Romanovske ovce

34iokqx.jpg

Prva ovčica ojagnjena 29.01.2011. a druga 15.02.2011. godine. i one će biti nosioci stada.
2qid27q.jpg

ovo je alfa ženka sa alfa mužjakom
 
Pozdrav svima zovem se Nemanja.Zamolio bih za kontakte ljudi iz okoline Valjeva,hteo bi bas ovu rasu ovaca da zapatim.I molim za savet,kako prepoznati,da je bar 60 posto romanovski, i sa kojom rasom je pozeljno pariti,po meni to je sljenicka ili pramenka,mada slab sam sa znanjem.Sta znaci za dalji priplod incest ,dali je moguc uopste,jer plasim se da ovnica i ovcicu sto sam nasao da su u srodstvu,moyda je pitanje glupo ,ali znam da smo pre ,dok smo imali ovce gledali da nisu iu srodstvo,i ako je stado podmladjeno obicno smo menjali ovna.... poydrav
 
dobro dosao ima kolegu miladinovica i Velimira kod njih mozes da nabavis odlicna grla a sto se tice prepoznasvanja je crna boja izbijedjena kratak rep kod ovnova griva ispod vrata
 
@ckalja kad sam bio kod @velimira pre mesec dana nudio me je sa melezima romanovske po klaničnoj ceni i mislim da sam pogrešio što nisam uzeo, uzeo sam tri jagnjeta čiste romanovske ali ja i ne planiram da gajim u čistoj rasi tako da sam mišljenja da sam pogrešio jer romanovska dosta utiče na plodnost i u malom procentu krvi
 
Kakav ti je priraštaj jagnjadi pošto su ti ovce dosta dobre. Mislim sa 2,3 ili 4 meseca starosti?
 
Pozz

Pozdrav svima zovem se Nemanja.Zamolio bih za kontakte ljudi iz okoline Valjeva,hteo bi bas ovu rasu ovaca da zapatim.I molim za savet,kako prepoznati,da je bar 60 posto romanovski, i sa kojom rasom je pozeljno pariti,po meni to je sljenicka ili pramenka,mada slab sam sa znanjem.Sta znaci za dalji priplod incest ,dali je moguc uopste,jer plasim se da ovnica i ovcicu sto sam nasao da su u srodstvu,moyda je pitanje glupo ,ali znam da smo pre ,dok smo imali ovce gledali da nisu iu srodstvo,i ako je stado podmladjeno obicno smo menjali ovna.... poydrav
Ako te zanimaju dva mlada ovnica romanovske (6 i 8 meseci) spremna za priplod - tu sam.
 
Pozdrav svima! Ja sam nov na forumu, mada vec godinama gajim romanovske ovce i meleze sa tom rasom. U prilog kvicoje-vom misljenju : ovca sa 50% krvi romanovske i po 25% ildefrans i teksel, u cetiri jagnjenja mi je dala 11 jaganjaca (2+3+2+4).
 
Pre neki dan sam pricao sa covekom iz Jagodine i on kaze da ima prosek po ovci 2.8 jagnjadi po jagnjenju,znaci ne na godisnjem nivou nego po jagnjenju,a sobzirom da se jagnji 3 puta u 2 godine na godisnjem je malo vise.
 
samo jedna ovca kolega romanof,kakav je prosek ostalima?dobrodosao na forum
Hvala; bolje vas nasao :osmeh:
Kako koja... Imao sam ovcu romanov-teksel (50%-50%) koja je u deset jagnjenja dala 24 jagnjeta, a druga romanov-teksel-ildefrans (50%-25%-25%), u deset jagnjenja je dala 26-oro jagnjadi. Romanovske koje trenutno imam su mlade (drugo parenje), a sve su se obliznile vec u prvom jagnjenju, u proseku sa 11 meseci zivota... Mada je procenat bliznjenja neznatno manji i kod vecine meleza.
 
prosek od 3,2 jagnjeta godisnje je neki svetski prosek i vrlo lako dostizan i sa nasom genetikom
95 posto ovaca vec sa 12 meseci zivota rodi bar 2 jagnjeta a nekih desetak posto od njih rodi i trojke,to su iskustva odgajivaca iz srbije i moja iskustva
 
Nazad
Vrh