Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pre par godina su uradili podelu gazdinstava na komercijalna i nekomercijalna , pošto tvoj deda je u penziji spao je u ovu drugu grupu tj. nije imao prava na subvenciju koju daje min. polj., ali ako je prijavio setvenu strukturu imao je pravo na refakciju tj. povraćaj akcize 30.47 din po litru dizela do 60 lit. po hektaru pošto to daje min. finansija.
Ako proveravaš uprava za trezor u PA ti je 013 342 282.
Ako si član pomenutog gazd. onda samo promeni nosioca tj. ti postani nosioc a deda član broj P G ti ostaje isti , kartice više ne izdaju staru baci ili čuvaj za uspomenu .
Ostali članovi moraju da ti daju saglasnost (punomoćje) da ti upravljaš P G , da se slažu da si ti nosioc , i moraš biti prijavljen na PIO.
Post je spojen: [time]1298382955[/time]
_________________________________________________
mirmag je napisao(la):
Nije bitno kako ugovor izgleda...mozes ga napisati rucno,ali overa istog je ono sto njima treba...t.j pare!
Bitno je da sadrži sve bitne parametre i da je razumljiv a treba četiri primerka. Overavanje u sudu, opštini ili mesnoj kancelariji a pare izgleda da uzima svako koliko mu treba.
 
Ne mora 4 primerka. Treba jedan da ostane tamo gde se overava i drugi da predaš u upravi za trezor. Sebi i zakupodavcu možeš i da kopiraš, ne moraš da i za njih plaćaš overu.
 
Cena je ista da li udara pečat na 2,3 ili 4. S tim da su dosta lenji meni u mesnoj k. overava samo dva ,jedan za trezor i jedan za mesnu kanc.
Prošle godine mi trebao još jedan da moj zakupodavac konkuriše kod pokrajine za onih 6ooo din pa smo morali opet da platimo :zli: :zli: :zli: .
Insistiraj na 4 primerka .
1.-za mesnu kanc. ili sud.
2.-za trezor.
3.-za tebe.
4.-za zakupodavca.
Nikad se ne zna za šta ti zatreba :cao:
 
Jel moze ovo neko da pojasni :sta:

6) Prilog 5( izjava vlasnika i zakupca kojom odredjuje clana domacinstva koji ce biti upisan u registar kao nosilac PG,dok ce davalac izjave biti clan PG,kao i izjavu clana da prihvata da bude upisan u registar kao nosilac PG)

1. da li PG moze imati samo jednog clana,tj nosioca?
2. jel to znaci da zakupac odredjuje drugog clana za nosioca ili... :sta:
3. ustvari ,na sta se odnosi taj prilog 5?

prvi put registrujem PG pa pitam...eto

Hvala
 
Zakupac je nosioc gazdinstva,i on odredjuje i upisuje clanove.Vlasnik nema nista sa tim.Moze biti jedan nosioc gazdinstva,a clanova koliko on odredi.
 
jedno pitanje za one koje su skoro obnovili registraciju: u prilogu 3 (gde se upiše promene) kod osnova koriščenja šta treba upisati, zakup ili ustupanje na korišćenje, ugovor je pravjen bez naknade
p.s. do sad uvek sam pisao zakup a u izvodu iz trezora piše ustupanje , to me zbunio
 
Imate li nekih informacija da ce se mozda registracija gazdinsta vratiti na staro , mislim na 2008 i prethodne godine kada nije bilo pitanja da li je nosilac gazdinsta iskljucivo poljoprivrednik itd... :sta: :sta:
Nesto sam danas nacuo u upravi za trezor u Pancevu dok sam cekao u redu , pa sad reko da vidim da nije jos neko nesto slino cuo , ako je to istina onda ce opet mnogi da nekazem svi moci da imaju pravo na subvenciju... :sta: :cao:
 
trebao bi da obnovim reg polj gazdinstva moja supruga je nosioc i placa pio ja sam clan zemlja je na mene da li da ostanem clan ili da se ubrisem kao clan ako izmisle da svi clanovi placaju pio ja ne mogu posto sam zaposlen a ida mogu dva pio mnogo imam 17h a uredba ko zna kada ce izaci najverovatnije aprila
 
Ako se odjaviš kao član onda mora da vadiš posedovni list za svu zemlju i praviti ugovor o zakupu sa suprugom.
 
Uredba je prošle godine izašla 22.02. , pa mislim da će izaći ovih dana, i onda će se sve znati.
 
изгледа да нам ништа неће требати јер једноставно,, пара нема,, јесте гледали јутрос емисију домаћин на првој . е то су тамо рекли неки људи из војводине
 
Nazad
Vrh