Rolo balirka.

ove male rol prese su cist promasaj,prosle godine smo dobili neku na probu evo sta im hvali;1.sporo rade odnosno uzimaju masu,2.bale su tezile oko60-70kg pa takve nisu mogle ni da se tovare rucno a masinsi su bile premale,3.bale se tesko prevoze a jos teze slazu i tako smo se razocarali i vratili je.
 
Te male baliirke su projektirane za vrlo teške terene, na kojima se ne može radit s težim mašinama.
Sad se im pokazala i svrha u konjegojstvu, jer je u njima količina senaže, koja nije prevelika. A i panoga je 'bogatija' od ostalih grana poljoprivrede, pa može pokrit trošak niske produktivnosti tih mašina.


agronic-foto_1569974_11175570_11256957.jpg


Baš iz tih razloga, su te balirke neke firme prestale proizvodit jer je trg mali, a konkurencija kosookih prejaka.

agronic-foto_1569974_11175570_15093405.jpg


Ili se proizvode midi balirke, koje još 'love' profitabilnost u usporedbi sa 'običnim' balirkama.
 
Poslednja izmena:
Te male baliirke su projektirane za vrlo teške terene, na kojima se ne može radit s težim mašinama.
Sad se im pokazala i svrha u konjegojstvu, jer je u njima količina senaže, koja nije prevelika. A i panoga je 'bogatija' od ostalih grana poljoprivrede, pa može pokrit trošak niske produktivnosti tih mašina.

Baš tako, male rolo-prese su napravljene za rad na malim, brdovitim parcelama gdje se radi sa malim priključcima (mali traktori ili univerzalna vozila kakvih ima na snimcima koje sam postavio). Jasno je da je besmisleno koristiti ovakve prese na velikim ravničarskim imanjima i u kombinaciji sa velikim traktorima/utovarivačima. Kao što tine kaže, one su pravljene za specifično tržište, baš kao što su i big-baler prese pravljene za specifično tržište (ogromne parcele i ogromna produktivnost). Svaka roba ima svog kupca i namjenu, pa tako i ove male bale. Dosta sam čitao o njima na netu i vidim da se najviše koriste na planinskim imanjima (čitaj Austrija, Švajcarska, imao sam priliku uživo vidjeti na kakvim se tamo parcelama radi, kod nas se ljudi ni pješke ne bi usudili raditi na onakvom nagibu) ili na malim farmama za uzgoj konja. Naime, za njih važi da "nježno" rade sa sijenom/travom, tj. nema obijanja lista pa je kvalitet tako dobijenog sijena/sjenaže daleko veći (tako se priča na netu, lično pojma nemam jel istina), a konji su prilično izbirljive životinje i traže visok kvalitet hrane (posebno ako se radi o čistokrivnim grlima koja koštaju cijelo bogatstvo kojima se mora poklanjati maksimalna pažnja). Činjenica je da za ovakvim mašinama postoji potražnja i kao što sam rekao, svaka roba ima svog kupca. Ogromne parcele=big baleri i rolo-balirke, srednje parcele=obične balirke, male parcele=mini rolo-prese. Nisu ove prese nikakav promašaj, promašaj je koristiti ih tamo gdje ne pripadaju.
 
[video]<object width="400" height="300" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/150406371705597" /><embed src="http://www.facebook.com/v/150406371705597" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" height="300"></embed></object>[/video]
 
Poslednja izmena:
Ma ova nova verzija foruma je katastrofa, već dva sata pokušavam da ubacim video klip i nema šanse.
 
ja danas baliro na 2kj 7 bala.probo sam kanap tip 130 i sa klupcetom 9kg vezo 6 bala,katastrofa,sreca sto sam ga dobio.u toku baliranja mi pukne gumica na klipu pa sam celu presu izmazo i sad moram da rasturim klip i da promenim gumicu
rmtfua.jpg

726mmf.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh