Romanovske ovce

Pre nekoliko postova sam se druže kladio u tebe da nećeš odoleti da ih pustiš u priplod iako su mlade. Kad je preskočio plot mora da je želja bila prevelika, biće trojke a možda i četvorke, svrati odmah negde u apoteku kupi cuclu
 
Hahahah. :osmeh:

Nisam ga ja pustio,vec pola godine je odvojen od njih i nikad nije preskocio,a sad izgleda porastao pa je uspeo,a ograda je oko 1,2 m....
 
pazi ti da ovan nije zeznuo stvar prilikom preskakanja:haha: treba ih pustiti ako vec traze valjda znaju da li hoce da se pare i ovnic je sigurno bio spreman
 
E Sika tako ti je to kad drzis te 'lake rase',malo jaci vetar dune i prebaci ga preko ograde,da si imao W,ni tajfun ga ne bi pomerio preko tih 1,2metra!:)))Nek' je sa srecom,cekamo 8.mart da vidimo sta je radio!:)
 
Може и фебруар да се задеси...
ево неких слика наших јагњади:
5o8miq.jpg

21jcaz5.jpg

fyiu83.jpg

овај је најнапреднији у овој тури, са три месеца 25кг, сад има тридесет и неку, 3. јуна ојагњен
2dtdmd0.jpg

24fkxug.jpg

rut9nl.jpg

сви мушки, што се да видети и сви су на продају
mv3r5k.jpg
 
Де си Шарбанац! дуго те није било....
Само да напоменем да ових седморо јагњади тренутно једу дневно око 2,8кг концентрата или около 400гр по глави. Концентрат сам правим, премикс кад имам додајем, концентрат до 16 %, неки јачи нису добијали. Килаже су им од 20 и неки до нешто преко тридесет килограма. Просек им је отприлике 26кг. Сена отприлике око 3кг, обично сено. За луцерку не знају, било је мало и свеже отаве и свежих јабука. Тако да и нису неки потрошачи и нису товно храњени па би и килаже могле бити веће. По мојој некој рачуници јагње ове расе и мелези до неког узраста за продају од око 25 до 30кг потроше око десетак евра, можда један два више због велике цене кукуруза ове године.
 
Imaš li više linija ili su sva jagnjad od istog ovna?
Vidim ima ih sa svetlijom vunom i tamnijom po jedno kao da su različiti od ostalih?
 
Од истог су овна али им мајке нису све у сродству. Има код јагњади некад неких различитих нијанси али све то дође на скоро исто после првог шишања.
 
Velimire posle višegodišnjeg iskustva sa romanovskom dali možeš da napraviš jedan presek i kažeš svoja iskustva. Ustvari me interesuje plodnost i koificijent jagnjenja. Koliko jagnjadi po ovci prosek za jednu godinu.
 
Nazad
Vrh