Savet oko kompa!

Ух, човече, има скоро петнаест годаина од када сам користио "Тандерберд"...

Мој стари провајдер, док је радило на дајл-апу, "Верат", имао је одељак на сајту, на коме си уношењем адресе и шифре могао да приступиш сандучету (скоро) као "Џимејлу" или другим веб-бејсд сандучићима.

Ако то немају, зови техничку подршку или погледај да немају на сајту параметре .pop, .imap, .smtp, па их унеси у "Тандерберд"... и занимај се са дванес' 'иљада мејлова. ;)
 
Poslednja izmena:
Je l' koristi neko Mozilla Thunderbird program za email?

Ja koristim gmail ali imam i email adresu kod MTS-a (koju sam dobio kad sam napravio ugovor za adsl pre dosta godina), ali taj mail nisam skoro nikad gledao. I sad sam hteo da pregledam poruke sa te MTS-ove adrese jer sam gde god ranije navodio tu email adresu kod registracije na neke sajtove. I kad sam otvorio, ono preko 12000 nepročitanih poruka. I nema šanse da ja pregledam od koga sam sve primao poruke, i da otvorim one koje me zanimaju. A 99% poruka je od limunda i sad bi mi bilo jako zgodno kad bih mogao da odmah obrišem sve poruke koje su stigle od Limunda, pa bih onda kad njih nema lakše video ima li nešto što mi možda treba (a da to ne bude ručno jednu po jednu). Ali ne znam da li je to moguće i ako jeste kako da to uradim. Koliko sam ja gledao ne mogu nigde da nađem tu opciju...
Nikada nemoj koristiti email provajdera, znaju da ga izgase iz cista mira ili promene domen.A verovatno i prodaju bazu podataka.

Proabaj da selektujes nekako verovatno ima opcija samo malo bolje potrazi.
 
Ne koristim taj email od provajdera, već gmail. Taj od provajdera sam koristio dok nisam napravio gmail pre više godina, i to dok sam još koristio WIN XP. I uglavnom nakon što sam napustio Win XP više nisam ni proveravao taj mail a poruke su se gomilale jer ranije nisam obraćao pažnju da u sajtovima izbacim opcije da mi se na mail šalje poruka da je neko na nekom forumu napisao novu poruku, ili da na limundu ističe neka aukcija i sl. Ali sad mi je trebalo zbog gugla da ukucam neku drugu email adresu gde će me kontaktirati ako izgubim nalog pa da ga povratim, pa sam onda ukucao taj od provajdera. I onda je bilo prvo kako da ja vidim taj mail, pa sam jedva našao program koji mi je instaliran u kompu za mail-e, pa kad sam ga otvorio a on učitava i učitava nove poruke, nikad da stane. Na kraju je bilo 12600 i neka poruka.
 
Koju bezičnu tastaturu uzeti? Vidim da idu od 1500 pa na gore. Ne znam da li ima neki razlog davati više para za neku marku kad su mi do sad ove najeftinije sasvim fino radile posao i ne znam šta to moze da radi neka koja je 5-10 puta skuplja a da opravda to razliku u ceni. Imao sam jednu malo skuplju kao i čak mi se nije svideo klik na njoj. Imala neko škriputannje dok se klikće.
Odziv isto nije mi bitno da bude neki jer i ako igram igru neku ne igram online.

Svidja mi se dizajn ovih sto izgledaju kao da su od lap-topa samo ne znam da li će mi odgovarati tako niski dugmiće. Obično na laptopu mi ne odgovara kucanje...

Jel ima neke koje treba izbegavati?
 
Sve te tastature sa niskim tasterima, plitke su golo govno. Nevolem bezicne tastature.

Samo mehanicke sa odredjenom visinom aktivacije, potrebnom silom i hodom i taktilnosti tastera.
 
Море, и коректна класична мембранска може да буде удобна за рад само тако.
 
M'da, samo mehaničke tastature su tastature :D
Ozbiljne komplikacije pravite oko izbora tastature.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Sin na studije odneo desk-top i lap-top pa sam u potražnji za nekom zamenom .
Moji neki prohtevi su da povremeno pogledam šta ima na YouTube , pojedini forumi ( kao ovaj ) , društvene mreže ( fejs , Instagram i sl ) volim da se zabavljam sa photoshopom , i naravno redovno pogledam po neki onlajn film ( popkorn , filmovizija , Vojvodina film )
Da li je za mene dobar izbor ovo

https://www.ctshop.rs/intel-nuc-nuc7cjyhn-mini-pc-intel-celeron-processor-j4005-intel-uhd-600.html
Ako za slične novce postoji nešto bolje , bio BiH vam zahvalan na preporukama
P.s ..... zanima me ovaj računar ( drugi po redu koji košta 20.999din .
 
Poslednja izmena:
Od pre 2 dana izbacuje mi ovaj error kad hocu neki film,seriju da gledam uvece ''hls.js error networkerror - fatal true - manifestloaderror'',znaci kad kliknem na play ,tj da pusti film,seriju,tad ovo pokaze.
Isto je na svaki broswer koji sam probao,isto je na svaki uredjaj,mobilni,komp,laptop ....instalirao novi windows na komp,ne vredi,isto....nije mi jasno u cemu je problem,jel moze do mreze operatera da je u pitanju ?.Internet mi ima istu brzinu kao uvek,tj bez ikakvog problema,pun signal(koristim wireless) ,danas mi instalirali nov kabel i antenu,mislio sam pomoci ce,kabel van krova,do antene sto ide,je bio truo od mraza itd,ali opet isto,nista nije pomoglo ovo mi vise jako ide na zivce .....
Evo jedan primer ,sa ovog linka sam poslao drugu isto,on moze da ucitava film,ja ne mogu,dobijam taj error.
Koliko znam nista nisam bio instalirao,manje vise kao da je samo od sebe pocelo da pravi probleme,a i opet reinstalirao sam novi windows u kompu,da je neki program,softwer,sta god,pravilo problem,sad bi sa novim,cistim kompom,trebalo raditi,ali i dalje ne radi.
https://filmclub.tv/the-popes-exorcist-2023_054993821.html
Inace neke filmove mogu gledati,neke ne ,kao ovaj na linku npr,ali to pre nisam imao problema,mogao sam gledati sta god hocu....
 
Poslednja izmena:
Koristim ja ad block svugde,imam 3 na chrome instalirana ,mislim da nije do njih problem.Napisao sam da sam probao i sa drugih pretrazivaca da probam gledati taj film koji ne mogu ovde na chrome,i opet isti eror ,a samo na chrome imam ad block,na drugim pretrazivacima nemam..
 
Koristim ja ad block svugde,imam 3 na chrome instalirana ,mislim da nije do njih problem.Napisao sam da sam probao i sa drugih pretrazivaca da probam gledati taj film koji ne mogu ovde na chrome,i opet isti eror ,a samo na chrome imam ad block,na drugim pretrazivacima nemam..
Neki filmovi jedostavn ne rade na tim sajtovima. Koliko plaćamo za gledanje dosta je i pola da nam rade? :)
Ipak kod tebe je neki drugi problem, evo i ja sam uspeo da pustim film iz prve. Peobaj pogasi add blockere, anti viruse i firewall.
Jel si proba ovo:


I OVO.

Probaj pa ako neće moguće da je problem u ruteru ili provajderu.
 
Sutra cu zvati provajder da vidim sa njima,hteo bih i ruter menjati,koristi neki isti vec preko decenije.Inace adobe flash nije vise podrzan,nema ga.A probao sam sa gasenjem antivirusa,ad blocka i svega ostalog,nista ne pomaze.
 
Nazad
Vrh