Romanovske ovce

Posto po kolegi smicku (cije stado i kvalitet inace dosta cenim) izgleda i ja spadam u mesetare i filozofe samo zato sto mi je crni ovnic bio sumljiv i sto "nemam" i "neznam" sta je to romanovska ovca cak je osim na slici nigde u zivotu nisam video potrudicu se da odem kod nekoga da vidim uzivo kako izgleda CISTOKRVNA rom ovca pa cu se onda javiti da komentarisem do tada me u ovoj temi vise nece biti. Zelim vam brojna stada:ppozdrav:
 
Onda se izvinjavam na pogresnoj proceni a to sto neubacujem puno slika neznaci da nemam sta slikati vec nemam cime ono sto se malo skljoca telefonom nelici ni nasta a i to jednom godisnje sa memorijske kartice ide na disk pa na forum ali bice slika.:ppozdrav:
 
citam sve ove postove i ne znam sta da kazem osim da smo ipak mi svi balkanci i da je zadnjih dana jasno zasto na balkanu ne postoji vise udruzenja odgajivaca ovaca koja funkcionisu!
Nemojete zaboraviti da nas je malo i da ne trebamo sebi i onako tesku situaciju dodatno otezavati. Pozivam sve na pomirenje i smirivanje strasti, da zavladaju umerenije i strucnije poruke sa podatcima, slikama...
svima zelim prijatno vece
 
Miljko ti kao stozer Virtemergasa,mogao bi malo da osvezis nasu sobicu,nekim fotkama i nekim novitetima iz twoje stale,ja nemam vise cim da pomognem sem piskaranja,ipak nema smisla da nas Romanovci ovako siju.:)Ja sam prvi rekao da od udruzivanja nema kod nas nista,voleo bih da dozivim da vidim da sam bio paranoicni pesimista po tom pitanju..
 
Da znas Deki, treba ja da ubacujem kojekve da sramotim rasu a imamo sampiona medju nama, tako da se pridruzujem prozivci, prosto sam se uzeleo slike pravog W na forumu :osmeh:

---------- Poruka napisana u 23:12 ---------- Prethodna poruka je at 22:52 ----------

Medolina, pa nemate potrebe tako zustro reagovati. Nisam nista lose mislio.
Izvinjavam se svim koji su to protumacili ne neki drugi nacin. Nisam pominjao zemlju uvoznicu, mislio sam na uvoz u opstem smisli. Pa to je tema, zar ne? Drzavljanin sam Republike Srbije i ne vidim sta je problem prodaje ovaca u vlastitij zemlji? Cenim vas prijateljski odnos prema mojoj zemlji, kao i nameru da prodate visoko kvalitetne ovce u Srbiju ispod klanicke cene u RH, svakao da je to vase vlasnistvo, kao sto imate pravo da nekom poklonite svoje ovce. Mislim da je puno bolje uraditi regulan uvoz u Srbiju zbog zbog kontrole zdravstvenog stanja (ne mislim da su vase ovce bolesne), niza drugih benefita i dalji jednostavnijih procedura koje zahteva ozbiljna proizvodnja. Dalje, mislim da samo saradnjom i razmenom genetike mozemo unaprediti rasu i ostvarivati bolje rezultate u proizvodnji na celom EX-Yu prostoru. Molim vas, kao i sve kolege koji uzgajaju romanovsku rasu ovaca da spustite tenzije i da zakazemo jedno druzenje i odrzimo jedan kostruktivni sastanak. Slicnu organizaciju imaju Cesi i Slovaci, trebali bi nam posluziti kao dobar primer.
to bi bilo to :)))
 
Posto po kolegi smicku (cije stado i kvalitet inace dosta cenim) izgleda i ja spadam u mesetare i filozofe samo zato sto mi je crni ovnic bio sumljiv i sto "nemam" i "neznam" sta je to romanovska ovca cak je osim na slici nigde u zivotu nisam video potrudicu se da odem kod nekoga da vidim uzivo kako izgleda CISTOKRVNA rom ovca pa cu se onda javiti da komentarisem do tada me u ovoj temi vise nece biti. Zelim vam brojna stada:ppozdrav:
Rajko druže ja sam ti na pola puta od Milanovca prema Ljiga a tu ti je i kolega Velimir svrati kod nas, samo mislim da ćeš posle biti još ošriji!
 
voleo bih da je tako ali nesto sumljam,ja predo za ovnove iz madjarske dobio dozvolu kod druga karantin i cekam jos uvek zeleno svetlo vlade da dozvole uvoz te rase jer kako oni kazu trebalo bih brzo a ja vec cekam 3,5-4 meseca ali zivim u nadi,pozdrav
 
ne zurim ja nikuda,dozvolu za Cesku imam al trenutno nemam ekonomsku racunicu da uvezem grla odatle(jagnje romanovo u srbiji se tesko prodaje i za 150 eura i to je realnost)
 
inpak je radio papire,ta prica je bila prosle godine,karantin u okolini valjeva,jedini prijavljen u tom kraju
tj usaglaseni su veterinarski sertifikati izmedju 2 zemlje kao osnov za pocetak svega,dalje od toga se nije mnogo odmaklo zbog stanja kakvo je trenutno
iskreno koje bolesti i sta me nije zanimalo,samo sam trazio od inpaka konacne cene troskova a u ceskoj prijatelj se raspitivao oko cena grla,zna ceski,zivi gore pa je on to radio
na 10 grla je sve ukupno ispalo 5000 eura u predracunu,to je okvirna cifra u najboljem slucaju za 4 muska i 6 zenskih grla
 
razume se dobro i sam odgaja romanovu tj njegovi roditelji u srbiji
kao sto rekoh certifikati veterinarski su uredjeni i nema nikakve prepreke za uvoz sem volje i novca:)
 
Ma znam dobro da su certifikati uskladjeni sa zamljama EU, ali informacije koje navodite su zastarele. Aktuelne su bile pre dve godine.
Koliko mi je poznato, kolega Miljko je zadnji radi uvoz ovaca u Srbiju moze nam reci koliko su kostali samo pregledi krvi EU i Srbija.

Sto se tice Ceha, broj romanov ovaca se smanjio znacajno u zadnje dve godine. Ruske kolege rade kontrolisan pripust u Ceskoj i kupuju svu jagnjad u pokusaju revitalizacije rase u RF. Dalje, cene su u ovoj godini porasle zbog poskupljenja hrane, zenka koja moze zadovoljiti uslove visoko-kvalitetnog grla minimalno kosta 15 000CZK, ovnic ( oko 100 bodova) 25000 CZK.

Bitna cinjenica je da sam prevoz od 1500 kilometara kosta oko 4000€, bez obzira da li vozite sto ili deset ovaca, zato kolega Miladinovicu ili se niste dobro sporazumeli sa Bucom ili nisam najbolje informisan.

Ni jedan uvoz ispod 150 ovaca nije isplatljiv.
 
Nazad
Vrh