Romanovske ovce

slusaj pricaj ti o meni sta hoces al ovce ti nemaju a pogotovo jagnjad muska uopste grivu ispod i iznad vrata
gdje je ja je ne vidim ako neka vidi nek mi kaze osim ovna kojeg si kupio od slavise pa si meni htio onog iz dvojki za 450 km da prodas nisam htio jer mi se to cinilo puno za jagnje koje nema preduslove kao neka od kojih sam vidio mna forumu
nepravi se da sve znas o romanovu i da pricas svasta o kolegama na forumu kako lupaju i pricaju gluposti a ti odgonetno pas sto si onda druge pito
 
j0v18p.jpg

ovo je ovan kojeg sam ti nudio. dobro ga pogledaj pa onda pričaj. i svi moji ovnići imaju grivu, a imali bi još bolju da sam ih ošišao u ovoj godini. to je za tvoju informaciju veliki expertu. i jedno pitanje koliko ono ti imaš romanovski? koliko ja znam ni jednu. Što se tiče mojih ovaca za svaku imam papir. a vi mešetari možete pričati šta hoćete.

---------- Poruka napisana u 20:52 ---------- Prethodna poruka je at 20:41 ----------

Ja ne pričam o ljudima koji stvarno gaje romanovsku nego o mešetarima koji i ne uzgajaju romanovske i svašta pišu na ovom forumu kao da su pravi stručnjaci. Gospodo prvo kupite ovce pa onda učestvujte na ovom forumu.i ako pogledas ovog ovnića on je duplo mlađi od rohana i ima grivu ispod, a vidjećeš ga iduće godine u punom svjetlu.
 
nemam ali dzaba ti sve ako pojma nemas i ako si SELJAK u glavi vidjeo sam i meleze koji imaju vecu grivu od ovih
to jagnje sto si mi nudio je iz dvojki nema papire nema grivu sto je po meni najveca mana a hvalis ga ko da je zlatni imas i sliku meleza koje sam postavio ima grivu do zemlje a melez je
ali vidim da si moju prvu poruku shvati skroz suprotno i zlonamjerno tako da necu da se prepucavam sa tobom
reagovace ostali tako da sto si reko reki si ja sam svoje iznio tebi sve najbolje zelim ali za primjere ti navodim Velimirovu jagnjad koja su bez papira kao i tvoj imaju prvoklasne osobine i plodnosti sve po cetvorke i trojke prodaje po 200-250 KM a ja tebe pito da kupim a ti meni to ko zemljaku 450 KM pa stvarno nemam rijec
 
nema tu ko šta da reaguje, ja pričam sa argumentima. ovo jagnje ima šest mjeseci i imam papire za njega. nemoj zaboraviti da sam ja jagnjad plaćao po 300 eura. i da sam za svaku ovcu dobio papir, kao i za rohana. a ti kupi gdje ti je jeftinije ko ti brani.
 
to jagnje koje si meni htio da prodas koliko si mi ti rekao nema papire ali stvarno zemljaku pa duplo nije opet stvar u tome vec uporedi da drugim i nek cijena bude realna
opet ti moju prvu poruku protumaci kao zlonamejernu i poce se buniti
 
To braćo Bosanci. Da nebudem samo ja provokator. Šala na stranu. Iskusni odgajivač Aca iz Valjeva kaže da ta griva i nije obavezna kao odlika rase. Neki se posluže i trikom ne ošišaju tu grivu kad šišaju ovna. Onda kaže vidi ga brate kao lav je. Vazno je da daje plodne potomke. O rohanu je bilo reči još početkom godine. Videćemo potomke biće slika nadam se. Samo opušteno!
 
Da ne bude da smo samo mi srbi svadjalice. :osmeh:
Inace rohan jako lepo izgleda ali ovaj drugi stvarno ima nesto dugacku njusku,mada ne mora da znaci da to ima neke veze da li je melez ili ne.A sto se tice grive ja mislim da to sve zavisi od grla do grla,gledam neke slike po forumu odrasli ovnovi nemaju veliku grivu dok moj misko sa svega 8 meseci ima grivu kao lav sto rece kolega serbanac.
 
Ja ti kažem da sve moje ovce imaju papire, plaćao sam ih skupo i imam kvalitet. Kada sam dobio prvu jagnjad obratio sam se i agenciji u bjeljini (g.din.Mile Novaković) koja mi je dostavila papire za pomoćnu matičnu evidenciju (registar jagnjadi, matični list ovce, ovna itd.) i tom prilikom mi je rekao da bih imao matično stado moram imati 50 ovaca minimum, koje bi bile registrovane u agenciji i u ministarstvu itd. i samo da ti kažem svu moju jagnjad (mužjake) prodao sam po 150 eura (starosti 3 i 4 mjeseca) i to u Papraću (Grabovica Ljubo), Vlasenicu (Bjelanović Ranko) i Snagovo (Softić Rijad). Kod mene nema laži i ja ne prodajem maglu, a sve informacije se mogu provjeriti. I da ti kažem, ovo meni dođe hobi i hoću da uživam u njemu i hoću da imam čistu krv kod ovaca bez ukrštanja. Prvi mi je zadatak da ove stare ovce iskorisitm i od njih dobijem dobro potomstvo koje će ih zamjeniti u narednom periodu. I moje ovce uvjek možete doći i pogledati.
 
