Rolo balirka.

samo ti onda treba jaci traktor da je pogoni lakse je okrecati na kaiseve al je bolja na valjke zbog zelene mase i zbog kao sto si ti rekao zapaljivosti
:ppozdrav:
 
Ljudi kako napreduje presovanje slame?? :)
Inace gledao sam kako radi jd presa novije generacije varijijabilna komora i bala je cela od pocetka sabijena,pa sad ako prodam moju mozda bi uzeo takvu varijabilnu,jer kod mene ako se u podne radi nije onako extra nabijena bala,ne moze se reci da je mekana ili slicno ali nocu je ko beton,a sa varijabilnom komorom kad god izadjes je ko beton,e sad nzm kod varijabilne kako nocu i dal ce da radi kad je velika vlaga.:/
ako nekog ineteresuje ja bi moju presu prodao zadetalje moze u pp.
 
Nenapreduje nikako,ako bog da ponedeljak-utorak.Presovaće mi jedan poznanik uslužno 500 rsd po bali a ja sam od kupovine rolo prese odustao jer nema šanse da platim ono što želim da kupim a ono što mogu da platim to ne želim da kupim i tako da će cela stvar morati još malko da sačeka.A evo ja danas završio vile za rolo bale nadam se da će izdržati:haha:
28tzxgp.jpg
[/IMG]
2yose36.jpg
[/IMG]
28mmww4.jpg
[/IMG]
 
Ram si super napravio e sad ove bolje vidim isto dobro napravljeno samo ako ti varijabilna pravila bale neznam kako ces je zabosti mada nisu debeli klinovi ali opet.Kolki ti je razmak izmedju dva klina?
 
Presa je NEW HOLLAND sa kaiševima i varijabilnom komorom, e sad ja se nadam da ću moći zabosti klinove.A klinovi su prečnika 3 cm,dužine 1m a razmak između njih dva je 58cm,inače napravljeni su od osovinskog čelika-svetlo vučenog.
 
To ce biti lepo :D javi kad pocnes kako ide,navbaci koju slicicu,nebi da te plasim ali mozda ces morati jednim klinom da budes jer ako se nevaram ti ces da bodes u dva najtvdja dela bale sad tanki su pa mozda udju a mozda ces imati muke,mozda bolje da si pravio jednog na sredini da centar gadjas jer nekih 30-60 cm centra nije toliko sabijeno tj za nijansu je manje nego posle.(naravno sabijeno je sve jer je varijabilna ali opet nijanse znace).
 
Lepo odrađeno.Nisam upućen u ove stvari ali sam na šurakov utovarivač koji je sa jednim šiljkom video još jedan mali,mislim da je iznad ovog velikog.Kolko sam čuo služi da fiksira balu kako se ne bi klatila prilikom utovara(ako ne pogodi strogi centar).
Radi sa velikom Welgericom.Kiša ga je prekinula u utovaru
P7030019.JPG
 
Takav sam i ja hteo da pravim samo što sam planirao da stavim dva mala šiljka za fiksiranje ispod velikog centralnog al sam odustao zato što ću od ovoga najverovatnije napraviti vile za stajnjak dodavajući još koji šiljak.
 
Izgleda dobro,predpostavljam da zadovoljava tvoje potrebe, vile skoro pravljene? pljuni malo farbe preko njih šteta da rđaju i propadaju kad su već tako uredno napravljene.:cao:
 
Oko 430 000 din. jesenas. Utovarivač,kašika i 500 kg tegova koji se kače nazad na poluge.(imaš detaljnije u temi prednji utovarivači... odosmo u off)
 
Pogledajte na kakve balirke sam naleteo pre neki dan.

Ja manje u zivotu nisam video.

i1b43q.jpg
mm92r8.jpg
 
Nazad
Vrh