Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Zanima me kako to radi, jer zanima me jedna takva sijacica, ima 15 redi i zahvat 2m, moze sijati sitno sjeme bolje nego ova koju sada imam, a moze i zatvarati redove, jer bi sijao s njom neke kulture da zatvaram svaki drugi red.....

Kolega ima takvu al 2,5m posije s njom lucerku u gram, mehanicko prebacivanje markira, al nema tog uredaja.....

- - - - - - - - - -

malo sam tražio po netu i našao manual, i to je za zatvaranje redova za stalne tragove kod prskanja, samo malo treba proučiti kako funkcionira, po mom mišljenju jako korisna stvar, to sam i htio.....samo moram otići pogledati u kakvom je stanj sijačica....

evo i link gdje se nalaze uputstva

to je ovaj zadnji manual ndx 101

http://www.kongskilde.com/Agricultu...Drills/Older Seed Drills/Nordsten Seed Drills
 
Pozdrav momci!

Može pomoć? Treba mi uputstvo za podešavanje za sejalicu IMT 632 ako neko ima, i onaj natpis na njoj za normu semena?
 
Trenutno u avliji imamo 2 zitne sejalice, Amazone od 3m lulasicu koja ima oko 30 godina i Irtem 3.5m sa duplim diskom koja je kupljena prosle godine. Sto se Amazone sejalice tice, tu nema sta puno da se pise. Jako lako se steluje potrosnja semena i sejalica je cvrsta iako nije preterano teska. Markeri bi mogli biti malo jaci. Kod turkinje je isti 'menjac' kao kod Gasparda posto su njih kopirali ali i pored cinjenice da se po istom sistemu steluje kao kod Amazone (ekperimentalna metoda sa posudama, kantom, kurblom i kantarom) nisam uspeo da je nastelujem kao Amazone ali je usevanje semena dobro zato sto je sejalica dosta teska i ima hidraulicno stelovanje potiska. Kompljuter joj i nije nesto bajno resen pa ga nisam ni koristio jer sam resio da ne ostavljam stalne tragove. U principu, za te pare bolju sejalicu nisam mogao kupiti. Ima nekih otklonivih nedostataka ali radi posao.
 
Moj komsija ima gaspardo diretta za direktnu setvu.
Tako nesto masivno nisam nikada video.Nije za porediti sa ovima ali.....

- - - - - - - - - -

Moj komsija ima gaspardo diretta za direktnu setvu.
Tako nesto masivno nisam nikada video.Nije za porediti sa ovima ali.....
 
Sta kazete koja je najbolja zitna sejalica ?

Po mom misljenju NORDSTEN, ima ju jedan kolega i sve moze sijati, pogotovo ako trebas sitno sjeme, za cega bi meni i koristila.....nadam se do proljeca da cu ju kupiti kada ce mi i trebati

Sada imam olt gama 18, odlicna za psenicu i jecam, moze posijati i sitno sjeme, al ne toliko kvalitetno kao nordsten

Moje misljenje
 
Jel moze ta Irtem da digne ulagace u vazduh preko tog hidro cilindra,i da se vozi samo na tockovima ,sa rudom napred naravno ?.
 
Jel moze ta Irtem da digne ulagace u vazduh preko tog hidro cilindra,i da se vozi samo na tockovima ,sa rudom napred naravno ?.

Kod mene ne moze ali mislim da postoji vuceni model kod kog je to moguce. Kada sam prvi put spustio sejalicu na beton sa hidro klipom ostavljenim na pola, sejalica je bila skoro u potpunosti oslonjena na diskove i stope pa sam moram da rasteretim klip da ne teglim federe od baterija.
 
Da da,znam za taj vuceni model,ali mislio sam da bi i ove mogle bar podici baterije iznad zemlje,a ostalo se da resiti.Realno mislim da su malo preterali sa tezinom,mora da je jeftino gvozdje u Turskoj kad tako rade tipa ''dodaj jos malo,za svaki slucaj'' :p.
 
Da da,znam za taj vuceni model,ali mislio sam da bi i ove mogle bar podici baterije iznad zemlje,a ostalo se da resiti.Realno mislim da su malo preterali sa tezinom,mora da je jeftino gvozdje u Turskoj kad tako rade tipa ''dodaj jos malo,za svaki slucaj'' :p.

Znaci ta koja kila vise kad se seje po lose spremljenoj njivi, tada sejalica samo pliva pogotovo sto u nju staje oko 700kg semena na njenih 1600kg gvozdja.
 
Nazad
Vrh