Registracija poljoprivrednih gazdinstava

cekov78 je napisao(la):
Pozdrav svim forumasima!!
Da se predstavim:
zovem se Dragan,iz Bosilegrada sam,zamolio bih vas gospodine Sandor za jedno pitanje u vezi poljoprivredog gazdinstva! Moj otac je 70 godina na njega se vodi poljoprivredno gazdinstvo,u penziji je ,ali nije poljoprivredni penzioner,obnovio sam poljoprivreno gazdinstvo kao i prosle godine na njegovo ime,pa me interesuje dal ce da bude komercijonalno poljoprivredno gazdinstvo kao sto je bilo i prosle godine,ili ce ga stave u nekomercionalno posto je stariji od 65 godina,hvala vam od srca!!!
Mi na ovom forumu,praktikujemo da se novi clanovi na ovoj adresi predstave.
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Dobrodosli!
:cao:
 
Pozdrav svim forumasima!!
Da se predstavim:
zovem se Dragan,iz Bosilegrada sam,zamolio bih vas za jedno pitanje u vezi poljoprivredog gazdinstva! Moj otac je 70 godina na njega se vodi poljoprivredno gazdinstvo,u penziji je ,ali nije poljoprivredni penzioner,obnovio sam poljoprivreno gazdinstvo kao i prosle godine na njegovo ime,pa me interesuje dal ce da bude komercijonalno poljoprivredno gazdinstvo kao sto je bilo i prosle godine,ili ce ga stave u nekomercionalno posto je stariji od 65 godina,hvala vam od srca!!! :sta:
 
Da li neko zna da mi kaze da li prilikom obnove registracije mogu da uzmem u zakup zemljiste iz susedne o
Post je spojen: [time]1300382742[/time]
_________________________________________________
Da li neko zna da mi kaze da li prilikom obnove registracije mogu da uzmem u zakup zemljiste iz susedne opstine i na to kasnije ostvarim subvencije?
 
Šta je potrebno od dokumentacije ukoliko hoću da svoju decu prijavim kao članove poljoprivrednog gazdinstva?Da napomenem da su oboje maloletnici.
 
Šta je potrebno od dokumentacije ukoliko hoću da svoju decu prijavim kao članove poljoprivrednog gazdinstva? Da napomenem da su oboje maloletnici.
Kad budeš obnavljao registraciju daš i obrazac prilog 1 koji je na 4 strani ovog pravilnika
http://www.minpolj.gov.rs/postavljen/84/pravlnikoobrascu.pdf , ali šta će ti to, jer time ništa nećeš dobiti ali ni izgubiti dok su maloletni a posle ćeš morati plaćati pio možda i za sve članove P G,
(pio možeš plaćati dobrovoljno i od 15 god.)
Bitno je imati što više zemlje u vlasništvu ili u zakupu, a broj članova nije bitan.

Post je spojen: [time]1300400319[/time]
_________________________________________________
Dragane 78
Ti možeš da prijaviš oca na komercijalno gazdinstvo, ali nemožeš ostvariti subvencije 14000.-/ po hektaru, nego samo povraćaj akcize na dizel 60 lit/ hekt.
Da bi ostvario subvencije nosioc P G mora biti prijavljen na pio , uraditi obnovu do 31 marta, a fiskalne račune za veštak, dizel i seme dostaviti od 01 maja do 30 juna ili u septembru, ali to će se znati tek kad izađe uredba za ovu godinu. :ppozdrav:
 
Pa vrlo je bitno imati što veći broj članova.Setite se konkursa za traktore od prošle godine i bodovanja.Ako tako bude ove godine za priključne mašine svaki bod će biti od koristi.Moja deca imaju 8 i 2 godine tako da od plaćanja PIO nema za njih ništa.
 
Imam njivu od 0.6 h,pa posto je to mala povrsina,da li kad prijavim gazdinstvo,moram da uplacujem PIO,ili ne?Koja je razlika izmedju aktivnog i pasivnog gazdinstva?Inace,student sam.Sta je najbolje da uradim.Hvala svima na savetima,unapred. ::namigivanje::
 
da li neko moze da mi kaze da li mogu ja kao clan registrovanog poljoprivrednog domacinstva da pravim ugovor o zakupu zemljista i na to kasnije ostvarim subvencije ili ugovor mora da sklopi iskljucivo nosilac poljoprivrednog gazdinstva?
 
diklofen je napisao(la):
Pa vrlo je bitno imati što veći broj članova.Setite se konkursa za traktore od prošle godine i bodovanja.Ako tako bude ove godine za priključne mašine svaki bod će biti od koristi.Moja deca imaju 8 i 2 godine tako da od plaćanja PIO nema za njih ništa.
Meni su za decu rekli da donesem izvod iz MKR original ili overenu fotokopiju.
 
jovanovicnp je napisao(la):
da li neko moze da mi kaze da li mogu ja kao clan registrovanog poljoprivrednog domacinstva da pravim ugovor o zakupu zemljista i na to kasnije ostvarim subvencije ili ugovor mora da sklopi iskljucivo nosilac poljoprivrednog gazdinstva?
samo nosilac gazdintva :D
 
Bitno je da nosioc ima PIO a svi članovi mogu da prave ugovore ili imaju zemlju.Sve se smatra jednim gazdinstvom i sve podleže subvenciji.
Tako je bilo do ove godine,a za ovu ćemo videti kad nas iznenade.
 
Diklofen nemoj se ni truditi decu da ubacuješ.
Ja jesam prošle godine i slao sam na konkurs za traktor međutim nisu priznali.
Poslao sam izvode iz matične knjige rođenih i rekli da ne mogu priznati decu jer nemaju ličnu kartu!!
 
Registrovao sam se i nisam upisao decu baš zbog toga što Ti kažeš.To sam isto čuo pre neki dan od jednog poljoprivrednika kome isto na konkursu nisu priznali decu kao ravnopravne članove gazdinstva.
 
To je u državi srbiji,deca kao da nisu u gazdinstvu :zli: :zli:
A tu se-u o beloj kugi !!
Bitno da ganci prave 5+ pa za njih ima para a ja održavam 50 metara od moje kuće jedan kanal čitaj ulicu (državnu teritoriju) ,baca stoka smeće a nikoga od ganaca da pošalju da radi da bar malo reprogramiraju to što dobiju :zli:
 
Kad prijavljuješ novog člana treba da prijaviš radnu aktivnost
1. Бави се искључиво пољопривредом;
2. Пољопривреда је претежна делатност (више од 50% радног времена);
3. Пољопривреда је додатна делатност (мање од 50% радног времена);
4. Пензионер (у случају непостојања формалног статуса пензионера, попуњавају особе
старије од 65 година).
за радну активност уписати шифру радне aktivnosti,
a za decu tu ne postoji rubrika.
 
Nazad
Vrh