Romanovske ovce

Postovana koleginice Medolina, morali biste imati vise informacija i znanja o rasi ovaca koje uzgajate.Ako nameravate biti ozbiljan odgajivac priplodnih grla i pravilno prezentovati rasu svojim buducim kupcima i siriti na druge odgajivace morate poznavati karakteristike i svojstva rase a ne davati pausalne ocene i mesati babe i zabe. Ime, Romanov ovce su dobile po . . . imate obilje sajtova i literature koji su ponudjeni i na ovom forumu pa proucite i saznajte sve o rasi ovaca koje uzgajate, da se ne ponavljamo
 
fotke

Prvo da zahvalim kolegama na toploj dobrodošlici i evo dvije fotke iz moje štale.
Ovih dana ću postaviti i fotke ovnova u krupnom planu, pa molim iskusnije kolege
da ih iskreno procijene. Za sada mi svaki dobronamjerni savjet puno znači.
toto2p.jpg


toto1t.jpg
 
Ocekivao sam bilo kakve komentare slika koje sam okacio, posebno kolege kvicoja, koji me je prozvao i podstakao da to kako god, ali sto pre uradim... pa sad ne znam sta se desava. Jel` ovan toliko los da nije ni vredan pomena ili... sta? :sta:
 
zemljak bit cu surovo iskren ovnovi su ti neki prosek za Srbiju i nista preko toga,nadam se da ces to shvatit na pravi nacin
pozz
 
kad tvoje ovnove uporedis sa slikom onog ovna iz ceske koju je vla poslao onda je to dosta slabog kvaliteta, ali to za nase uslove nije pravi nacin za poredjenje. ti tvoje stado treba da pratis samo po karakteristikama za romanov rasu u odnosu na plodnost, zaboravi eksterijere i ostavljaj zensku jagnjad samo od trojki pa navise.srecno
 
Baš su ti lepi ovnovi kolega romanof ali ja od skora gajim romanovsku tj kupio sam troje jagnjadi tako da i nisam baš neki poznavaoc rase a pogotovu ne takav da bih mogao da dajem neke primedbe jednom iskusnom dugogodišnjem odgajivaču romanovske rase kao što si ti. Verovatno da si vremenom stvorio pravi kvalitet u svom stadu.
 
Sa ovcama je kao sa ljudima: ne mozemo svi biti manekeni i fotomodeli; sto ne znaci da smo manje vredni. Taj ovan iz Ceske je odabran medju stotinama ili hiljadama i od kada je ojagnjen forsiran da bude izlozbeno grlo. Ja takve uslove niti imam, niti stremim tome. Bitnija mi je njihova plodnost i to kako se pokazuju kao majke, tj. kako gaje jagnjad. Reagovao sam samo zato sto niko nije nasao za shodno da bilo sta prokomentarise, kao da im je to ispod casti, pa cak ni oni koji su me prozivali da to ucinim, kako bih valjda uopste stekao pravo da bilo sta kazem o romanovskoj rasi.
kad tvoje ovnove uporedis sa slikom onog ovna iz ceske koju je vla poslao onda je to dosta slabog kvaliteta, ali to za nase uslove nije pravi nacin za poredjenje. ti tvoje stado treba da pratis samo po karakteristikama za romanov rasu u odnosu na plodnost, zaboravi eksterijere i ostavljaj zensku jagnjad samo od trojki pa navise.srecno


---------- Poruka napisana u 19:53 ---------- Prethodna poruka je at 19:43 ----------

Hvala kvicoje, ali kao sto rece kolega Miladinovic, nisu oni nista posebno. Sto se kvaliteta tice - ne zalim se. Sta vise, imao sam prilike da vidim mnogo lepsih primeraka, koje su bile ispod svakog proseka sto se proizvodnih karakteristika tice. Hvala na bilo kakvom odgovoru.
Baš su ti lepi ovnovi kolega romanof ali ja od skora gajim romanovsku tj kupio sam troje jagnjadi tako da i nisam baš neki poznavaoc rase a pogotovu ne takav da bih mogao da dajem neke primedbe jednom iskusnom dugogodišnjem odgajivaču romanovske rase kao što si ti. Verovatno da si vremenom stvorio pravi kvalitet u svom stadu.
 
