Rolo balirka.

Da li neko zna jel u srbiji postoji nekoko prodaje welger masine nove?? cini mi se da i na sajmu nije bilo(nije ni lely bila-jer zapravo welger vise ne postoji) ili ja nisam nasao..
 
Dzigilibonglica;Hvala na snimcima i pojašnjenju.I naravno kad bude nekog posla da sve lepo snimiš i podeliš ovde sa nama.

Evo danas sam balirao seno, ebiga išao sam saam u njivu pa nije imao ko da me snimi, ali sam zato ja snimio burazera kako je pakovao, pa koga interesuje evo slika kako se kod nas pakuje seno.

Visina stubova je 4m.



Uploaded with ImageShack.us
 
Lepo,lepo,sad vidim zašto praviš bale baš te veličine,dižeš bale na 4 red i tako ti je visina dizanja utovarivača potpuno iskorištena.Mada mi se čini da su bale malko mekane jel to tako mora ili tako hoćete.Inače i ja sam danas kupio nekog gvožđa pa počinjem sa pravljenjem "špiceva" za utovar rolo bala,biće neka slika pa ću okačiti.
 
Ove desno su iz prve kosidbe, tu sam morao da kupim vlažno seno jer je bilo tako vreme, non stop oblačno i kiše. A kada pokupim vlažno seno ono kasnije omekani i bale se spljošte.

Ove levo su nove bale i one vidiš da su skroz iste kao i u njivi (sa izuzetkom jedne mekane stare koja je uglavljena da popuni prostor - pronađi uljeza)

Inače može još da se stegne, ali nema potrebe, i ovako su preko 400kg mučenje je to za prednje gume kad ih tovarim i istovaram. U slami ih stežem više.
 
Evo jedan moj snimak welger rp200 View My Video od sinoc naravno nije bas neki kvalitetan jer je sa telefona niti se bas nesto najbolje vidi ali bio sam sam i naravno bio je mrak...Nazalost na 45 sekundi mi prekine snimanje...
 
Druže ti ideš 9-10 km/h pa to je više nego dovoljno.Koliko ti je širok "pik ap"i dal možeš da vežeš sa mrežicom?Igordulic; šteta što je noć, savataj nekog da te snimi preko dana onako sa strane mislim da bi bilo interesantno za pogledati.
 
Zastupnik Lely-Welger za Srbiju
LANE AMNG Beograd
Prodaja Tel 011/2784121/2085419 i 063/259618 i 069/1770760
Servis 063/502677 i 069/1770761
Bili su na NS sajmu
 
A moracu samo nikako da se ima vremena nego uvek ajd predvece i gas sto pre jer sutra treba drugo, a inace retko kad po danu radim detelinu tj radim ali onda opet zurba... al bice slama ako nista drugo :)
 
Zdravo svima . Naucio sam nesto novo , i evo to cu da podelim sa vama.Presa koja ima samo valjci ona proklizava u slamu i u dobro osuseno seno. A ako je kombinacija valjci i lanci, e onda nema problema. Ako neko ima ovakvu presu , a siguran sam da ima , neka malo lepse objasni gde se nalaze valjci , a gde lanci.
 


necak u akciji

Dragan82, ova ima i valjke i lance, lanci su u komori dok su valjci na ulazu u samu komoru tj. iza pick up-a.
 
dragane to si skoro u pravu u slami proklizuje kad je jako upržena a u sijenu dosad mi nikad nije proklizila koliko god da je suva
 
45000e je kostala jos pre 6god na sajmu u Novom Sadu. Mislim tada sam ja zadnji put bio tamo.
 
E ovo je prava stvar kada i vakumira. Nisam ih do sada vidjao kod nas. Koja bi mogla da joj bude cena zajedno sa vakumirkom?

brat je kupio prije 5 godina rabljenu za 16 000 € a nova je negdje od 50 000, znam da je ova claasova placena 49000

d03f9dd9.jpg


473fc10f.jpg


4c512cc6.jpg


ff0dc5e0.jpg


e97502d8.jpg


17fa3b31.jpg


998e552e.jpg


5e77fec8.jpg


2ee575b6.jpg


043fb114.jpg


ova welgerica moze odvojiti omotac i onda pomice kotace prema naprijed, sve slike osim te welgerice su napravljene na takmicenju spremanju sjenaze 2007. koje se odrzava svake godine nekih 30 km od mene. Taarup ima najzanimljiviji sistem ali je prespor jer on nemoze raditi drugu balu dok jednu ne zavrsi tako da osim ustede traktora nema druge prednosti pred klasikom.
 
Dragan82 koklo to mora biti suvo da proklize??
ja sam bas po suvom radio pa nista,cak sam radio i slamu u kansu jesen znaci covek koji mi dao 100 jutara prosle godine zaboravio za neku njuvu 10 jutara slame pa kao da ode,krunila se ko luda malo mi na pik apu bilo problema ali u komori nista.
 
pa to i ja kažem ne dešava se to baš toliko često i još jedna stvar ona moja dajc presa ako nekom znači pravljena je po sistemu velger piše na samoj presi
 
Nazad
Vrh