Registracija poljoprivrednih gazdinstava

U opstini S. Palanka je bilo 3800 registrovanih gazdinstava prosle godine. Do juce je obnovilo registraciju polovina ovog broja.
 
Kod mene,po rečima žene koja radi na obnovi,obnovu je uradilo tek nešto više od 15% gazdinstava do 18.03.2011. :sta:
 
Kod nas je prosle 2 godine bilo guzve jer su se gurali ljudi koji nisu placali PIO ove godine obavljeno sve za 10 minuta mnogi su digli ruke jer nista nisu dobili moguce je da je to razlog.Ja pitam sto se guraju u red da obnove kad neplacaju PIO pa bice sigurano kazu i za njih nesto :sta:.Tako je kod nas u opstini bilo e sad za druge neznam.
 
Nema gužve zato što mnogi čekaju uredbe da bi mogli da znaju kako da se registruju a uredbi nema
 
Jel treba u obrazac 3 upisivati podatke o parcelama ako se ništa nije menjalo.Dodajem još nešto zemlje i to upisujem a da li treba i od prošle godine prepisivati ako se ništa nije menjalo.
 
Kod nas dosta ljudi je imalo ili ima problem ako ima tereta na parcelu (jesam dobro rekao :sta:),jer nisu ni znali kao i ja sam, pa onda
natrag u katastar,umrlice, itd...
 
Ja verujem da je nasa opstina,ovih dana milionske svote novaca uzela iz katastra,overe ugovora...pa samo sam im ja dao 4500din za 3 papira.
 
Malopre se čuo sa drugarom koji mi reče da je čudo malo gazdinstava do sada registrovano :sta:
Rođaka mu radi u trezoru.
 
Ma šta čekati kad one neće izaći pre završetka roka za obnovu registracije.
I šta bi se to sad stiglo promeniti ukoliko i izađu sa nekim novim momentima.
 
KishRobert je napisao(la):
Cekaju se uredbe...
Ono malo njih koje znam da placaju PIO su pozurili odmah kad je pocela obnova da to odrade jer se nadaju da sto ranije predaju zahteve za subvencije- ranije ce i dobiti :sta: Tako da mislim da je ipak u pitanju nezainteresovanost za registraciju zbog bedne refakcije akcize na dizel.
 
cukaneca je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
Cekaju se uredbe...
Ono malo njih koje znam da placaju PIO su pozurili odmah kad je pocela obnova da to odrade jer se nadaju da sto ranije predaju zahteve za subvencije- ranije ce i dobiti :sta: Tako da mislim da je ipak u pitanju nezainteresovanost za registraciju zbog bedne refakcije akcize na dizel.
@Cukaneca
Zurba oko obnove registracije uopste nije bitna za subvencije isto ti je il si prvi il si zadnji vrsio obnovu.
Prilikom predaje dokumenta za subvenciju ( od 1 Maja ) onda utice dal si prvi il si zadnji. :cao:
 
Peet, kazi ti to njima :haha: mene to ne tangira jer necu imati poljopenziju. Ljudima je frka da sto pre spreme papirologiju i racune. Sad se setih- nocas smo isli u Valjevo i na jednoj pumpi sipali d2 u auto. Prijatelj skuplja te racune i trazio je da mu napisu. Lik na pumpi mu je trazio broj gazdinstva da ga upise na racun i kaze da bez toga ne moze da mu izda valjda taj 'gotovinski' na ime racun :sta: Izgleda da vise nema prodaje racuna :haha:
 
Ama bice Cukaneca opet prodaje. Ja kad god sipam u Astru euro dizel uvek trazim racun i nikad mi nisu trazili br. gazdinstva prilikom davanja gotovinskog racuna.
A koliko njih i ne traze fiskalni? Dakle ti racuni ce se sigurno prodati.
 
15 marta sam obnovio registraciju i danas su mi poslali iz trezora za dve parcele koje sam kupio prosle godine koje sam sproveo uknjizio na moje ime i predao naravno u obnovu u pismo iz trezora pise da je predhodni vlasnik dao zemlju u zakup pre dve godine i ugovor koje traje do2014 i ja bez obzira sto sam vlasnik tih parcela i sto obradjujem naravno moju zemlju ne mogu ostvariti pravo na subvencije kazite mi jel to normalno kad nas to :zli:
 
Nazad
Vrh