Samogradnja plastenika

Где има фолије ? може одговор и на пп.. хвала унапред
 
чек мало .. снег може да падне до првог маја .. без проблема .. штаће ми пластеник за 1.5-1.6 :sta:
 
To sam i ja hteo da pitam... Po meni bolje to prepoloviti. E sad kako ga napraviti... Zavisi koliko para imas na raspolaganju ali metalna konstrukcija je po meni najbolje i najdugotrajnije resenje
 
Mislim da i nije. bočne strane biće visoke 2 metra,a sredina oko 3 m, bočno provjetravanje...ja to zovem plastenik,a vi visoki tunel


@Seva ako su bočne stranice ravne ili kose a folija se na njima namotava onda je to plastenik a tunel je kad ima ukopanu foliju sa strana i poluokruglog je oblika to je nešto drugo i za širinu od 5,5m dovoljno ti je samo još 20-30 cm da podigneš sljeme i nije potrebno skidati foliju s tim da folija treba biti nategnuta a preko zime se ona sama skupi pa bude nategnuta kao struna možeš da sviraš po njoj.
 
Plastenik 40x7m sa cevima od 5/4cola izraelskom folijom i dodatnim zavesama izadje max 2000evra pa ti vidi sam da li je ovo skupo ili mozda preskupo.
 
@Seva ako su bočne stranice ravne ili kose a folija se na njima namotava onda je to plastenik a tunel je kad ima ukopanu foliju sa strana i poluokruglog je oblika to je nešto drugo i za širinu od 5,5m dovoljno ti je samo još 20-30 cm da podigneš sljeme i nije potrebno skidati foliju s tim da folija treba biti nategnuta a preko zime se ona sama skupi pa bude nategnuta kao struna možeš da sviraš po njoj.
Kako misliš da je dovoljno samo 20-30 cm da podignem sljeme?
 
мисли да ти средњи стуб од 3.3м даје нагиб крова од 30[SUP]о[/SUP] што би био минимум минимума .. то је +30цм у односу на оно што си рекао ...
 
Plastenik 40x7m sa cevima od 5/4cola izraelskom folijom i dodatnim zavesama izadje max 2000evra pa ti vidi sam da li je ovo skupo ili mozda preskupo.
Brate moj, ja sam ubijedjen da je ovo i preskupo. Volio bih da me uputis u vezi tih plastenika, pa ako budem uzimao neki da imam u vidu. Ovaj je 200 kvadratnih metara i toliko kosta. On zaista jeste dobar, ali je preskup.
Ja sam ovakav polovan, 18 x 5.5 platio 700 evra, ali je u bas dobrom stanju.
Jesu li kod tog 40 x 7 podcinkovane cijevi? Kod ovih jesu.
 
мисли да ти средњи стуб од 3.3м даје нагиб крова од 30[SUP]о[/SUP] што би био минимум минимума .. то је +30цм у односу на оно што си рекао ...
nisam precizirao da će sljeme biti 3 metra,već oko 3 metra..
 
Stjepanovic88
Nisu pocinkovane cevi nego crne.Ceni mozes ofarbati zavrsavas posao.A takav plastenik je jak i izdrzava snegove sto je jako vazno_Odes do najblizeg stovarista i raspitas se za cenu gvozdja i preracunas se.Neko mi skoro rece da je cena oko 85eurocenti kg.
 
Nisu pocinkovane cevi nego crne.Ceni mozes ofarbati zavrsavas posao.A takav plastenik je jak i izdrzava snegove sto je jako vazno_Odes do najblizeg stovarista i raspitas se za cenu gvozdja i preracunas se.Neko mi skoro rece da je cena oko 85eurocenti kg.
Da, ali je velika razlika izmedju ofarbanih i podcinkovanih cijevi. Daleko krace ce trajati ofarbane. Velika je vlaznost u plasteniku, a ona ima veliki uticaj na koroziju.
 
Da, ali je velika razlika izmedju ofarbanih i podcinkovanih cijevi. Daleko krace ce trajati ofarbane. Velika je vlaznost u plasteniku, a ona ima veliki uticaj na koroziju.
Razlika jeste velika,ali i crne cijevi su nepoderive. Ja imam 4 plastenika od crnih cijevi(krov) i stari su 5 godina. samo sam ih jednom ofarbao do sad.i sad ću pred početak sezone. snijeg nikada ne skidam sa plastenika,a razmak između rogova je 1.80 metara.
 
Kod mene su sve crne cijevi, nekima ima već desetak godina a samo su ofarbane u prvoj godini.
 
Razlika jeste velika,ali i crne cijevi su nepoderive. Ja imam 4 plastenika od crnih cijevi(krov) i stari su 5 godina. samo sam ih jednom ofarbao do sad.i sad ću pred početak sezone. snijeg nikada ne skidam sa plastenika,a razmak između rogova je 1.80 metara.
Da, da.. to ste sigurno u pravu. Realno govoreci, sve cijevi koju budu od koristi 10 godina i da posluze bez nekih vecih problema, dobre su, jer se za to vrijeme plastenik vise puta otplati. Sve preko toga je jako dobar rezultat. Kada su u pitanju podcinkovane, mozda mogu koju godinu vise da potraju i da dosta sporije koroziraju. Sve u svemu, treba gledati da finansijski rezultat i rezultat kvaliteta budu na sto optimalnijem nivou. Mada, opet postoji ljudi koji vole da to sve izgleda sto ljepse, a i njih treba postovati. :)
Imate li fotografije svojih plastenika?
Ovako izgleda moj plastenik. Ima nesto vise od 100 kvadratnih metara. Za sada je probna verzija, a ako se ispostavi da je dobar moj pokusaj organske proizvodnja, nabavicu jos barem jedan.
http://postimage.org/image/8550fx3gb/
 
Nazad
Vrh