Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Skoro sam kupio dva traktora u drugom reg.podrucju, zakljucio kupoprodajni ugovor, tablice su odjavljene. Interesuje me sta mi je potrebno da ih sada registrujem na svoje ime, kada se placa porez i da li se placa u opstini prodavca ili kupca.
 
Porez se ne plaća na traktor.To je sve što ti treba,sad samo da odradiš tehnički,uplatiš uplatnice za nove tablice ,saobraćajnu ,nalepnicu i ostale gluposti.
 
danas registrovao kombajn zmaj 142 i traktor IMT 5106
za kombajn izašlo 10500 a za traktor 8600 din
najviše me iznenadilo to što za kombajn nije trajna registracija več mora svake god. nanovo...
to izađe po sadašnjoj ceni oko 8500 din
 
Koliko vidim do sad se nista promenilo nije pa i dalje 90%kombajna nema papire,a plasim se da ga kupim takvog samo tako zato sto sam naj...ebo prosle godine oko prenosa 533 na svoje ime..kupio sam ga od prvog vlasnika pre 17-18 god,i tako ga koristio sve do prosle godine gde resim konacno da zavrsim tu obavezu jer reko sebi sta bre ako ovaj umre u medjuvremenu pa tek tad nastane problem jer je kupljen bez ikakav ugovor,posto je vlasnik u susednoj opstini da se ne cimam sa administracijom odem u agenciji platim sve unapred 11300.din i ovlastim agenciju da oni u Mupu mogu podici umesto mene tablice,zovu me iz agencije nakon dva dana i kazu da moraju doci sa teh.pregleda da izcitaju proj sasije jer ga nema upisan u staroj saobracajnoj,ok kazem dodjite i oni ga nadjose na getribi upisase i odose,ponovo nakon dva dana me zove agencija i kaze ovi u mupu nece da prime dokumenta jer fali u saobracajnoj broj sasije te moras ti licno sutra da odes i pokusas da im predas dokumenta,odem i onaj na salteru kaze a ti si taj sto je agencija pokusala da preda nepotpuna dokumenta,idi gore kod sefa tj neki njemu hadredjeni inspektor sta li je vec na razgovor,te mi on predlaze da sa svim papirima ja licno idem u mup predhodnog vlasnika i zatrazim im da samo ukucaju broj sasije u staroj saobracajnoj pa ce oni tad dokumenta prihvatiti za reg.a ja njemu lepo kazem evo u papirima sa tehnickog pregleda je ustanovljen i upisan broj sasije pa ga lepo ubacite,a on ce meni ":ne to nije nas propust pa idi da ga oni isprave:Odem sutra lepo u taj da ga ne navodim susedni mup,i onaj sa saltera me skoro izbaci kada mu pomenu da hocu da mi ubaci broj sasije i da me uputili ovi sa mog mupa citiram,,,Pa jel oni znaju da se u to vreme nije svuda upisivao broj sasije vec samo motora,pa i da je tada jos Tito bio ziv,i da taj broj nije ni u racunu upisan jer sam prilikom odjave bas to pre neki dan gledao te i da hocu ja ne smem sad da nista dodatno menjam tj upisujem u saobracajnoj koja je izdata jos 78.god. a plus toga vozilo je sa nase strane odjavljeno i mi vise nista nemamo sa njim:Odem ponovo u moj mup i prenesem im sve rec od rec te mi oni jedva pristadose primiti dokumenta uz obrazlozenje da ce sluzbeno traziti da im ovi posalju dosije sa tim racunom te ako stvarno nema broja sasije u njemu onda ok.Tako ja cekao i tacno 30-seti dan me zovu u iz mupa da dodjem i podignem tablice gde mi ovaj sa saltera kaze izvini sto si bespotrebno ovoliko cekao jer kolega nije primetio da je tehnicki pregled konstantovao i upisao broj te smo po tome sada i uradili ,a ja sam to vec u razgovoru predocio tom inspektoru a on tada nije uvazio.To je jedno lose iskustvo tako sto sada prvo pitam za papire kada okrenem oglas pa onda ostalo.
 
mene nista vise necudi posto obicno su na poslovima administracije nesposobni ljudi i jos vecina nema nikakve veze ni znanja ni zakona.a zakone menjaju i sve vise zapetljavaju .jako proste stvari toliko zakomplikuju da ti se zivot smuci a jos kad ti nepismen pocne da soli pamet nista gore.koliko sam muka imao samo oko prevoda i registracija zbog nesposobnih u mupu. jednom je trebalo da mrtvog vlasnika iz groblja iskopam da dovedem u mup da ga vide iako ima ostavinski sudski list.tako da gluposti njihovih nikad dosta , mozemo knjige poceti pisati
 
Ma to je cist slucaj bezobrazluka i nepismenosti nase administracije.Ne dao Bog coveku da ode u sup ili opstinu,ima da ga vozaju danima dok ne zavrse ono sto im je obaveza.Koji su tek problemi bili kad su se pojavile nove saobracajne i kad su sva vozila upisivana u jednu bazu,kako oni kazu u "kompjuter".Svasta je kod nas moguce.
 
