Secerna repa 2020

Danas izvadjeno i natovareno...razocaran sam ocekivao sam mnogo bolji prinos. Gumenaste repe opet ima...ona parcela na koju mi je gospon Curcic rekao da obratim paznju je katastroficna... Koliko ce biti prinosa ne znam ali na 3,3 ha 7 punih kamiona...razocaravujuce...mislim da je Horbill zavrsio kod mene.



JEdan po meni izuzetno zanimljiv primerak,pola zdrava pola trula...
 
Za sve reparoše. Kada pogledate sliku budite srećni što niste prošli ovako. Ono što mogu da napišem ohrabrujuće jeste da konačno znamo sa čime se borimo. Sledeće godine počinjemo sa postavljanjem ogleda za suzbijanje ove bolesti. Trebaće nam pomoć svih u ovoj proizvodnji. Nažalost najmanje je dobijamo od onih koji najviše zavise od šećerne repe, a to su šećerane. Videćemo u narednim nedeljama da li su spremni da podrže ova istraživanja.
 
E takve oaze su pocele da se javljaju kod mene na toj manjoj parceli u zadnjih 7 dana...neverovatno je koliko je repe brzo propalo za takav kratak vremeniski period. Ta parcela je radjena onim preventivnim tremanom kompletna (ceriks i bakar) nikakav efekat nisam video osim dodatnog troska i sekiracije da li ce vratit ta 2 kamiona...
 
E takve oaze su pocele da se javljaju kod mene na toj manjoj parceli u zadnjih 7 dana...neverovatno je koliko je repe brzo propalo za takav kratak vremeniski period. Ta parcela je radjena onim preventivnim tremanom kompletna (ceriks i bakar) nikakav efekat nisam video osim dodatnog troska i sekiracije da li ce vratit ta 2 kamiona...
Ovo je kod mene u ogledu. Računam da ću dvadeset metara širine dužine 350 metara samo pretanjirati. Izbrojaćemo broj zaraženih biljaka po sortama i to je to. Nema tu ništa od prinosa. U ostatku parcele ćemo sve trule prebrojati i povaditi ih pre holmera.
 
Što se tiče ceriksa i sličnih nebuloza vezanih za suzbijanje truleži, mogu samo da napišem da ih ignorišete. Nikakvi fungicidi i bakterije ovde ne pomažu. Koje će mere uspeti to da suzbiju, tek treba da otkrijemo. Neće biti lako.
 
Nama su ove godine lično iz kws-a preporucili bakar kao najbolje resenje za trulež repe. Igrom slucaja ni jedan tretman nismo odradili bakrom nego redovnim preparatima na parceli nije bilo ni 0.5% trule repe
Vlado bio si video si.
Tako da je ove godine bakar bio samo trosak

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Ne mogu Curcicu da se iskajem sto nisam poslusao onaj tvoj savet kada smo poceli sa tretmanima.... Po nekim nezvanicnim rezultatima bice negde izmedju 75 i 80t po ha bruta... Videcemo sutra sta ce reci odbici....
Znam Nikola video sam...Mislim i da je kod mene i sorta omanula...
 
Šalu na stranu. Otkriće do kog smo došli je revolucionarno. Siguran sam da će biti osporavanja i dalje od strane nekih. Ali oni koji razmišljaju zdravorazumski će shvatiti ono o čemu ćemo mi pričati u narednom periodu.
 
Nazad
Vrh