Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kakva su iskustva sa sejalicama Majevica? Mislim na ove novije proizvodnje.
 
Ponovio se malo za vikend :osmeh:

Zitna IMT sa diskovima, 15 redova u ekstra stanju, ima samo da se zameni 3-4 lezaja na diskovima mada za nuzdu moze i ovako da seje.
Jedino nema branu iza nikakvu pa do jeseni planiram da odradim, interesuje me koje su se najbolje pokazale, neko mi rece one kao lastin rep da su najbolje

f741d5ea42dba6970e41b16dfc445ba8.jpg
[/IMG]

96d8f7596d1ff6777deca7f8f639323c.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Dugo me nije bilo na forumu . Interesuje me koju sejalicu uzeti Majevica , Plamet ili Agriju . Kako su se pokazale majevice sa jednim diskom . Imam IMT 23 lule , bilo bi dobro promenuti je .
 
Malo mi je sumnjio to vesanje baterje tj. te gumice

- - - - - - - - - -

I jos nesto , da li ove sejalice mogu sejati uljanu repicu .
 
Ma gume su ok! Malo je problematična za hidrauliku (ona od 3metra). Em je teška em treba visoko da je podigne ako našarafiš torzije da pritiskaju diskove u zemlju. Ali i pored tih "mana" delim mišljenje sa @Matićem. I da,obavezna sa dva diska koju god da uzmeš. Po meni.
 
Pa nije baš rešenje za repicu,ali ide to nekako.... Drugar seje i repicu i mak sa njom.... Koliko novaca toliko i mjuzike.
 
Sve je to orjentaciono i ono zavisi od dosta parametara napr velicina semena , jel selektovano ili ne , stepen zaprasenosti koristeno sredstvo itd .

Jesenas sam sejao na desetak mesta i nikada mi se nije poklapala setvena norma mada je bio sve jecam . Masina je Am D7 u solidnom stanju . Odstupanja na skali su isla i do +- 30% tako da sam na svakoj parceli sipao samo koliko treba za jedan prvi krug i pred kraj kruga sam video jel to to .

Dobro ofarbano selektovano seme tecnim sredstvom je islo kroz masinu ko da je probusena i na skali je trebalo staviti na malo manje od 60 . Ako je nefarbano seme i ne selektovano sa iglicama na 100 je jedva davala servenu normu mada po broju biljaka jeste jer je bilo i jako sitnog semena .
 
Moze li netko objasniti ulogu ovog uredaja na nordsten sijacici i kako se radi s tim????


 
elektronska kontrola sjetve,obzirom da psenicu ne mozemo uvijek sijati u idealnim uslovima,veoma je cesta pojava da se usled blata lule(sjetveni aparat) zastopa i onda dolazi do smanjenja sklopa,a samim time i prinosa,o samoj tehnici upotrebe neka se javi neko ko je radio sa tim
 
Nazad
Vrh