Samogradnja plastenika

Kako bre da postavim slike,ovo nesto nece pa nece?
 
Pozdrav, zna li neko gde se mogu kupiti pvc cevi u Srbiji i koje su cene? Debljina da bude veća od cola, planiram napraviti jedan plastenik za rasadu, najlon bi naravno pre zime skidao zbog snega.
Živeli
 
evo mašine uradene za 2 sata pošto majstori hteli 3eu za jedan luk da saviju ostali su bez posla:osmeh:
sdc11229.jpg
ovako savija lukove cev 1/2" i 3/4" debljine 2mm,
sdc11230.jpg
,
sdc11231.jpg
 
Dobar dan, ja sma Marko. Mene zanima da li se u plastenicima nekad koristi elektronika i kompjutersko upravljanje i da li se ti sistemi uvek kupuju gotovi ili se prave po porudzbini. Pitam to jer bi se mozda bavio time.
hvala
 
Koristi se elektronika,a kompjutersko upravljanje se pravi po narudzbini.To se radi prema stanju u njivi i zavisi od broja plastenika.Cena je od 20 000 evra pa izvoli.
 
pa ja imam odredjena iskustva u vezi komp. upravljanja koja su stecena u Holandiji, sada sam u Srbiji, ali ne znam nikog ko bi zeleo da saradjuje po tom pitanju. pa koga zanima, neka se javi porukom
 
јел неко може да препоручи добру фолију овде (БЛ) ... више ме интересује допро понашање на ниским температурама тј. да није постала крта или испуцала прошле зиме .. да не загађујемо овде слободно пошаљите на п.п. .. унапред хвала
 
Ja imam vec 2-3 godine na pojedinim tunelima tursku foliju Verim plastik od 120mic, i za sad je OK..
 
Шта мислите о градњи пластеника са јеловим гредама,колико је то добро са обзиром да ми је то најповољнија опција а ако може издржати 2 год. то би било супер?
 
Plastenik od jelovih greda zanimljivo zašto jelove grede i koje dimenzije. Ja sam imao plastenik od jelovih dasaka a samo stupovi su bili od greda 10x10 i izdržao je sve dok nije došla oluja koja je polomila i njega ali i plastenik koji je bio od cjevi 60,2mm niti jedan nije izdržao a ovaj drveni je po zimi sve držao i snjeg i vjetar i sve do oluje ali to nije izdržao i onaj koji je trebao. Samo pravi od greda izdržat će više nego željezni.
 
Најефтинија опција ми је од јелових греди,мислио сам правити од цијеви жељезних али кад срачунам изађе ме један такав пара као три са јеловим гредама(само конструкција без најлона,кпк цријева итд)
 
и где је запело с пластеником ? :sta: ил сад није интересантно копати рупе док не замрзне :osmeh:
 
ovih dana počinjem praviti plastenik 5.5 / 50 metara.
najjeftinija varijanta!! najjednostavnije je najbolje i najjeftinije
 
Nazad
Vrh