Sistem pdv-a?

Da li ja koi sam u sistemu PDV-a mogu sa svog računa da podignem subvenciju bez pravdanja i potrošim na bilo šta ?
Onaj knjigovodsveni deo me ne zanima jer nisam knjigovođa, nemoram ja sve znati, a nadam se da knjigovođa zna.
 
Pre mesec dana je vođena ista rasprava i nije moglo, kako sada može ? Meni knjigovođa kaže da ne može, kaže i Minđušar i njegova žena je knjigovođa.
Znam da može ako neko nije u sistemu PDV-a.
 
Da ne bi ljudi sebi napravili problem ili možda moj knjigovođa nije u pravu.
Očekivao sam da mi odgovori neko ko sigurno zna kako je regulisao i da se pozove na član kojim je regulisano.
Ja ako nešto nisam 100% siguran i ako nemam dokaze uvek pišem ,,čuo sam, mislim i td".
 
Meni je rečeno da pare sa računa mogu dizati samo ako sam imao neke gotovinske račune na to gazdinstvo, ili ako sam uplaćivao pare na taj račun na ime pozajmice.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
To se zove-Materijalni troskovi...sustina je da uzimas gotovinske racune za robu ili usluge koje placas.
 
Ni to interno ti ne ulazi u promet
Grešiš, svaka uplata od drugog lica se smatra prilivom, samo što u poreskoj nemaju evidenciju o tome, dok poreska ne pročešlja detaljnije, pa ako si na granici, traže bankovne izvode za sve transakcije. Uplate sa računa na racun, izmedju porodice je po meni najbolje voditi kao pozajmicu, pa je nakon određenog vremena vratiti.
 
Ja sam pitao knjigovodju bas iz tog razloga da ne napravim gresku i predjem 8mil.zbog gluposti.
Ona mi je jasno i glasno potvrdila da mogu da prebacujem sa racuna na racun koliko hocu.
Jbmga,zena je 20 godina u toj bransi,radi stotine gazdinstava,10ak velikih zadruga i dosta prevoznickih firmi. Ako ni ona nije u pravu,ne znam sta da kazem
 
Jesam u pdv-u ali ne mora značiti da sam u pravu, koliko znam roba na lageru ne može biti problem. Onog momenta kada je prodaš tj pređe preko računa onda je proknjiženo. Do tada, pdv je ne vidi da tako napišem.
------------
Btw, tražim knjigovođu koji bi primio jedno eventualno dva gazdinstva a da nije preterano skup. Trenutni knjigovođa nam otkazuje zbog prestanka sa radom.
 
Ne mora da predje preko računa. Dovoljno je samo da imaš fakturu ili račun. Poreska to vidi, oni ne vide promet preko računa. To ti traže tek kad dodju u kontrolu...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Meni je zadruga uradila obračun/kompezaciju sa robom od 2021. tek u februaru 2022 umesto u decembru 2021 i zbog toga prelazim 8miliona u 2022

Biće da ću se morati više kretati u ovoj temi.
 
Pa nisi vezan za godinu kalendarski.365 dana unazad je bitna stavka,što kasnije ti je obračunata veča je šteta po tebe. pogotovo zbog cena u 22.
 
Kad vam ispišu kantarsku..to je već promet, nebitno kad ćete naplatiti..ovde mnogi greše!!!
 
Izuzetak je avansno placanje po predracunu ili ugovoru kad se racuna od tad obaveza obracuna pdva , al to je vec u sitna crevca . Ili u Hr npr mislim da je od prosle godine promijenjeno pa je obaveza placanja ili umanjenja pdva od momenta kad "kupac" uplati novac "prodavcu" a ne u momentu fakturisanja
 
Nazad
Vrh