Koliko vidim do sad se nista promenilo nije pa i dalje 90%kombajna nema papire,a plasim se da ga kupim takvog samo tako zato sto sam naj...ebo prosle godine oko prenosa 533 na svoje ime..kupio sam ga od prvog vlasnika pre 17-18 god,i tako ga koristio sve do prosle godine gde resim konacno da zavrsim tu obavezu jer reko sebi sta bre ako ovaj umre u medjuvremenu pa tek tad nastane problem jer je kupljen bez ikakav ugovor,posto je vlasnik u susednoj opstini da se ne cimam sa administracijom odem u agenciji platim sve unapred 11300.din i ovlastim agenciju da oni u Mupu mogu podici umesto mene tablice,zovu me iz agencije nakon dva dana i kazu da moraju doci sa teh.pregleda da izcitaju proj sasije jer ga nema upisan u staroj saobracajnoj,ok kazem dodjite i oni ga nadjose na getribi upisase i odose,ponovo nakon dva dana me zove agencija i kaze ovi u mupu nece da prime dokumenta jer fali u saobracajnoj broj sasije te moras ti licno sutra da odes i pokusas da im predas dokumenta,odem i onaj na salteru kaze a ti si taj sto je agencija pokusala da preda nepotpuna dokumenta,idi gore kod sefa tj neki njemu hadredjeni inspektor sta li je vec na razgovor,te mi on predlaze da sa svim papirima ja licno idem u mup predhodnog vlasnika i zatrazim im da samo ukucaju broj sasije u staroj saobracajnoj pa ce oni tad dokumenta prihvatiti za reg.a ja njemu lepo kazem evo u papirima sa tehnickog pregleda je ustanovljen i upisan broj sasije pa ga lepo ubacite,a on ce meni ":ne to nije nas propust pa idi da ga oni isprave:Odem sutra lepo u taj da ga ne navodim susedni mup,i onaj sa saltera me skoro izbaci kada mu pomenu da hocu da mi ubaci broj sasije i da me uputili ovi sa mog mupa citiram,,,Pa jel oni znaju da se u to vreme nije svuda upisivao broj sasije vec samo motora,pa i da je tada jos Tito bio ziv,i da taj broj nije ni u racunu upisan jer sam prilikom odjave bas to pre neki dan gledao te i da hocu ja ne smem sad da nista dodatno menjam tj upisujem u saobracajnoj koja je izdata jos 78.god. a plus toga vozilo je sa nase strane odjavljeno i mi vise nista nemamo sa njim:Odem ponovo u moj mup i prenesem im sve rec od rec te mi oni jedva pristadose primiti dokumenta uz obrazlozenje da ce sluzbeno traziti da im ovi posalju dosije sa tim racunom te ako stvarno nema broja sasije u njemu onda ok.Tako ja cekao i tacno 30-seti dan me zovu u iz mupa da dodjem i podignem tablice gde mi ovaj sa saltera kaze izvini sto si bespotrebno ovoliko cekao jer kolega nije primetio da je tehnicki pregled konstantovao i upisao broj te smo po tome sada i uradili ,a ja sam to vec u razgovoru predocio tom inspektoru a on tada nije uvazio.To je jedno lose iskustvo tako sto sada prvo pitam za papire kada okrenem oglas pa onda ostalo.
da nije zalosno bilo bi smesno ! ali ovo je nasa stvarnost !
 
da nije zalosno bilo bi smesno ! ali ovo je nasa stvarnost !

Ja bi dodao da je ovo i žalosno i smešno ! Na prvom mestu je nemarnost pojedinaca koji "papire" stave u drugi plan, pa sutra, pa malo sutra......i nakraju skoro nikad . I ko je tu kriv ???? MUP ??? Naravno da nebranim MUP jer i oni često zas..u pa ne upišu neki broj ili to urade pogrešno pa eto problema....
Ali slučaj našeg člana Glackop nije opravdajuć. Čovek je čekao 17-18 godina da prepiše traktor na sebe!!!!!!! Pa zar je teško napraviti kupo-prodajni ugovor i overiti ga za sitne pare pa onda i možeš čekati godine da ga prepišeš na sebe.
 
Evo ja pre par dana registrovao traktore pa da napišem cene. IMT 539 produženje registracije ( to podrazumeva tehnički i polisu, naravno ne ide se u SUP samo se produžava kartonče) izašlo oko 2400 dinara. A za Mahindru 7030 ( vodi se kao 60ks) prvi put registrovana, zajedno sa tablicama i nalepnicom izašlo oko 5500 din.
 
Sinoć na predavanju policajci rekoše da će se menjati stare tablice na poljoprivrednim mašinama i prikolicama.
 
Nedavno sam kupio traktor tomo vinkovic,nema saobracajnu(nikad nije registrovan),od papira ima samo ugovor sa kojim je prethodni vlasnik1981 kupio od prvog vlasnika.Dali mogu da ga registrujem,na osnovu kupoprodajnog ugovora(izmedju predhodnog vlasnika i mog oca).
 
ako je na kupoprodajni ugovor udaren pecat i placen porez na promet on je vlasnik i moze prevesti na bilo koga. ako je samo napisan kupoprodajni ugovor a nije overen i placen porez to nista neznaci, sem mozda podataka koji se mogu iskoristiti za trazenje vlasnika. mnogi su muckali tako kao imaju ugovor a nije overen niti placen porez. ljudi svasta rade i na sve nacine muckaju tako da treba cetvore oci otvoriti
 
Nedavno sam kupio traktor tomo vinkovic,nema saobracajnu(nikad nije registrovan),od papira ima samo ugovor sa kojim je prethodni vlasnik1981 kupio od prvog vlasnika.Dali mogu da ga registrujem,na osnovu kupoprodajnog ugovora(izmedju predhodnog vlasnika i mog oca).
Posto vec nemas saobracajnu,ako nemas racun koji je dobio prvi vlasnik kad ga je kupio ja mislim da ne mozes da ga registrujes.Ti imas ugovor sa prethodnim vlasnikom,ali kako dokazati da je on vlasnik ako ne postoji saobracajna ili racun.
 
Nazad
Vrh