš ovde bilo reči o tome
 
Imam i ja po neko pitanje.Temu sam procitao celu ali nisam se tu pronasao,pa zato molim za pomoc!
Na prolece sam resio da posadim krompir a nemem pojma o zalivanju.
Basta mi je 31m*129m dimenzija a zalivao bih sa kpk,bunar imam (cini mi se da je 2 cola i oko 25m dubine) odma tu a i struju.
koristio sam ga samo za punjenje prskalice sa hidroforom.
Sta mi sve savetujete :koji proizvodjac je jeftin a dobar za kpk?
Sta mi sve tu treba ,koliko metara?
Pumpu bi neku kupio pa da je namontiram na elektro motor nesto kao na slikama na 13. strani.Saznao sam da mi treba pritisak u cevima 1bar ali koliko litarska pumpa.
Dajte jos koji savet ako ima


Ps. malo vise pitanja odjednom ali pazljivo citam,sacekacu odgovore
Nema strucnih za odgovor?
 
Ma ja imam kineza nekog, cetvorotaktni motor nije losa pumpa dobro baca i zadovoljan sam kako radi samo trosi naopako, potrosi rezervar goriva za 1,5h. Pa sam mislio da ga prepravim na plin ali ne znam ni ko to radi ni kako!
Jedan poznanik je uradio hondin agregat sa benz na plin-čitaj isti đavo kao tvoja pumpa- iako mu nije puno trošio agregat, rešio pa rešio, na kraju vrlo mala ušteda a on u međuvremenu dobio struju. Probaj na NBGu kod SC 11. April ima radnja u prizemlju tržnog centra, oni imaju informacije za sve te varijante, a i tebi lako da ih nađeš:osmeh: i javi rezultate::super::::super::
 
Kako se to radi i ko to radi ne znam. Samo znam da može ali to ti i nije baš od pomoći. Negde na forumu se o tome govorilo ali ne znam tačno gde. Prelistaj ovu temu od početka, možda je baš ovde bilo reči o tome
ja sam pre izvesnog vremena to isto trazio po forumu jer znam da sam jednom procitao, ali sad nisam mogao naci a presao sam 3 teme(vezane za navodnjavanje) sto sam pronasao na forumu,sto samo znaci da ima sto tema i temica razbacanih na sve strane i kad nesto treba onda ne mozes naci a ako ne daj boze pitas nekog nesto odmah te salju da citas temu od pocetka a ako ta tema ima 100-200 strana(sreca ovde je samo 20str.) dok procitas sve tvoj problem je omatorio pa ti vise nije ni problem :osmeh:
(govorim uposteno bez namere da prozivam bilo koga a sticajem okolnosti sam citirao ovaj post da se covek ne muci previse trazeci i citajuci sve teme) :ppozdrav:
 
ma bilo je ovde negde samo sad da me ubiju ne bih mogao naci,bilo reci i o tome kako su resavali dodavanje ulja za podmazivanje kod dvotaktnih motora a bile i neke slike
 
I ja sam video pre neki dan sliku agregata koji je prikljucen na bocu butana, ali se ne secam u kojoj temi. Mislis da je butan jeftiniji od benzina? Koliko koliko kosta boca a koliko ima litara?
 
ma znam za to, procitao sam i ja to. Cak sam i kontaktirao i ovog macosd koji pise o tome al nema od njega ni traga ni glasa! A kontam da majstori koji ugradjuju plin to moraju znati. Pitao sam i druga mehanicara koji se vas razume u motore on kaze da to nije problem uraditi samo treba ubaciti rasplinjac na motor...
 
Ako kupujes bocu na pumpi tj. menjas na nis-ovoj punu za praznu onda ti se ne isplati jer je boca od 10-12 litara izadje oko 1400din. ali postoji mogucnost da je punis direktno na pumpi na onom aparatu za TNG gde sipas u auto. I onda bi te boca izasla negde oko 1000din. E sada moras imati poseban nastavak da bi to mogao izvesti (da direktno sipas sa aparata)...
i svakom slucaju postoji racunica ako je benzin 160din a TNG 86din. Mada sam video u Rumi na vasaru da sada ima i malih kineskih dizel pumpa od 6.5ks. Sama pumpa je ista kao i na mojoj benziskoj, razlika je jedino ta u motoru. Pitao sam coveka koliko trosi a on mi kaze negde oko 3 litre na 12h!!! ::super::
e sada to mi malo cudno, to je jako mala potrosnja!!! I ako je tako to se onda isplati. Isplati se da je ne gasis cele sezone! Pa neka i crkne! Za 320e kupis opet novu i teras je dok se ne raspadne! U svakom slucaju ima racuna!!! Mada sumnjam da moze tako malo da trosi jednostavno nema logike! :
 
u tim bocama što Nis puni imaš 12-13 kg ne litara a za 1000 dinara ako napuniš dobiješ oko 5-5.5 kg to jest 11 i kusur litara pa računaj.Veruj mi da sam sa drugom sve to isprobao.
 
Znaci nema druge varijante nego da se kupi kineska dizel pumpa? Ona i ako bude trosila kao DMB-ova pumpa 1l/h to se isplati!
 
ili na struju,zato sam i pitao dal neko prepravljao tomosovu pumpu na struja ali izgleda da se toga još niko nije setio(na kraju ću postati neki Ištvan pronalazač):ideja:
 
kako mislis da prepravis tomosovu pumpu na struju? jedino da pumpu povezes kaisima sa nekim elektromotorom i da tako radi...

- - - - - - - - - -

Miladine jel imas mozda nekog kineza dizela? Jel si radio sa njim, kakav je?
 
ili na struju,zato sam i pitao dal neko prepravljao tomosovu pumpu na struja ali izgleda da se toga još niko nije setio(na kraju ću postati neki Ištvan pronalazač):ideja:
Imaš na ranijim stranama slike jeftinije navodnjavanje nema nego na struju ali neizvodi zaključke unapred pročitaj temu pa onda pitaj nema puno strana a ne na kraj teme pa opet pitati što je već objašnjeno. :osmeh:
 
Nazad
Vrh