Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Treba mi kućište na koje se šrafi točak, ako imaš javi...
 
Konacno izremontovah sve lezajeve i utegao sejalicu za rad. 'bem ti nitovanje otpala mi ruka od cekica :osmeh:

JVp3kGI.jpg
[/IMG]
yEKtazs.jpg
[/IMG]
 
Koliko bi mogla vredeti nodetka 21 red, dupli disk, 3m, sa bsv6 menjačem, ima zatvaranje stalnih tragova?
Nasao nešto pa da se ne predajem.
 


Ima li neko ovakvu sejalicu, interesuje me konkretno kojih dimenzija su gume ? Slika je sa gugla
 
Da li neko od kolega forumaša može da mi kaže kako da namestim (na koji broj se stavi ručica) imt sejalicu za npr seme NS Zvezdana i da poseje 240 kg/ha? Hvala na pomoći.
 
MIRBAN nisi rekao koja imt sejalica, koliko reda?! Nisu iste tabele, ovo gore je čini mi se za onu manju. Ako je 23 reda onda je druga tabela
 
Ovo su bukvalno iste tabele samo sto jedno vreme pravile ploce samo sa dva reda rupa minimum i maksimum rupa ,tako da je u onoj zutoj tabeli 1=1 a 2 je 6 ,po novom ustvari po crvenoj tabeli.
 
Ja imam sejalicu 632.25 mislim da je to prva sa diskovima posle lula. Ima drugaciju tabelu stelovanja nego sto je ova tvoja zalepljena na sejalici. Isto ima 6 redova rupa i 10 podeoka na rucici. Slikao sam izbacicu sutra.
recimo gde je tebi prvi red deseti podeok 210 kod mene je 282 kg po ha

Evo i slike tabele sa moje sejalice. Semensku pšenicu seje tačno u kg. Ako se seje zaprašena nekim od ovih praškova onda mora malo više da se pusti jer joj valjda onaj prah smeta i pšenica sporije izlazi
 
Poslednja izmena:
Dali bi neko od kolega bio ljubazan da mi objasni na IMT sejalici odakle se računa broj reda na pogonskoj ploči. Dali od osovine prema obodu ili obrnuto?Inače ploča je sa 4 reda rupa.Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan najobicniji podizac iza svakog tocka i to je dovoljno . Mislim da bi sa dva non stop gusilo .
 
Pešut to je od komšije sejalica. Msl da je sa lulama i vozi je sa IMT 539. Dakle nije velika. I ne znam koliko je redova. Ali ipak hvala na pomoći.
 
Dali bi neko od kolega bio ljubazan da mi objasni na IMT sejalici odakle se računa broj reda na pogonskoj ploči. Dali od osovine prema obodu ili obrnuto?Inače ploča je sa 4 reda rupa.Unapred hvala.
Najveci broj rupa je 1kod tebe je to isto 1 ,a najmanji broj rupa je na 6 ili kod tebe 4, znaci sejes po skali 6 sto sam postavio, nadam se da si razumeo.Znaci od osovine prema obodu ide 654321.
 
Ja imam sejalicu 632.25 mislim da je to prva sa diskovima posle lula. Ima drugaciju tabelu stelovanja nego sto je ova tvoja zalepljena na sejalici. Isto ima 6 redova rupa i 10 podeoka na rucici. Slikao sam izbacicu sutra.
recimo gde je tebi prvi red deseti podeok 210 kod mene je 282 kg po ha

Evo i slike tabele sa moje sejalice. Semensku pšenicu seje tačno u kg. Ako se seje zaprašena nekim od ovih praškova onda mora malo više da se pusti jer joj valjda onaj prah smeta i pšenica sporije izlazi
Pesut sa tim rasporedom rupa i broju zubaca ,odavno neprave,mada mi se bas svidja taj raspored i tabela,prave u zadnji 20 godina samo onakve sto sam postavio.konkretno moja je diskosna 23 reda imt.
 
20171003_121046.jpg
ovo je drugarova sejalica koju je kupio skoro,stelovanje po tablici nema nikakve veze sa kolicinom semena.merili smo obim tocka i sve i nikako da dobijemo kolicinu semena.jel moze neka pomoc.sejalica je 3m
 
Nazad
Vrh