Samogradnja plastenika

Evo sad pokušavam sve odradim dobro ali nakraju neće da se pojavi slika ovdje u odgovoru.
 
pogledaj link nisi ga dobro kopirao:

fali ti ovaj kraj treba biti ovakav ---[/img]---
 
29bey52.jpg

Post je spojen: [time]1301177413[/time]
_________________________________________________
Izgleda da sam uspio.
 
Evo šta mi je uradila poplava u decembru.


211kyg7.jpg

Post je spojen: [time]1301177843[/time]
_________________________________________________
Hvala na pomoći :ppozdrav:
 
Pokusaj da sav stavis sa unutrasnje strane luka jer je tu struktura neravnomerna i on ti vitoperi cev. Lako ces je ispraviti ako nabavis pivo i pozoves komsiju :ppozdrav:. Ako varis lukove prvo "poheftaj" resetku a var ne moze da ti izvuce bas toliko luk. i ne po tom breseku
 
da li ce se to moci ispraviti tokom postavljanja, mislim sa dasponkama i kosnicima?

a bez piva i ne pocinjemo, ovih dana vrucina pa da dehidriramo bez pive... :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Uzmi cekic pa peglaj....kosnicima nist neces postici, cak suprotno :nono:. Ima tu nekoliko caka ali ako postavis desetak tunela sam ces vec skapirati :cool:. Ako ima pive ja mogu i u hladu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1301248461[/time]
_________________________________________________
Miladin je napisao(la):
Evo šta mi je uradila poplava u decembru.


211kyg7.jpg

Post je spojen: [time]1301156243[/time]
_________________________________________________
Hvala na pomoći :ppozdrav:
Miladine bekrijo, jesi li ti u bosni ili japanu?
Ovde kao cunami da je prosao :sta:
I kako da ona dva nisu stradala?
 
aaaaaaaa
pa dobro....tako su egipcani djubrili zemlju bice dobar rod da nadoknadi stetu :D
sta gajis u tim niskim tunelima?
 
slikacu ja sutra jednu polovino luka pa da vidite kako to izgleda.

sa cim farbate lukove?

imam ja farbu sto koriste putari 20kg moze li sa njom?
 
pozdrav svima imam niski tunel visine 80 cm sirine 1.5m a duzeine 11 m, hteo bih da pravim kontenjerske sadnice bostana .paradaiza ,paprike .... sta je bolje u tunelu ili u normalnom plasteniku.hvala
 
pozdrav svima imam niski tunel visine 80 cm sirine 1.5m a duzeine 11 m, hteo bih da pravim kontenjerske sadnice bostana .paradaiza ,paprike .... sta je bolje u tunelu ili u normalnom plasteniku.hvala

Mali tuneli se brze zagrijavaju ali se brze i hlade nocu tako da su bolji veci plastenici a imat ces i bolje provjetravanje.
 
Mali tuneli se brze zagrijavaju ali se brze i hlade nocu tako da su bolji veci plastenici a imat ces i bolje provjetravanje.

bosserb.

Nešto mi škripi sa ovim velikim plastenicima (8x50x3.3). Prošle godine paprika mi je bila lošija u velikim plastenicima nego u malim(30x5x2,1), evo i ove godine krastavac mi je dosta loši u velikim nego u malim plastenicima. Nije mi jasno šta je u pitanju, treba da pravim oko 1500m2 plastenika pa sam došao u dilemu neznam koje da pravim. Svi pričaju bolji su veliki plastenici od mali a ja na velikim pravim gubitke u proizvodnji u odnosu na male.
 
@Bera,idi za logikom,sto veca zapremina toplog vazduha to se plastenik sporije hladi.
@Miladine nije da nesto pametujem ali ti tvoji valiki plastenici su 10 metara duzi nego sto bi trebali biti,na 50 metara trebao bi imati bocno provjetravanje.Mozda je problem u necem drugom a ne u velicini plastenika.
 
@Bera,idi za logikom,sto veca zapremina toplog vazduha to se plastenik sporije hladi.
@Miladine nije da nesto pametujem ali ti tvoji valiki plastenici su 10 metara duzi nego sto bi trebali biti,na 50 metara trebao bi imati bocno provjetravanje.Mozda je problem u necem drugom a ne u velicini plastenika.

Jasno mi je da je bolje 40m nego 50, ali to se odnosi više na tople mjesece (juni juli i august). U ova tri mjeseca 100% su bolji veliki plastenici. Ti si vjerovatno pratio da sam ja krastavac posadio 10 marta, to su hladni dani i još uvijek su hladni ali mogu ti reći da mi je krastavac 3puta bolji u tim malim plastenicima čak itrava mnogo brže raste u malim (niskim) nego u velikim (visokim ) plastenicima. Može da bude da je možda i nešto drugo u pitanju ali ja to zasad nemogu da odgonetnem. Slikat ću i jedan idrugi plastenik pa ćeš vidjeti razliku. Još neki proizvođači u mom kraju su mi tvrdili da su za ranu proizvodnju bolji i topliji niski plastenici a ovde ih ima toliko da mogu snadbjeti najmanje pola Bosne.
 
Pa razlika je u kubikazi vazduha jel u velikim plastenicima je veca kolicina vazduha i potrebno je vise toplote za zagrevanje a u malim je potrebno manje i zato toploljubljive biljke bolje napreduju u malim plastenicima kad je hladno.Ali zato su veliki plastenici bolji kad je napolju veca temperatura jer su bolji zbog provretravanja.Ja sam radio eksperiment pre par godina i ista rasada paradajiza je stigla 6-7 dana ranije za berbu u malim plastenicima.Zato ko ima velike plastenike obavezno podkonstrukcija i dupla folija ako misli da mu biljke ne ozebe
 
Nazad
Vrh