Rolo balirka.

Pa ja sam samo tako cuo od ovih seljaka ovde i od mehanicara , ali mi niko nije reko da je to veliki problem. Jednostavno kazu da je najbolja kombinacija valjci i lanci. A ja licno nemam nikakvog iskustva , jer niti trgujem , niti radim sa te prese. Ali pocinjem polako da se zainteresujem za nji.
 
u HR su cijene rabljenih od 2 000 za poljske pa na vise , a dosta hvale mchale i on je novi cca 13 000 a oko te cijene su i ostali zapadni,
 
Folija za omotavanje bala sa UV zastitom-Agro stretch folija
Trioplast-Svedska
Unterland-Austrija
Silotite, itd.
Cena zavisi od sirine i duzine
 
Ja sam gledao Sipma presu u Laktasima nova je kostala 29000 km, a omotac za rolbale istog proizvodjaca je kostao 18000 km, sve ukupno 47000 km sto je nekih 29000 eura.Na istom mestu sam prosle godine video polovnu Wolagri presu za mini rol bale i mnogo mi se svidela jer je dobra za manja poljoprivredna gazdinstva. Jel ima neko iskustva sa njom, jel je gledao u radu? mislim da je prodata za 5500 km sto je neki 2250 eura
 
imas kod nas u prnjavoru nove prese po narudzbi MASCAR italia sve u kopletu 40000 km
Ja sam gledao Sipma presu u Laktasima nova je kostala 29000 km, a omotac za rolbale istog proizvodjaca je kostao 18000 km, sve ukupno 47000 km sto je nekih 29000 eura.Na istom mestu sam prosle godine video polovnu Wolagri presu za mini rol bale i mnogo mi se svidela jer je dobra za manja poljoprivredna gazdinstva. Jel ima neko iskustva sa njom, jel je gledao u radu? mislim da je prodata za 5500 km sto je neki 2250 eura
 
pankin
Jesi radio jecmenu slamu sa presom? ja sad dosao sa njive morao sam na najcaci stepen zbijenosti staviti (da je zitna slama ili detelina nema sanse da bi radio ugasio bi se traktor) probao ja ko sto detelinu radim solidno zbijeno kad ja jednom rukom prevrcem balu reko sta je sad...Al izgleda nece lako da se sabija ta jecmena.
 
Balirke na valjke se u suhom materijalu (slami najviše) na ponašaju najbolje, pošto je takva bala suha, slama je pusta, pa valjci prokližavaju, a i friška slama voli da se 'razvuče' u komori, pa valjci nemaju snagu na nju ko kod težih materijala, koje uvate donji valjci..

Neke balirke imaju zbog toga jače iskazane 'zube' na valjcima, dok je Welger imao valjce premazane s nekom farbom, u kojoj su bili komadiči nekog materijala, pa je valjak bio ko neki grubi brusni materijal.

U Welgerovoj prodajnoj mreži je bila ta farba u prodaji, kako je danas ne znam.
 
pa igore ječmena slama ti je inače svilena i ljigava ali ja dosad nisam imao neke razlike između ječmene i obične . ako ne radiš na hiljade bala idi ranije ujutru i rešio si problem pobaliraš za rose i imaćeš bale kao kamen tvrde
 
Ma kakvi juce sinoc sam radio,bilo 32 bale,covek mi dao slame i obicne pa sad moro sam spremiti i ovu...al bas sam je dfo kraja namestio al nisu teske bale,e sad mozda da sam otiso jos kasnije kad jako padne vlaga ili u 3-4 ujtru onda bi mozda moglo.
 
da li neko zna kako se dotezu kaisevi na hesston 5650 malo mi se rastegli kaisevi i proklizuje i onda skripi dok radi pa ne znam kako da ih dotegnem :ppozdrav:
 
bila je dobra al et neda joj se da se naradi

2l0t8k.jpg


w98tna.jpg


117em2a.jpg


14btg0k.jpg
 
zapalila se bala u njoj i izbacim balu i pogasim u presi vatru sto sam vidio i odem da gasim vatru na bali da ne ode u sumu i kad sam se okrenuo zapalio se kais nisam bio dobro ugasio negdje ostalo malo vatre
uzrok je negdje je napravila varnicu i slama se zapalila samo ne znam sta je moglo da napravi varnicu

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh