Savet oko kompa!

Ajde, 'leba ti vidi može li bar preko tog Toor-a, treba mi nešto, pa javi..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ima mnogo sitnica na Aliexpresu, čak i u kvalitetu koje su korisne. Ja sam pokupovao gomilu kablova, punjača, maski i stakla za telefone, delova za telefone i još neke stvari.
Korektni su takođe što se tiče slanja i dobija se odšteta ako proizvod ne radi ili stigne neispravan. Jedino što ne postoji nikakva garancija

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Taj Aliexpres je ludnica i navlakuša ista kao i Lidl. Samo u Lidlu vratiš sranje nazad i dobiješ svoje pare što sa Ali-jem baš i nije slučaj.

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
Da znaš da si u pravu.
Mnoge stvari skuplje nego ovde.
Jedan omladinac kupio neke memorijske kartice od 2Tb, obradovao se da stavi sve moguće podatke na hardver manji od nokta.
Radilo nedelju dana i crklo..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Preporučih i Зорге-u isto, ali vidim da čo'ek ne miriše futurističku tehnologiju.
Ko? Ja?

Волим!

Категорички!

S&W M&P, ČZ P-10, HuK VP9, разни "Кимбери", "Глокови", "Сигови", ФН-ови... не гадим се ни од једног "фластичног" пиштоља.

;)
 
Људови, треба ми савет, тј. треба ми вајерлес рутер у кући.

До сада је све (некад два са обичним "свичем", сада један ПЦ без њега) било везано на "хард лајн", ал' ми некако треба да тој "хард лајн" конфигурацији ДОДАМ и "бРезжичну". Тај дивајс би требало да стоји на спрату (мислим, могао бих да му дотурим жицу и негде у приземљу, али ми је "мало" више петљанције), а подмирује потребу једног "андроид бокса" на ТВ-у у приземљу, понекад и мобилног телефона. Ја бих неко просто решење, без неких екстра функција какве видим да имају којекакви рутери, не-скупо и стабилно решење кога ћу лако моћи да подесим и да ми не "тилтује" и "замрзава" сваког дана и да он и раније поменути уређаји, обзиром на распоред (он на спрату, они у приземљу), нормално "'ватају" сигнал једно другога.

Да напоменем да ми Интернет у кућу долази "кроз ваздух", од антене на крову до "Јубиквити" (или како се већ изговара "Ubiquiti") кутијице са напајањем и два "етернет" конектора - један улазни, други излазни.

Гледам шта има у јефтинијем сегменту и од њих препознајем марку "ТП линк", јер сам некоћ имао њихову картицу за "бРезжични" која ми је супер радила, видим да постоје и "Шаоми" рутери, тих који праве телефоне, али и неке "Тенде" и још свашта нешто, као и уобичајени "Д-линкови" и "Линксиси".

Шта да гледам да купим? "Дуал бенд" модели нису нешто што је "маст хев"? Која је то ДОВОЉНА, да тако кажем, "излазна снага" која ми комотно подмирује потребе које сам навео? Имају ли ти рутери у себи некакве чипсетове који су добри, а и који су за избегавање?

PS

Да не пропустим и овај захтев од рутера: да му сво конфигурисање и друга прчкања радим кроз ту жицу којом ће бити спојен са компом који ради под "Виндоузом".
 
Poslednja izmena:
Миксане, брате мили, па шта је ово!? Млађи брат монoлита из "Одисеје у свемиру 2001"? Ди су му антене, шта је mash system!? Све ми уводиш неке нове термине, да ћу да скренем са ума: beamforming, BSS coloring, target wake time...! :unsure:
 
Ima on antenu unutra nemoj da se jedis za antene.I moj stari aple ruter 3 generacija nema spoljne antene pa ima jaci i stabilniji signal od ovih kantica sa antenama spoljnim.

