Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kupi se cela pumpa, ne krpari se. Jos moze i originalna pumpa da se nadje ali kosta kao 2 turske ili indijske. Opet, i to nije neka investicija posle barem 20 godina rada, retkog ciscenja filtera i jos redjeg menjanja ulja.

Nodetka od 4m ne verujem da je teza od 700kg prazna. Irtem 3500 ima oko 1600kg prazna, mi smo sipali 700kg semena, mozda bi moglo jos 50-70kg da stane da bude svaki cosak pun.
 
Interesuje me kakve su sejalice Olt Sigma 20 sirine 2,5 metara pozadi sa onim nagaznom tockovima, kakva je njena preciznost i dali bi uspesno mogla sejati sitna semena tipa (mak,uljana repica ,lucerka)
 
To je samo ime od nekadašnje Sigme dok dodirnih tačaka sa istom nema.Posedujem Sigmu 24 i pokušao sam da je izbaždarim za setvu lucerke.Najminimalnija količina isejanih kg za lucerku je 15 kg/k.j što je mnogo.Moglo bi još da se smanji ali bi seme moralo da se meša sa Ureom,prekrupom ili čime već.Sistem valjaka(izbacivača semena) je takav da sitno seme jednostavno curi samo od sebe napolje što opet nije preporučljivo.U setvi pšenice,ječma,stočnog graška i soje izuzetno je precizna kada se izbaždari kako treba.
 
eiulie.png

qs4dg2.png

11ug315.png

Ima li neko iskustva sa ovakvim ulagačima da su diskovi sa suprotne strane?
 
To su isečci iz snimka zato je tako loše.
A nemam dovoljno dugačak kabal na fiksnom da ponesem na njivu :haha:
 
Imam 2 pitanja:
1 kako osloboditi spiralu, sta dalje odvrnuti ?
2 ovaj limcic kojim se podesava setvena norma...cini mi se siri od otvora na sitnj spirali, da li se i on menja ?



 
Skini od ispod remenicu i imas jedan sraf-osigurac koji takodje moras da odvijes i onda sve izvuces na gore,pazi da ti neispadnu distanc platne kad izvlacis osovinu.Ako izgubis platne hoce da koci kad se vrti...........na remenici i gore na vrhu imas rupe da uboodes srafciger da lakse odvijes,i jedan navoj je levi,neznam napamet koji..............

Limcic koji zatvara otvor spirale se nemenja..........
 
Nazad
Vrh