Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Zorane Adamov pošto si ti zaposlen nemoj se sekirati kako god da bude.PIO se ne može uplaćivati po dva ili više osnova.To je pisano već 100 puta.
Sačekaj uredbu koja će biti početkom marta i opet imaš vremena da na sve reaguješ.
 
diklofen je napisao(la):
Zorane Adamov pošto si ti zaposlen nemoj se sekirati kako god da bude.PIO se ne može uplaćivati po dva ili više osnova.To je pisano već 100 puta.
Sačekaj uredbu koja će biti početkom marta i opet imaš vremena da na sve reaguješ.
Bilo bi dobro ako uredba izadje dok traje preregistracija....ali ako urade kao predprosle godine i donesu uredbu u aprilu onda je sve palo u vodu. Ja licno mislim da oni cekaju da vide ko se kako registruje i tek odna postavljaju uslove.
 
bravo didi , stim kada vide kako se ko ragistrovao onda u prvoj uredbi odbace oko 50% da bi kasnijim uredbama na uredbu odbili jos oko 30 % i onda to dobije samo 20 % ljudi. prava pravcata masinerija za prevare i manipulisanje masama.
 
Dali neko zna da mi kaže, kakav ugovor treba da potpišem sa poljoprivrednim penzionerima koji mi daju zemlju u zakup a da i oni ostvare pravo na podsticaj države jer su stariji od 65 godina? Hvala :ppozdrav:
 
Zelim da registrujem poljoprivredno gazdinstvo, i da kupujem opremu. Sta mi je sve potrebno za registraciju a sta za povracaj novca za kupovinu tehnike?? Unapred zahvalan R.Jovic :ppozdrav:
 
Rasa Jovic je napisao(la):
Zelim da registrujem poljoprivredno gazdinstvo, i da kupujem opremu. Sta mi je sve potrebno za registraciju a sta za povracaj novca za kupovinu tehnike?? Unapred zahvalan R.Jovic :ppozdrav:
Odes u poresku upravu (trezor) po papire, oni ti daju obrazce za otvaranje gazdinstva. Na teritoriji na kojoj zivis.
Za registraciju, zavisi da li zelis akivno ili pasivno gazdinstvo (pasivno ne dobija subvencije).Aktivno, treba ti da izvadis prepise lista nepokretnosti iz katastra, ako nije na tvoje ime ond u MZ napravis ugovor sa onima na cije je njiva ime i to overis u MZ. Onda moras da otvoris u banci namenski racun za poljoprivredu, onda se sa tim papirima vracas u trezor. Ako zelis ti da budes nosilac aktivnog gazdinstva, onda moras da se bavis samo time, ne mozes biti zaposlen ili sl. Druga varijanta je da otvoris na tudje ime. Onda ta osoba mora da placa PIO na godisnjem nivou (40.000,00din). Tek kada sve to zavrsis mozes da razmisljas o kupovini opreme i subvencijama za opremu. Prosle godine su bile, ove zbog krize nece biti (mislim na traktore).
 
Koja je procedura da se promeni nosioc poljoprivrednog gazdinstva?
Do sada je nosioc bio deda (80 god pa smo bili prebačeni u nekomercijalno gazdinstvo i nismo imali prava na sve subvencije) i sad bi smo hteli da prebacimo na kevu (koja je do sad bila samo član),pa me zanima šta sve tu treba da bi ostvarili puno pravo na subvencije (šta treba uplatiti,pio i sl? )
 
Da li moze neko da postavi obrazac za one koji prvi put registruju Gazdinstvo?
Da li je neko u mogućnosti da postavi obrzce za preregistraciju domaćinstva?
 
Gde na internetu mogu da nadjem Prilog 8 , zeznuo sam se kad sam popunjavao.Valdja ce kako sam cuo ovo d abude poslednja obnova registracije domacinstva.
 
Svaka ti čast, gde izvuče ove obrazce, kao da radiš u ministarstvu :) šala mala. pozdrav. I rodnu godinu želim svim poljoprivrednicima !!!
 
Pozdrav svim forumasima!!
Da se predstavim:
zovem se Dragan,iz Bosilegrada sam,zamolio bih vas gospodine Sandor za jedno pitanje u vezi poljoprivredog gazdinstva! Moj otac je 70 godina na njega se vodi poljoprivredno gazdinstvo,u penziji je ,ali nije poljoprivredni penzioner,obnovio sam poljoprivreno gazdinstvo kao i prosle godine na njegovo ime,pa me interesuje dal ce da bude komercijonalno poljoprivredno gazdinstvo kao sto je bilo i prosle godine,ili ce ga stave u nekomercionalno posto je stariji od 65 godina,hvala vam od srca!!!
 
Nazad
Vrh