Roto- drljača

zombi666@ Nije moja uzeo na uslugu da nesto odradim, pa kad bude bilo para moracu da uzmem jer mi je malo glupo da se non stop zajmim.
A tebe je mozda zbunilo ovo "I" ispred RD?
 
Imas kod Nesa u Pojatama istu kao sto si koristio.

http://www.kupujemprodajem.com/roto-drljace-10347299-oglas.htm?filter_id=211744#photoBig

- - - - - - - - - -

Treca slika.


Gledao sam vec ovaj oglas, ali ova sto sam je koristio je dosta spora, ne znam mozda su sve takve da treba traktor sa brzim kardanom ili ima razlike do proiuvodjaca.
Drugo ne svidja mi se sto ima samo cetiri glave pa hoce nekad gde je tvrdje da malo seta levo-desno.
Treba uskoro da idem da pogledam jednu tu u okolini, mozda je uzmem uz neku trampu posto nemam para ali covek kaze da su nozevi pri kraju, znaci mora odmah da se ulaze.
 
Da li je traktor od 65 konja moze da tjera RD od recimo 2.1 ili 2.3 metra? Da li je bolja RD sa klinovima ili standardna freza sa nozevima? Kakva je situacija sa radom RD u odnosu na frezu, je li teze vuci RD u brdo jer traktor nije duplak? Imam srednje tesku zemlju gdje cesto freza koju imam ne radi posao jer je lagana pa se mora proci vise puta da bi se napravio posao..
 
Da li je traktor od 65 konja moze da tjera RD od recimo 2.1 ili 2.3 metra? Da li je bolja RD sa klinovima ili standardna freza sa nozevima? Kakva je situacija sa radom RD u odnosu na frezu, je li teze vuci RD u brdo jer traktor nije duplak? Imam srednje tesku zemlju gdje cesto freza koju imam ne radi posao jer je lagana pa se mora proci vise puta da bi se napravio posao..


Sa 65konja moze, e sad koliki je nagim to ne znam, ali u svakom slucaju RD ce uvek bolje odraditi posao od freze, lakse je traktoru kad vuce RD nego kad bi vukao frezu, jedino sto hoce na vecem nagibu da proslajfa jer kod freze te malo guraju moticice.
 
Da li je neko radio sa klatecom drljacom? Ona sto radi levo, desno. Mislim da se zove klateca. Ima je jedan kod nas u kraju, kaze da je zadovoljan? Kako radi u odnosu na rotodrljacu? Kazu da treba manje snage za kletecu....
 
klatecu ili vibracionu kako je ko zove posedujem tri godine sirina 2,5m i veoma sam zadovoljan kako radi mala je razlika izmedju roto i klatece nosim je sa imt549 bez ikakvih problema moj stric je nosio sa 539bez problema
 
obicno prvom brzom izuzetno ako je teska zemlja i lose poorano idem sporom 4 ili 5 brzinom
 
Prodješ jedan prohod prije rotodrljače , sjetvosremačom , teško drljačom , ili tanjiračom i dobio si jedno 15-20ks.
Ili branom (gredom , daskom , kako ju ko već zove)
 
Ja ima želju uzet roto brnaču ali ne znam sa 60 ks je li mogao od 2,5 metra da radim.Uzeo bi od 2 ili 2,20 ali su rijetke,nema ih.

Uzmi od 3m posto su uglavnom jeftinije od ovih manjeg zahvata jer se redje kupuju, pa je skrati na koliko ti odgovara. Tada ti ostaju skinute glave i klinovi za rezervu. I produzavas radni vek reduktora.
 
Moze li neka slika od te klatece ili vibracione RD? Meni treba nesto za T40 bez prednje vuce (sa slabijim motorom od 46 KS) pa se dvoumim izmedju RD a i rotofreze...
 
Moze li neka slika od te klatece ili vibracione RD? Meni treba nesto za T40 bez prednje vuce (sa slabijim motorom od 46 KS) pa se dvoumim izmedju RD a i rotofreze...

Ako ce slike pomoci. Nije ista na obe slike, ali je isti model.


slike_045.jpg





3928-Amazone_REV_30-1224917-5.jpg
 
Nazad
Vrh