Roto- drljača



ovo je moja klateca drljaca rau kombi 2.5m veoma sam zadovoljan sa njom laka je u radu netreba neka velika snaga traktora skupe su zato sto ih ima veoma malo u ponudi ja sam imao od 2.2m pa sam je prodao da bih kupio malo vecu jedva sam je nasao zao mi je sto nemam neki snimak u radu da se vidi njen rad
 
Meni se pokazala REMAC.Zupcanik je zajedno sa osuvinom odliven i obradjeno sve zajedno .Nema nikakvih nutova da bi proklizali vremenom kao sto se desava na ostalim.
 
Kako sačuvati diferencijal od oštećenja kada se naleti na nešto sa RD , npr neki kamen ,panj , .... ? Dali je kardan sa proklizivanjem dovoljna zaštita u tom slučaju i koji konkretno uzeti . Imam već neke kardane sa proklizivanjem ali su spojeni na mašinama sa onim vijcima i nemogu ih prebacivati . Jel mora biti baš "Njemački "pravi kardan ili može i jeftinija verzija? Kako testirati kardan dali proklizuje kako treba ?
Spasoje , kupio sam ipak onu Lely 3m , bilo baš malo para a sam paker valjak vrijedi . Vidjećemo baš kako ću proći .
Koje ulje ide u RD , pošto trebm uraditi prvo 2 glave koje puštaju , može li 140ka ?
 
Neka ti je sretno.Svaka bi trebala imati orginal kardan sa lamelom.
Ubaci izmedju klinova motku i polako pustaj kvacilo ,dodavaj gas i nedaj da se ugasi .Ako ipak neproklizi a traktor se ugasi ili proklizi kardanska lamela na traktoru ond nevalja poso.
Bas kad sam spomenuo ovu remac , ona nesme bez kardana sa lamelom nikako . Komsija tako radio i otkinuo tu osovinu sa zupcanikom i jedva to popravio.Pravio sve komplet negde u Doboju.
Pokusaj neko gusce ulje,ako nepusta dobro je ,i ako malo pusta bolje je nego mast ili red mast. Kod masti dolazi do trosenja zupcanika jer se mast razidje usled centrifuge.Skoro u svakoj je mast ako otvoris cep. Malo koja ima ulje. To su bas oni ocuvani pimerci.Ja se nikada nebi odlucio za paker zato sto uvijek imam mekanog A on tu stisne i zabetonira.Cevasti prodje kroz meko ali zna da zacepi opasno.
 
Verujem da jeste... ali svako svoju robu ceni, a neki cene a u stvari ni ne zele da je prodaju. Ti su mi hit uvek.
 
Odlična kombinacija ali naravno teška 4m je to ipak treba dobar riđan nista bez 200ks a te novce vrjedi jel skupa je i ta sijačica iza a i sama drljača ako je uredna :ppozdrav:
 
Odlična kombinacija ali naravno teška 4m je to ipak treba dobar riđan nista bez 200ks a te novce vrjedi jel skupa je i ta sijačica iza a i sama drljača ako je uredna :ppozdrav:

Mislim da je i dalje uredu, poznajuci vlasnike dobro odrzavaju masine. Mada isto znam i da su se i naradile sve masine kod njih.
 
RD Lely ojacana verzija , predzadnja generacija.


29zrkog.jpg
drceqc.jpg
209odh2.jpg
 
Nazad
Vrh