Romanovske ovce

najskuplja stavka je prevoz,inf su od prosle god. kao sto rekoh
ne mora se radit prevoz velikim kamionom postoje i manji koji zadovoljavaju propise i daleko su jeftiniji...,to smo saznali slucajno
no sve vi to znate...
samo grlo je oko 50 % ukupnih troskova koliko se secam davno bese...
ako sam dobro razumeo 15000 czk je 600 eura,mislim da je to bas preterano ako je stanje sada takvo,to je poskupljenje od 3 puta(z grla su se mogla uzeti za manje od 200 eura)...
25000czk je 1000 eura,takodje poskupljenje od skoro 3 puta
 
Postovani kolega, razumem da je vasa zelja da sto jevtinije prodjete kod nabavke visokokvalitetnih ovaca romanov rase, jasna stvar. Voleo bih i sam da je tako, medjutim nije moguce. Pre tri godine sam dobio dozvolu za iz romanov rase iz RF, cenu odredjuje drzavna institucija, ne farmer. Navodite ovde na forumu cene koje su interne i nerelevantne. Odnose se iskljucivo na ovce koje nisu pod nadzorom Centra za ovcarstvo i ne mogu biti predmet izvoza iz RF. kao visoko-kvalitetne ovce. Cene su u RF za 1000 dana porasle znacajno, ovce koje su predmet prodaje nisu ni blizu cena kojima se baratalo, a o mogucim bolestima da ne govorimo. Sto se tice cena iz CR, moguce je kupiti za 250€ zenku, ali sigurno nece zadovoljiti kriterijum visoko-kvalitetne priplodne ovce. Kriterijumi su: grlo mora imati pedigre (cena oko 63€), da bi se izdao pedigre zivotinja mora biti stara oko 7 meseci, da je proslo genotipizaciju (min ARQ/ARQ), i da je ER, E i EI. Licno sam pristalica genotipa ARR/ARR. Takve zenke se ne mogu kupiti i krenuti bez 15000 CKr. Zatim, uzgajivaci nece da prodaju ovce takvog kvaliteta, nastoje se resiti "krsa" po dobroj ceni, duplo vecoj od klanicke. Stada su mala, razbacana po drzavi. Potrebno je puno nerava, vremena, novca da se sve vidi i odabere i prikupi na jednom mestu.Vecina starijih grla je pozitiva na neke manje znacajne bolesti u EU kao sto leptospiroza i ne prolaze preglede, tako da se mora odabrati uvek 40% vise zivotinja.

Cena hrane u zadnje vreme raste vrtoglavo. Jagnjetina je od pocetka ove godine poskupela 70%. To povlaci i rast cena genetike, lancano. Proce ljudi iz struke je "da je se dosta jelo dzabe". EU je pustila interni promet ovaca iz Rumunije i Bugarske, to ce znacajno poskupljivati jagnjetinu na Balkanu.

Prevoz sam racunao malim kamionom 1,2€ pun, 0.6€ prazan + PDV. Veliki kamion vam je duplo od toga.
 
Vidite li ljudi šta se po svetu radi sa romanovskom ovcom pa vi i dalje prodajite prvoklasnu jagnjad po 100eura
 
poštovani,

g.din Rodić iz Drvara, veceras me je kontaktirao i ispričao svoju priču. Kupio je 84 ovce (odrasle+ženska jagnjad) iz Hrvatske i za sve ima papire. Zbog slabog interneta nije u mogućnosti trenutno da se priključi forumu, ali će to uskoro uraditi ali ponekad prati forum. ovce su počele da mu se jagnje ima i trojki i četvorki, zadovoljan je sa brojem jagnjadi i planira da svoje stado proširi na 150 ovaca. Zainteresovani ga mogu kontaktirati na telefon 065/354-894. Planinsko u Han Pijesku, Slaviša Njegić, Boško Pilić i Rodić su najveći uzgajivači romanovske u BiH, ako grešim neka me neko ispravi.
 
Delija slikan juce kod mog prijatelja
puni 3 godine u januaru,roditelji su mu rodjeni u Ceskoj
2u8z1h1.jpg
 
lepo hranjen i negovan,nije meren al po mojoj proceni ima oko 80 kg minimum,kad nadjem jos koju sliku okacit cu

---------- Poruka napisana u 20:56 ---------- Prethodna poruka je at 20:22 ----------

2mdl4xu.jpg

isti delija u avgustu
 
Kolege, molio bih vas da mi pomognete i da mi kazete kako mogu da ostavim oglas za prodaju tri romanov ovna. Pokusavam vec nekoliko puta, ali engleski ne razumem dovoljno da bih shvatio u cemu je problem. Ujedno bih molio administratore da zvanicna obavestenja budu na nekom od "nasih jezika", a ne na engleskom, ako je moguce. Hvala!
 
Kolege, molio bih vas da mi pomognete i da mi kazete kako mogu da ostavim oglas za prodaju tri romanov ovna. Pokusavam vec nekoliko puta, ali engleski ne razumem dovoljno da bih shvatio u cemu je problem. Ujedno bih molio administratore da zvanicna obavestenja budu na nekom od "nasih jezika", a ne na engleskom, ako je moguce. Hvala!
Morate imati najmanje 30 postova tj poruka da bih ste bili u mogucnost da postavite oglas, detalje o pravilima postavljanja oglasa procitajte ovde http://poljoinfo.com/showthread.php?...a-Malih-Oglasa
nadam se da sam pomogao
 
Nazad
Vrh