Ruma vašar - okupljanje članova foruma svakog trećeg u mesecu

Pozz, treba mi mala pomoc, treba mi broj od ovih majstora sto dolaze na vasar, sto popravljaju alternatore i anlasere, ne od onog dede sa kombijem levo, nego onaj sto stoji desno, sa kolima je bio, primetio sam da svoje proizvode farba u crno...
 
Ako je IBM Marković, bežite od njega što dalje!
Mene je zavlačio pola godine za traktorski anlaser i kad sam zamolio kolegu sa foruma iz B. Bašte do ode kod njega i pokupi anlaser, Marković je iz revolta poslao raz.eban rasturen anlaser u kome ništa, ali bukvalno ništa, nije bilo ispravno niti čitavo. Čuvam i dan danas taj anlaser za nauk da više nikome ništa ne pošaljem na remont.
 
Au, znači nisam jedini... Ovaj anlaser je bio potpuno ispravan, samo je trebalo zameniti njušku da bi štimao sa imt-a 577 na 558. Kada je poslao anlaser nazad i kad sam otvorio kutiju i ugledao onaj otpad prvo sam pomislio da sanjam, pa sam pomislio da je neka zafrkancija ali ubrzo sam se otreznio. Što je najgore anlaser nije bio moj, nego rođakov... I ja, šta ću.... Naručio čoveku nov anlaser, platio iz svog džepa i teraj dalje.
 
Ja sam dao nekom ,,majstoru" iz Nove Pazove nov orbitrol od Rusa da proda. Ni para, ni orbitrola, još me napušio ali zato je stalno na putovanju.
 
Da li je na vasar u Rumi bolje ici 2. popodne ili 3. ujutru?
Moze li se sve obici za 2-3h?
Prvi put idem na ovu smotru pa reko da pripitam. :)
 
Sto se tice Rume neces nista pametno kupiti i povoljno ni blizu nekadašnjeg vasara pre 10 15 godina jedino malo guzvanja i razgledanja ko je zeljan sto bi rekle babe samo da **greška vidi puta
 
To sam i pretpostavio.
Na vašar/pijacu/buvljak se pre išlo jer nisi mogao da nađeš to što se tamo nudi , a kad si i mogao na vašaru je uvek bilo jeftinije.
Sad npr.novobeogradski buvljak preprodaje dobar deo robe kupljen po prodavnicama na akciji.
 
Nazad
Vrh