Sistem pdv-a?

Zasto da te rebnu ako si platio porez na tu zaradu? Ne razumem...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Naše kolege pišu da dižu novac kada im padne na pamet i koliko im treba. Ako platiš porez na zaradu ili podigneš platu na koju isto nešto platiš samo žena može da te pita.
 
Poslednja izmena:
Možeš da podižeš platu koliko misliš da ti pripada, na koju moraš da platiš dažbine. Tako je svuda.
Koliko je meni objašnjeno, postoji varijanta sa platom i bez plate. Mi smo od 2012. u pdvu, bez plate. Knjigovođa odradi završni račun, tu se vidi dobit. Na to se plati porez i ti radiš sa parama šta želiš. Bila nam je kontrola posle 5-6 godina. Bez problema.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Meni je rečeno da pare sa računa mogu dizati samo ako sam imao neke gotovinske račune na to gazdinstvo, ili ako sam uplaćivao pare na taj račun na ime pozajmice.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mozda ako si se opredelio za isplaćivanje zarade. A ako nisi od kojih para živiš ako sve moraš da pravdaš računima, a račune iz supermarketa sigurno ne prilažeš.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Koliko je meni objašnjeno, postoji varijanta sa platom i bez plate. Mi smo od 2012. u pdvu, bez plate. Knjigovođa odradi završni račun, tu se vidi dobit. Na to se plati porez i ti radiš sa parama šta želiš. Bila nam je kontrola posle 5-6 godina. Bez problema.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
,,Na to se plati porez", time si sve rekao ali postoje o i koji misle da može trošiti bez plaćanja istog.
 
Verujem da se nisu dobro izrazili. Ne verujem da neko pored plate podiže i pare mimo potrebe. Obično se ta plata šteluje.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Milovan je u pravu . Samostalni privrednik, kako se vec kod vas zove ,firma pravno lice , itd je jedno a fizicko lice je drugo . Sve dok nemate dvojno knjigovodstvo , tj robno i finansijsko ,i dok nemorate da imate posebni poslovni racun ,nego za gazdinstvo koristite obicni tekuci racun , mozete sa parama da radite sta god hocete isto ko sto na taj racun moze tetka da vam uplati za rodjendan ,ili kladionica.
Prijava poreza na dobit na kraju godine je nesto drugo i to je obaveza svakog. Pdv je nesto trece ...
 
Eeee, tu grešiš jer ne pripadaš toj grupi koja ne zna ništa, radi šta im padne na pamet, a pisle ceo svet kriv samo oni nisu krivi za svoje postupke.
Sve si u pravu što si do sada pisao ali nisi razumeo da postoje oni koji podižu pare bez pravanja, da potroše 100.000 litara dizela na 20ha, 100t veštaka i td.
 
Pa neće ti zakon zabraniti,da potrošiš zaradu,(platu).Ali po zakonu na svaki novac koji nije pravdan, podležeš dodatnom porezu ako se ne varam.
Управо тако,јер све што потрошиш а није оправдано кроз рачуне за потребе посла, се сматра да си себи издао плату и додатно се опорезује. То је сва мудрост и тако је свуда.
 
Ako imaš firmu i prijavljen si sa nekom platom, na tu platu plaćaš poreze i doprinose, kao i svi. Ako ostvariš dobit na kraju godine, na dobit platiš porez. Ta dobit ti se vodi na posebnom računu i zove se ne isplaćena dobit. Ona može da se kumulira svake godine i uvećava, ako si svake godine bio u plusu. Onog trenutka kad ti je redovna plata koju podižeš svakog meseca nedovoljna i treba ti još para, imaš pravo da podigneš i deo ranije ostvarene a ne podignute dobiti. To je obračunska kategorija i postoje dva uslova za to:
1. da imaš para na računui da možeš to da fizički podigneš
2. da na deo koji podižeš platiš 15% poreza i sve je ispravno i čisto. Jedino što se "puno" daje državi ali zato mirno spavaš.
 
Za one koji su u sistemu PDV-a sve što legne na račun je prihod. Za one van sistema PDV-a ne znam.
 
Stigla i meni čestitka od poreske za 2022, a nisam baš načisto siguran da nisam ispod 8miliona jer imam dosta internih prebacivanja izmedju mog i ćaletovog računa.
 
Stigla i meni čestitka od poreske za 2022, a nisam baš načisto siguran da nisam ispod 8miliona jer imam dosta internih prebacivanja izmedju mog i ćaletovog računa.

Писао сам већ скоро, није битно колики вам је промет по рачуну, како сте плаћени, да ли сте плаћени... пореска за промет гледа колико су књиговође пријавиле да су откупиле робу од вас! Прочитај скорашњу дискусију, да ниси имао неку размену за шта ниси добијао новац већ си узео робу, али су књиговође регистровале тај промет?

Иначе, баш пре неки дан чујем да су и овде некима стигла обавештења из Пореске, значи да је то на нивоу целе земље. Једина добра ствар са новим начином рада је да сада релативно брзо пријављују, раније док открију да имаш промет прође неколико година па онда буде огромна камата.

Za one koji su u sistemu PDV-a sve što legne na račun je prihod. Za one van sistema PDV-a ne znam.

Имаш две ствари: приход и промет који је опорезив за ПДВ. То није исто. Није сваки приход опорезив за ПДВ, али све што је опорезиво за ПДВ улази у приход.
Пољопривредници који воде књиге поред ПДВ-а плаћају и пoрeз нa прихoдe oд сaмoстaлнe дeлaтнoсти на опорезиву добит. А ни по том основу није сваки приход опорезив (нпр. субвенције).
Ако су пољопривредници носиоци пољопривредног газдинства или ако плаћају доприносе за обавезно социјално осигурање по решењу као осигураници по основу пољопривредне делатности или ако су корисници пољопривредне пензије, не плаћају порез на приход од продаје пољопривредних производа.
Осталим пољопривредницима (ако таквих има) је опорезиви приход од продаје пољопривредних производа бруто приход умањен за нормиране трошкове у висини од 90%.

Тако да не можемо да кажемо да пољопривредници немају повољнији третман у смислу пореза на приход.
 
Nazad
Vrh