moje misljenje da smicko ima da cijeni svoju robu koliko hoce zato sto je njegova,kome se svidi on ce da kupi,covek potkrepljuje i dokumentacijom,zamene ovnici su ekstra mozda za nekoga nisu,to je licna stvar,sto se tice han pijeska i romanovki odozgo su prve i potekle .i smirite strasti ali i forum postane zanimljiviji cim dode do nekog bukvalnog prepucavanja.pozdrav
 
Ja nevidim neke mane smickovim ovcama iako nisam nešto iskusan. Kvalitet se poznaje. Dobar glas se daleko čuje a loš triput dalje. To znaju ovde u Srbiji. Neki su prodavali maglu i to se saznalo i pročulo. Danas ih više niko ne pominje kao odgajivače već kao prevarante. Sad kad bi imali i vrhunska grla nebi niko od njih kupio. Smicko samo napred da pređeš cifru od 50 romanovki. Valjda će neke naučiti da preplivaju Drinu.
 
i jos jedna stvar duza glava njuska onakva ovakva pa ljudi nisu te ovce klonirane pa da budu sve iste.

---------- Poruka napisana u 22:05 ---------- Prethodna poruka je at 22:00 ----------

pogledaj te i na nekim slikama od Slavise NJegica vrhunske priplodne ovnice kako se razlikuju po boji runa i drugim fizickim predispozicijama,normalno razlicite genetske linije.to je za mene sve okej.ovo sve govorim iz amaterskog ugla normalno da nisam mjerodavan,ali iznosim neko svoje misljenje.
 
ma joj nakvi smo mi Bosanci ali i mismo Srbi nemojte tako jeste da nam njiga i ucenje dosta teze pada:haha:
nista netreba bukvalno shvatati smiskova gla imju daleko vice prednosti nego mana ali on je sam pogresno shvati miju prvu poruku no naravno ja se ne ljutim svi smo ljudi
neznam kakvo je stanje sa melezima romanove rase koliku kilazu i plodnosta imaju jer sam nasao nekog meleza pa nisam siguran da li da ga kupim zelio bi i misljenja ostalih kolega:ppozdrav:
 
Auu, sto se ovde talasa.


U vezi rasparave oko "grive" kod ovnova romanov rase, suvisna je svaka rec. Pojedine krvne linije je uopste nemaju. Griva ne mora znaciti da je grlo kvalitetno,
da ovan izgleda lepse, to je stvar ukusa. O ukusima se ne raspravlja. Osjasta vlakna nemaju veze sa plodnoscu i proizvodnim osobinama priplodnjaka, odnosno potomstva. dalje, ovan koji nema grivu, moze proizvoditi potomke sa izrazenom grivim. Mozda su to ekstremi, ali kolege koje imaju vece iskustvo sa romanovskom rasom ovaca mogu nam napisati nesto drugacije. Selakcija kod romanovske ovce treba da se afirmise
u smeru visoke plodnost kao glavne rasne odlike, pored ranostasnosti i poliestricnosti. Svakako da eksterijer ne sme trpeti, ali ne sme biti obrnuto.

Sta mislite da li je otac ovih ovnova imao grivu?

etijc3.jpg
[/IMG]
 
Ovde pojedinci ocekuju da jagnje od 6 mjeseci ima grivu kao odrasli. U suštini svi traže mane i vrše poređenje ili ako su oni eksperimentisali sa drugim rasama onda daju pridike i kritike jer mi to liči na njihove meleze itd.
I dalje vam kažem ako hoćete da gajite ovu rasu, onda to radite kako treba. Ajde da pomognemo jedni drugima i da ovu rasu "oplemenimo", da mjenjamo grla da ih uputimo na ljude koji imaju dugogodišnje iskustvo i više krvnih linija u svojim odgajivačnicama. Ako treba da se i udružimo i uvezemo priplodno grlo iz npr. češke.
Ali moramo shvatiti da sve što kupujemo čistokrvno moramo skupo i platiti.
 
cesi imaju romanovke prve klase samo sto bi trebalo Putina pogurati kad dodje u Beograd da mu se servira pcenje i svljivovica pa kad se naprije da mu se da papir o uvozi romanovih iz Rusije uz njegovu saglasnost :haha:
nemora se naki zapati uvozit naravno dobro bi bilo ali skupo je
dovoljno je nekoliko kvalitetnih ovnova da se osvezi krv i vise krvnih linija lakse bi bilo
 
Poštovani kolege ja imam jako puno posla i svojih obaveza koje su mi važnije od pretjerivanja sa nekima sa ovog foruma pa zato napuštam društvo!
Pozdrav svima!:ppozdrav:
 
Medolina nema potrebe da napustate forum. Neslaganja će biti uvek. Neko će vas osporavati neko podržati. Vaša iskustva sa ovom rasom dosta znače nama koji smo na početku i treba da učimo. Nadam se da će vas proći opravdana ljutnja i da ćemo nastaviti druženje na ovom forumu. Poz....
 
Nazad
Vrh