Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Tvoja je preradjena da se ne vuce na zadnje baterije valjka. Mislis da brena ne bi mogla da je nosi? I jel si napravio da moze da se iskljucuje na pola ili ne moze?
 
Prerađena je na ovaj sistem jer ako te uhvati kiša u ataru možeš samo da je otkačiš,ostaviš i čekaš prve ljubičice da se dobro osuši kako bi je mogao izvući iz blata.Ovu od 3 metra bi mogao nositi traktor od 100 ks dok veću od 4 teško.Nisam pravio nikakva isključenja jer nije jednostavno a nema ni potrebe.
 
Hvala Bubu.Preuzeo sam ja tvoju tablicu i sve mi je to jasno...ali ne mogu nigde da nadjem u koji polozaj ide rucica sa leve strane(gledano od pozadi sejalice)na skali od 1-8.U kom polozaju koju vrstu semena seje?
 
Ako ti nije problem trebalo bi mi jasnije objasnjenje.
Konkretno sta me interesuje je psenica,jecam,zob i detelina.Posto cu to i sejati;)
 
Nema tu puno mudrosti, te klapne mozes da otvoris pa da zatvaras dokle god ne prestanje curenje semena na setvenom aparatu u stanju mirovanja, eventualno zatvoris jos zub-dva ako je seme nejednako.
 
ima li neko upustvo za stelovanje sijacicice reform semo 88 3m?kako se odredjuje kolicina sjemen po ha?
 
U petak je premijerno prikazana sejalica U-Drill kod nas:
1zn1xjm.jpg

10hlssl.jpg

2hefyup.jpg
 
Sejačica je hasia ovo ima(druga slika) iznad menjaca .Ima li neko tabelu za stelovanje .
930a7d25dc875cb6b823b8a73c324043.jpg
bbb4b033e38aa62eb887eac3622a64ef.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna gde ima polovnih delova za Olt Gama sejačice? Trebaju mi neka kućišta, zubčanici...
 
Nazad
Vrh