Kolega samo povedi računa kada budeš slike ubacivao na forum sledeći put da ti slike budu vidne a ne neki link npr. kao kod kelege ljubo31 na ovoj strani jer ipak svi mi imamo dosta posla pa se na slici malo i zadržimo a preko linka prođemo kao i da ga nema. Ja verujem u kvalitet tvojih grla jer si verovatno godinama za sebe ostavljao samo najbolje.
 
Kao sto sam rekao, nisam ih ni slikao ja, niti sam kacio slike na forum, jer mi racunar nije bas jaca strana.
Kolega samo povedi računa kada budeš slike ubacivao na forum sledeći put da ti slike budu vidne a ne neki link npr. kao kod kelege ljubo31 na ovoj strani jer ipak svi mi imamo dosta posla pa se na slici malo i zadržimo a preko linka prođemo kao i da ga nema. Ja verujem u kvalitet tvojih grla jer si verovatno godinama za sebe ostavljao samo najbolje.
 
Finsku i Romanov - ovčice. Ovnovi Romanov i Texel.

---------- Poruka napisana u 17:22 ---------- Prethodna poruka je at 17:14 ----------

Ljubo, vidim da si pario sa Romanovim ovnom a ovce su koje rase!

---------- Poruka napisana u 17:27 ---------- Prethodna poruka je at 17:22 ----------

ja ne vidim finsku ovcu u ljubovom stadu !

Jedna liči ona sa kraćim ušima! Bar po meni, ne vidi se kompletna ovca šta ostali misle!
!
 
Dobri poznavatelji mogu temeljem ovih fotki nešto više reći o ovnovima.O ovcama se može sa sigurnošću samo reći da su lijepo uhranjene, očito je i da imaju vrlo uredan smještaj.Mislim da su slike previše iz daleka slikane , pa se teško može nešto više reći o fenotipu, tj. osobinama rase.U svakom slučaju : prekrasne su.
 
ovo je trebalo u deo gde se pise o melezenju, ali nema veze samo malo objasni kako si organizovao pripust ovnova
 
meni su ovčice lijepo..nova sam u tom poslu..ali izgledaju mi zdravo i dobro uhranjene

---------- Poruka napisana u 16:34 ---------- Prethodna poruka je at 16:19 ----------



Uploaded with ImageShack.us

moja romanovska sa 3 mlada..
vidim da su ti komentari dobri...pa da vidim..da li su moje ovčice dobre?
staviti ću još fotki ..naravno ako uspijem..heheh
pozdrav svim stočarima-ovčarima iz Zeline

---------- Poruka napisana u 16:36 ---------- Prethodna poruka je at 16:34 ----------



Uploaded with ImageShack.us
moj mladi ovan...11mj star

---------- Poruka napisana u 16:39 ---------- Prethodna poruka je at 16:36 ----------



Uploaded with ImageShack.us
moje stado...imam dva stada..držim ih odvojeno

---------- Poruka napisana u 16:46 ---------- Prethodna poruka je at 16:39 ----------



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 16:48 ---------- Prethodna poruka je at 16:46 ----------

Sezonsko Romanov - ženke iz četvorki ostavljam sebi za remont stada, vansezonsko Texel-sve u klaonicu!
Blago vama...moje pretežno janje po dva komada...samo je jedna od 20 ovaca imala trojke
pozdrav

---------- Poruka napisana u 16:54 ---------- Prethodna poruka je at 16:48 ----------

Romanov ovce su u Rusiji izvorno uzgajane radi dobijanja sto vise jagnjadi, koja su se klala u starosti 2-4 meseca i dobijala izvanredne kozice od kojih se izradjivale skupocene bunde i subare za carski dvor-dakle bila rasa za proizvodnju kozica.Taj trend se ponovo obnavlja u Rusiji. Tek kasnije uvedena za povecanje plodnosti evropskih rasa.
Ovan iz Ceske

kako je lijepi ovan..takvog bi rado nabavila
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro i negovano stado, svaka cast, samo napred.Selekcija i dobri ovnovi i bice uspeha.A fotografija stada, umetnicko delo za katalog.:bravo:
 
Nazad
Vrh