Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Do dobar advokat reši kao od šale,ja sam čekao oko 2 meseca,i sve rešeno bez problema,pitanje je da li je traktor naveden u ostavinskoj rastavi,ako nije mora se raditi vandredna ostavinska.
 
Jeli @NOVICA Razmisli malo sta pricas i pises (nadam se da ce patrole da urade svoje) pa sta mislis zasto se nisu odazvali ljudi bre nemaju para za leb a kamoli da ragistruju masine **greška ti drzavu unistice seljaka da znas kako je prosla patrola u mom selu bezali su po kukuruzu i vise se nikad nisu pojavili,pa sta oces da nas satru jebala ih registracija i tehnici pusti ljude da zive!!!!!
 
Predraže niste u pravu.Akcija je bila a tehnički pregled je koštao 1.000 rsd po traktoru i prikolici.Izdatak jeste a kako putevima patroliraju saobraćajci na motociklima sigurnije je dati 1.000 dinara i biti miran nego da se plati kazna od 15.000 rsd+nekoliko kaznenih poena i oduzimanje dozvole na par meseci zbog ne registrovane mašine.Po meni i treba da zaustavljaju jer većina nema nikakve signalizacije kako na traktorima tako i na prikolicama.Noću stave fenjer na prednji kraj traktora a ti ga vidi ako imaš supermenov vid.Treba neko da pogine zbog nečije nemarnosti.A ispada da smo ja i meni slični koji smo uradili tehnički pregled ludaci.
 
Poslednja izmena:
Slusaj sve u granicama normale a ako postoje ti sto nemaju ni signalizaniju na samom traktoru treba im ga oduzeti

- - - - - - - - - -

KOji djavo moras da registrujes traktor ajde zasto samo da bi uzeli parre
 
Pa koji đavo se auto registruje svake godine?Zašto ga ne vozite ne registrovanog?Traktorom se učestvuje u javnom saobraćaju kao i sa automobilom,kamionom,autobusom...Kod nas je u pitanju bio samo tehnički pregled bez osiguranja.Tih 1.000 dinara ne znače većini bog zna koliko ali...
 
'bem ti zivot neku noc sam mogao da poginem,isao autom kroz Dangerovo selo noc,padala kisa nigde nikog,vozio po propisu 50km/h kad mi neka budala izlete matorom rusinom bez svetala,rotacije...ajd sto ja njega nisam video,ali sto je on mene video ali nije jeb** ni 2%,tek kad je izasao ispred mene onda je upalio zadnje radno svetlo jer ostala nisu radila,o rotaciji da i ne pricamo...

- - - - - - - - - -

Zato obavezno treba uvesti da traktor ima i polisu osiguranja.
 
'bem ti zivot neku noc sam mogao da poginem,isao autom kroz Dangerovo selo noc,padala kisa nigde nikog,vozio po propisu 50km/h kad mi neka budala izlete matorom rusinom bez svetala,rotacije...ajd sto ja njega nisam video,ali sto je on mene video ali nije jeb** ni 2%,tek kad je izasao ispred mene onda je upalio zadnje radno svetlo jer ostala nisu radila,o rotaciji da i ne pricamo...

- - - - - - - - - -

Zato obavezno treba uvesti da traktor ima i polisu osiguranja.

Sto ga nisi zaustavio i priupitao za zdravlje?
 
Jeli @NOVICA Razmisli malo sta pricas i pises (nadam se da ce patrole da urade svoje) pa sta mislis zasto se nisu odazvali ljudi bre nemaju para za leb a kamoli da ragistruju masine **greška ti drzavu unistice seljaka da znas kako je prosla patrola u mom selu bezali su po kukuruzu i vise se nikad nisu pojavili,pa sta oces da nas satru jebala ih registracija i tehnici pusti ljude da zive!!!!!

mogu da razumem da se nisu odazvali oni koji imaju jedan traktor i jednu prikolicu i rade do 5 jutara zemlje , nemogu da razumem one koji rade 50 i vise jutara i imaju 5-6 traktora 10-ak prikolica i da oni nemaju para ? pa onda bolje i da nerade zemlju
tebe niko ne tera da imas traktor a ako ga imas red bi bio da je i registrovan ako hoces da ga koristis,ko i auto
 
Данас урадио технички за 539, цена 3500 динара, полиса 1221. за приколицу ми полиса важи до 23 маја вероватно нећу уплаћивати нову.
 
Brkate babe i zabe,vecina vas nevidi dalje od svog sela ili od svog nosa.
1.Bas bi voleo da vidim gde ima regularan tehnicki za traktor od 1000 din.
2.Ako overim taj tehnicki karton ne znaci da sam ispravan i miran sa policijom
3.Pola traktora je registrovano na pokojnike,bog da im dusu prosti,kako im uraditi tehnicki
4.Vecina puteva i uslova u Srbiji nije ista kao u Vijvodini,kuda ja prodjem sa traktorom vecina nebi ni peske krenula,ali ja moram tuda jer drugog resenja nema da se stigne do njive koja visi kao na civiluku.Kako na takvom putovanju da sve ostane na traktoru na svom mestu,o sumskim ekskurzijama da ne pricamo.
5.Ako niste znali registracija traktora u svakoj opstini nije ista,razlikuje se mnogo.Zakoni su nam do dzaja.
6.I za kraj cela vasa prica u ovoj temi se svodi na to da bi narod koji ne registruje traktor trebalo pobiti i oduzeti im traktore(naravno dati ih vama)vama je vazno da imate novu tablicu i osiguranje,a to sto i vi nemate ispravnu signalizaciju,nemate kocnice(pogotovo vlasnici 560,577,588 i slicnih koji po Vojvodini 90% nemaju kocnice)mislite da ste sigurni,ustvari vazno je da ste sigurni samo za sebe jer kao sto rece ne vidite daleko.

I da navedem jedan praktican primer:posto sam ranije dosta kupovao traktora po Vojvodini dok se trgovalo zapazio sam da 80-90% traktora nije imalo uopste kocnice ispravne,a svi su bili registrovani i overeni kartoni uredno!!!!Tako je i danas.
 
mislim da nisi u pravu da se i danas tako radi, nekad je bilo tako ali toga vise nema, barem ne u sremu
traktora ima registrovanih na pokojnike , ali sada se radi tehnicki pregled gde nije bitno ko je vlasnik , pregleda se traktor a ne vlasnik traktora
 
Nazad
Vrh