Ruma vašar - okupljanje članova foruma svakog trećeg u mesecu

Skoro nije bio ovako posećen vašar. Kao i gomile sitne mehanizacije.

Duvaljke idu od 500 za 2,2kw pa na gore.... Imaš gomilu prodavaca na KP
 
Manju, za "Ferguson-a"...
Znači, 400 litara maksimum...
10 metara grane, recimo....
Naletim na odličnu,RAU 440 litara, jeste čovek nakupac, okolina NS-a, garantuje da je ispravna i tražio 370 eura...
Ali, dao bi je za 350 i doneo bi mi je kući....
Bukvalno stanje, kači na traktor i prskaj...
Eeee, zet i neki njegov prijatelj, da obiđemo dalje pa da obiđemo dalje, i dok obiđosmo, vratili se, taman prodavac i kupac prebacuju s kamiona na auto prikolicu...
Pošto je prodata ako nije tajna, za 350 eura sa kardanom....
Puu jbm-ti sreću...
A bilo je bar 30 prskalica na Vašaru, ali ova mi nekako baš zapala za oko....
Popizdim i, ajmo kući, j*bo sebe i kud Vas povedoh sa sobom...
 
Ako te zanima, znam za jednu dobru prskalicu sa troklipnom Cometovom pumpom, grane su 10 metara e jedino je bure 600 litara ali to ne bi trebalo da ti je problem. Uvek u veće bure možeš sipati manje vode.
I @nem je tako tražio prskalicu za fergusona, ne veću od 300 litara, pa sam ga savetovao da slobodno uzme veću a sipa koliko hoće tj može.
 
Kolega, jel pratis oglase?
Mislim da za te pare mozes naci sebi pristojnu i u oglasu...
Kuku na autu sigurno vec imas ili pak neki drugar ima a drugog drugara zamolis da pozajmi prikolicu.
Razumem da verovatno volis da pazaris na vasaru ali jbg kad nisi imao srece


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam kuku na autu... (y)
Volim Vašar jer je tu sve na jednome mjestu...
Uživo nešto gledati i na Oglasima jesu nebo i zemlja....
Drugo, živa riječ, kad popričaš s prodavcem, pola posla obavljeno...
Htedoh i danas otići, ali zaista nisam imao sreće...
Išao za Irig da registrujem auto, pa planirao produžiti za Rumu na Vašar, ali nije mi se dalo, nisam prošao tehnički pregled...
Navodno, zadnji desni točak ne koči uopšte... :unsure:
Dođem kući, dignem zadnji kraj auta u zrak, provjerim, relativno dobro "hvata"....
Skinem točak i doboš, malko dotegnem , sve vratim, i posle sat vremena, hajd' natrag u Irig na Tehnički....
Gledaju me ko da sam im oca opsovao...
Velim, ajd' ponovo...
Tako brzo majstor popravio ?
Nisam ni išao kod majstora, mrtav-ladan im velim, što je i istina....
Ne vredi, kažu, nećeš proći...
Ma koj si mi ti moj da to tvrdiš ?
Imaš tamo onu skalameriju što mjeri, evo ključa od auta, natjeraj na valjke pa ćemo videti prolazi li ili ne...
I prošao sam...🥳
Kažu, pa šta si radio ?
Ništa, otišao kući, popio kafućino, i vratio se natrag...
Gledaju ...
Poslednji put su me gledali, garantujem, skoro mi oči neće videti...
Tako da utroših cijelo prijepodne s budalama...
Skidao sam poslije zimske gume i turio ljetnje, da mi dan ne propadne...
Sutra na posao....
 
@dobrodol
I mene su tako njakali na teh pregledu...
Isto smaknem dobos, osmirglam pakne, odem opet i prodjem bez problema, sreca nije mi daleko, 5km.
Kaze vlasnik pregleda rekao sam ti da mora sve novo, cilindar, pakne,dobos i kocice kako treba
Samo mi nije jasno gde si sinoc nasao delove, sam prica i sam odgovara, ja samo klimam glavom
Ali svakako treba gledati gde su manje rigorozni i gde ce te manje maltretirati.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prošli mjesec odem na tehnički i prednji lijevi koči loše.
Majstor ima vremena tek za par dana i ovaj što radi na tehničkom kao ajde samo dođi sutra da se vodi da si došao nakon popravke. Nije mi do toga da prođem kako bilo jer ima 20 dana do isteka, a vozim porodicu u tom autu i bitno mi je da je ispravan.

Prošli put kad sam mijenjao diskove i pločice na valjcima razlika bila svega 30 N, idealni rezultati, otkud sad tolika razlika nikako mi nije jasno.
Svejedno, dođem sutra, drugi radnik natjera na valjke i razlika 120 N. Šta si radio - ništa, samo vozio 7-8 km od sinoć. Njegov zaključak je da je onaj drugi navezao auto pod uglom na valjke i da je rezultat bio loš zbog nejednakog kontakta guma i valjaka. Može li biti - ne znam. Uglavnom sem izgubljenih sat vremena nisam imao drugih troškova, a ko zna koliko ima sličnih slučajeva.
 
Stvarno dobar Vašar...
Pazario sam kardan !!!!😀
I poluosovinu za frezu...
I jednu racnu...😄
I umalo plug...😂
Idem noćas u 3. smjenu, upravo se spremam, ako ne bude puno posla, eto me sutra opet na Vašar...
 
Nazad
Vrh