Samogradnja plastenika

Šta mislite da li bi mogla ova varijanta.
kontam da napravim jedan plastenik od desetke ili 12-ke rebraste....da krajeve ubetoniram u zemlju,ili da udarim jake pulceve oko 1 metar visine,pa da željezo učvrstim ne njih, na metar razmaka. i da stavim središnju nosivu konstrukciju. 8m/ 45 metara.
Mislim da bi to bilo dobro. nema jeftinije,a jače je od pvc
 
Koliko god uradiš jeftinije toliko je slabiji na snijeg i oluju. Mislim da bi to jedna dobra oluja raznijela, moj ti je savjet neigraj se sa parama obično jeftinije izađe skuplje u to sam se za mojih 15 g rada sa plastenicima uvjerio.
 
Nisam ja neki štedljiv momak.kad rekoh jeftino ,mislim i na to da što više posla odradim sam. neće to izaći džaba,naravno biće skuplje od PVC ,od kojeg nikada ne bih pravio plastenik,a biće i 5 puta bolje,čvršće,ljepše.... Već sam jednom napomenuo da mi treba plastenik od marta pa do mrazeva,to mi ne treba preko zime,tako da ću tu foliju urolati na vrh.
Željezne šipke će biti ubetonirane-metar jedna do druge,a horizontalne na svakih 80 cm,tako da ću dobiti mrežu,na sredini ,ispod će biti cijev 3/4 cola koju će držati stubovi 3/4 cola ,koju oluja neće baš tako lako odnijeti
 
Biće tu dosta posla, mnogo je lakše i jače da smotaš luk od cijevi 40x30x2, u vrhu staviš veznu cijev 30x30x2 i za preke lukova zavariš orebrenu žicu fi 12, ovo ti je naj jednostavnija konstrukcija ali veoma jaka.
 
Sve novo sto bismo svi mi hteli da uradimo ,a da bude sto jednostavnije je vec neko probao i opeko se.Najjevtinije i najjednostavnije je odmah uraditi sve valjano i miran si.Prosle zime je pao veliki sneg mnogo plastenika je palo i stete su bile ogromne.Na ove plastenike se nisam ni osvrno niti sam isao da pogledam sta se desava sa njima.Isto je i na vetar.To je stabilno i ne mrda a ja mirno spavam i to je najbolja varijanta.
 




Uploaded with ImageShack.us


Mogu li da dobijem mishljenje od vas shto se tiche date konstrukcije plastenika..

U pitanju su jednakostranichni trouglovi, trebalo bi da budu 5 m shirine i oko 3,5 metara visine.. kao shto vidite postoji plastenik u plasteniku zbog odvajanja vrsta i stvaranja drugachijih uslova. belo shto vidite je reflektujuca folija kako bi dobio shto vishe od tzv. pasivnog grejanja jer su plastenici po duzini usmereni u pravcu istok-zapad. Plan je da se radi od drveta, shtafle 8x5 sa zashtitom od vlage, na svakih 80 cm, spajajuci ih pri vrhu i sredini.. Imace vetrobranu tako da se vetra ne bojim a i sneg nema bash gde da se zadrzi..

Mozda mislite da je izmishljanje tople vode ali ja kad vidim plastenik "tunel" smorim se.
 
Ovi nisu jednakostranični,jer onda bi visina trebao da bude oko 4.3m. Šta hoćeš da sadiš, u ćoškovima dole nemaš neku visinu i kako ćeš kopati u ćoškovima? Možda bi bilo bolje da stranice budu ravne bar do 0.5m visine.
 
Pchela
Nije to pametno, iskustvo svih ljudi koji rade sa plastenicima govori: ''samo sto visocije bocne otvore i sto visocije i uspravnije stranice, jer im u suprotnom ne mozes prici.
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzim odgovorima i mishljenjima..

Shto se tiche snega on se topi i voda se akumulira u bazenu od 30.000L

Kornelius u pravu si, loshe sam izrachunao, mnozio sam sa korenom iz 2 umesto 3.

Sa stjepanovicem se isto slazem kada bolje pogledam.. mozda kada bi bili izdignuti na metar ozidanog zida pa odatle dizati ali to opet poskupljuje konstrukciju a ne bih se slepo drzao
ovoga jer je ovo samo rezultat nekog mog brainstorminga shto se tiche same konstrukcije, jednakostranichni trougao je veoma jaka konstrukcija jer su sile pravilno rasporedjene.

Izgleda da moram da se vratim projektovanju.. uskoro cu okachiti josh neke radove pa mozda zajedno i dodjemo do nechega vrednog.

Samo josh jedna napomena, plastenike dizem kako bih izvrshio eksperimente sa akvaponijom jer to ako funkcionishe, ne postoji bolji oblik intezivne proizvodnje, ubedjen sam..
 
Hvala na brzim odgovorima i mishljenjima..

Shto se tiche snega on se topi i voda se akumulira u bazenu od 30.000L

Kornelius u pravu si, loshe sam izrachunao, mnozio sam sa korenom iz 2 umesto 3.

Sa stjepanovicem se isto slazem kada bolje pogledam.. mozda kada bi bili izdignuti na metar ozidanog zida pa odatle dizati ali to opet poskupljuje konstrukciju a ne bih se slepo drzao
ovoga jer je ovo samo rezultat nekog mog brainstorminga shto se tiche same konstrukcije, jednakostranichni trougao je veoma jaka konstrukcija jer su sile pravilno rasporedjene.

Izgleda da moram da se vratim projektovanju.. uskoro cu okachiti josh neke radove pa mozda zajedno i dodjemo do nechega vrednog.

Samo josh jedna napomena, plastenike dizem kako bih izvrshio eksperimente sa akvaponijom jer to ako funkcionishe, ne postoji bolji oblik intezivne proizvodnje, ubedjen sam..
Pored toga, zid bi ti smanjio kolicinu svjetlosti, tako da i na tome gubis. Lijepo je sto eksperimentises, kakav god da je konacan rezultat. Ko bi od nas znao sta je pogresno, kada ne bi eksperimentisali? ;-)
 
Evo slike plastenika i mašine sad ću ubaciti i druge slike.



Post je spojen: [time]1300529187[/time]
_________________________________________________
Evo i ostale slike pa bih molio vaš komentar.



Miladine,možeš li malo detaljnije da objasniš ovu mašinu,i ako ima koja slika
ipak,kad malo bolje razmislim,nema bez željeza ništa.....što je sigurno sigurno
koje dužine su ti ove cijevi i koliko je širok plastenik
 
Miladine,možeš li malo detaljnije da objasniš ovu mašinu,i ako ima koja slika
ipak,kad malo bolje razmislim,nema bez željeza ništa.....što je sigurno sigurno
koje dužine su ti ove cijevi i koliko je širok plastenik
Sutra ću ti poslati slike u krupnijem planu za mašinu, cijevi po 6m i od dvije pravim luk od 12m a širina plastenika je 8m, ako hoćeš da praviš baš ovakav plastenik daću ti savjet da si miran i za snijeg i za oluju.
 
Malo je 6,35m.Na 7m sirine ja radim 5dvoreda paradajza ili 4dvoreda krastavca a ti bi imao po jedan dvored manje.jedino ako se tako uklapas zbog mesta.Na 8m dobijas isti broj biljaka samo imas vise prostora do najlona ali imas i manju visinu.
 
Razmak izmedju dvoreda je 90cm.

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh