Refakcija za naftu

Ima li neko primerak ugovora o mašinskim uslugama između dva gazdinstva? U ugovoru bi trebalo da bude navedeno da je mašina ED.
 
Meni su u Uljmi na pumpu zeznuli jedan racun, sipao sam 17.04 a nije im bio instaliran taj program za p.gazdinstva i na f.racunu nemam br.p.gazdinstva.
danas nisam nasao sefa trezora al mi njegova koleginica rece da mi nece proci tako ni uz gotovinski racun na kojem pise sve sto treba..
Obratite se menadzeru pumpe a on neka se obrati g.Mariji Pantovic u NIS-u u BG, neka Vam to sredi, jos nije kasno!
 
Da li se uopste zna, hoce li biti ikakvog povracaja refakcije, mislim, akcize ?
Uputicu se ako treba i licno da pitam u trzor ili gde vec. Ne mislim na ove racune koji ce biti pod subvencijom, vec one koje smo kupovali na obican nacin,
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče na NIS pumpi dobio nekakvu karticu za poljoprivrednike s kojom će navodno biti nekog popusta. Zna li neko nešto konkretnije o tome i o iznosu popusta?

Verujem da je opet neka šarena laž kao i ova Superkartica.
 
Ja sam juče na NIS pumpi dobio nekakvu karticu za poljoprivrednike s kojom će navodno biti nekog popusta. Zna li neko nešto konkretnije o tome i o iznosu popusta?

Verujem da je opet neka šarena laž kao i ova Superkartica.
Onaj formular ispunis i predas u ministarstvo da oni to sve uknjize,zatim se ceka da se to aktivira,po svemu sudeci bice spremno za sl god,sad kupis pa cekas povracaj.A super kartica nije losa,pre neki dan mi je stiglo oko 400 din bonusa,znaci 1 din=1lit
 
Ne predajes u ministarsvo, nego u koverti sa kojom si dobio posaljes u NIS.Dodajes fotokopiju aktivnog statusa i licne karte.
Jos ne znaju se detalji, kad se zavrsi ova subvenciona prodaja, nis ce dati neki popust poljoprivrednicima za gorivo.
 
A super kartica nije losa,pre neki dan mi je stiglo oko 400 din bonusa,znaci 1 din=1lit

Meni još ništa nije stiglo ali mislim da je sramota davati dinar popusta po litru.
Čini mi se da je Superkartica smišljena samo da bi se pokupili podaci od mase ljudi i da bi se pratilo njihovo kretanje i potrebe za gorivom.
 
..a dali je neko razmisljao da sam proizvede gorivo za svoje masine, skoro su 100% masina na naftu - pa to nije tesko ako se malo vise potrudi covek, a mozda i svoje gorivo "pokupi" sa njive :)
... mozda bi jedna tema oko proizvodnje biodizela ovde nekog zainteresovala - posto bi cena tako dobijenog goriva bila znatno niza od cene nafte
 
..spremam sam da podelim svoje iskustvo..desetak godina sam proizvodim gorivo za svoj auto
 
Danas sam cuo do jednog prijatelja u okolini. Kaze on vec 2 godine donosi euro dizel i drzava mu daje povracaj,a pritom nije podnosio kopije saobracajne da traktor trosi euro dostale zezancije koje to zahtevaju. Jel neko probao nesto slicno?? Kaze da to niko ne kontorlise,sta je i kako je bitno je da podneses i oni ti na podneto vrate...
 
Nazad
Vrh