Recepture za spremanje koncentrata

Ne mogu da nadjem temu pa cu pitati ovde, jedno prase ne kaslje ali kao da mu je zapalo nesto u grlu znaci nije kasalj nego kao da izduva vazduh, normalno se ponasaju, raspolozeni su, dal treba da se alarmiram
 
Koliko bi Stocno brašno smelo da se stavi najviše u smesi, domaca radinost, tov za sebe, da li je 30% mnogo zbog celuloze?
 
Evo konkretne price.
Kupili neki ljudi prasad od mene, tove za svoje potrebe, kroz priču mi oni kazu recepturu, kazu da su dobili sa neke farme.
Kukuruz 60
Stočno b 30
Sojina sač 10
Premix 1kg
Od početka, do kraja
Zato pitam, sumnjivo mi da je sa farme
 
To ja sam razmišljam u glavi sta je sve, nego me zanima za recepturu, sta mislite, premix lako moze da se popne na 3% ali stočno brašno 30% ne znam.
 
Мислим да нема боље од Сановог Пигија.
Моји имају одвојено 5 крмача и хране прасиће мале од почетка са Пигијем, ја узмем два прасета од 25- 30 кг и настављам пигијем. Прву туру правим 25 кила пигија на 70 кола кукуруза и 30 кила јечма. Кад то поједу идем на 125 кила житарица 25 кила пигија- након тога они морају да имају између 65 и 70 кила па и од тад убацам коштано брашно и правим исту туру са 125 кила житарица на 25 кила пигија. Кад то поједу онда се иде на 170 кила житарица и 25 кила пигија. Обично је то део кад су врућине оне најгоре па и мање једу а и да их не форсирам у том периоду. Свакако иде од почетка храњења два пута- јутро вече. Од краја септембра им опет појачавам темпо са пигијем и гањам на 150 кила житсрица 25 кила пигија. Око првог децембра увек избацам пиги и крећем 15стак дана са чишћењем уз помоћ житарица. Нису никад мушки били испод 200 кила на клању, само јаче! Обично са товом крећем средином јуна.
Квалитет меса без премца, нема пуно масти а они увек здрави и јаки

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 
I ja sam za prasice najzadoviljniji sa pigijem,prasici budu nabijeni i teski kao tuc I uvek se prijatno iznenadim kad ih tovarim dok sam zadnju turu hranio da gotovim gebijem da bi malo sacuvao kukuruz i skroz sam se razocarao jer su na izgled bili ekstra ali na vagi slabo nekako bili laki, suplji. Probao sam do sad sve moguce ali pigi je neprevazidjen.

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ја га користим од кад се појавио у Трстеничком крају а то је било негде око 2008. чини ми се. Не знам шта ти то значи да се пазимо? Чега?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 
Са дигестивним трактом. Ентерохеморагични пролив и слично. Сви до једног великог произвођача сточне хране имају на лагеру житарице са пуно токсина. У извоз не може, сточни фонд смањен и некако морају да протуре. Како која жаржа улети тако прођеш.
 
Nazad
Vrh