Evo ti neko ti na srpskom jedan kratki tekst https://milankragujevic.com/sta-je-mesh-wifi

wifi6, dual band, gigabitni portovi, 160mhz... Evo ti spcifikacije pa gledaj sasvim ok za taj novac uvek mozes dokupiti jos jedan ovkav ako treba vise prostora da pokrijes.
 
Ове зиме ћу да о којекаквим ИТ стварима да научим више него за протеклих десетак година. Свега ми!
 
@3opre
У Београду одавно постоји фирма којој је основна делатност мрежна опрема.Кад сам тамо био пре пар година имали су и такве пикантерије да би и твоју душу задовољиле па их потражи.Можда и пронађеш нешто за своју душу.
Фирма се зове Nepo.
 
Шта моју душу да задовољим? Прошло је време када сам тражио "пикентарије" било какве врсте - данас тражим само и искључиво мејнстрим решења, оно што има и користи што већа база корисника. ;)

А "Непо" сам нашао - Мунзе, у Цара Душана, недалеко од Пупиновог моста.
 
Пази кад и ја знам за "Нетикс" од пре сто година, негде на Звездари ваљда.
 
Ajde da probam u ovoj temi, mozda je glupo pitanje ali.. pre par dana mi je hakovan instagram nalog. Nemam vise pristup, tj ne mogu nikako da se ulogujem. Da li bih mogao da nadjem nekog IT strucnjaka koji bi pokusao da mi vrati profil?
Ne zavisi mi zivot od toga ali ne bih voleo da dozivim neke neprijatonosti ako bi ti "hakleri" iskoristili moje ime u neke nedozvoljene radnje..
 
Ako je samo sifra promenjena probaj sa resetom sifre, ides na ono da si zaboravio lozinku pa da kucas mail da ti posalju nesto na mail da se verifikujes da si to ti. Sve to pod uslovom da znas na koji mail ti je registrovan nalog i da znas sifru od mail-a..
 
Kako znaš da ti je hakovan profil? To što ne mozeš da se loguješ ne znači da je hakovan. Inače i da ti je hakovan u 99 % slučajeva niko ga neće upotrebiti ili zloupotrebiti za bilo šta.
Ako je hakovan, najverovatnije je hakovan automatski (program odradi hak) i ptanje koliko ti likovi provere to što im je taj program "odradio" , a i kad provere gledaju da li je neko zanimljiv tj. neko koga mogu da izmuzu za keš ili šta već. Kad vide da si iz Srbije automatski im nisi zanimljiv i verovatno idu dalje.

Ako zeliš da povratiš profil, opcije su ti sigurnosne mere na Instagramu za datu namenu tj. što kaze neko gore probaj sa mailom ili backup meilom ili koja već sigurnosna opcija postoji na datoj platformi. Ako baš nemaš nikakvu opciju mozeš da pokušaš da ih kontaktiraš pa da ti utključaju nakon što im potvrdiš identitet,
 
Je l' koristi neko Mozilla Thunderbird program za email?

Ja koristim gmail ali imam i email adresu kod MTS-a (koju sam dobio kad sam napravio ugovor za adsl pre dosta godina), ali taj mail nisam skoro nikad gledao. I sad sam hteo da pregledam poruke sa te MTS-ove adrese jer sam gde god ranije navodio tu email adresu kod registracije na neke sajtove. I kad sam otvorio, ono preko 12000 nepročitanih poruka. I nema šanse da ja pregledam od koga sam sve primao poruke, i da otvorim one koje me zanimaju. A 99% poruka je od limunda i sad bi mi bilo jako zgodno kad bih mogao da odmah obrišem sve poruke koje su stigle od Limunda, pa bih onda kad njih nema lakše video ima li nešto što mi možda treba (a da to ne bude ručno jednu po jednu). Ali ne znam da li je to moguće i ako jeste kako da to uradim. Koliko sam ja gledao ne mogu nigde da nađem tu opciju...
 
Nazad
Vrh