Secerna repa 2020

Rezultati ogleda sa različitom zaštitom od cerkospore. Obeležio sam odgovarajuću varijantu sa brojem na onim snimcima što sam ih postavljao pre mesec dana.
slklLFt.jpg

PoXw76M.jpg
 
Digestija preko 16,necistoca od 11-14 eto to su tvoji rezultati.Ako ti je dobar sklop bio planiraj od 3,6-4v kj.To sad svi imaju slicne rezultate
 
Kako svi imaju malu necistocu zato sto nema mnogo repe posejano. Sledece godine kada se povecaju povrsine ista ovakva izvadjena repa ce imati oko 30% necistoce. Pratim temu i njihov kriminal sta rade proizvodjacima.
 
Ljudi netacne su vam price. Imam i kooperante sa 14.5 digestijom i 17 necistocom, ima i sa 15.5 digestijom i 18 necistocom. Ove godine se tacno vidi razlika ko je ocuvao repu.
Imam i dokaze u razlici digestije za retrovegetaciju.
 
Digestija mi je 16.08, necistoce 14.74 kombajn lepo podsisao ali nema sekac glava. Izadje mi oko 71.5t/ha plative.
Radila su juce jos 2 kombajna u selu ovaj sto je meni radio kod drugog je necistoca 14.1, dok je drugi vadio usluzno a ne voli da spusti tarup tamo je necistoca 17.71%.
 
Eto pogodio sam.Kako su pustili kombajn da rade bez sekaca,u ugovorima pise da je obavezan.kod nas se repe trenutno rade skoro brez zelenog lista pa imaju jus secera.Sta onda ove zelene imaju 30 dig.Teska tema North,javi se ako budesu ublizini
 
Sunoko za iducu godinu 34e/t + pola semena gratis + 1e/t ukoliko digestija prelazi prosek Sunoka.
Drugi tip ugovora da je cena 2e manja, ali vadi Sunokov kombajn.
 
Eduarda mama ove godine, da sam imao nju imao bih cca 85t/ha plative.
Znam jer je njiva ravno 1ha, tu sam napunio 3 kamiona i u cetvrti nesto malo. Znaci 100t prljave.
 
Nazad
Vrh